Папагали

  • 129 749
  • 846
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 782
Още веднъж благодаря. Гледали сме кучета, котета, хамстери, но с птиците не знам каква е действителността. Ще прочетем повече, дано помогне...

Давам ви малка част от действителността. Изядени са ми уплътненията на всички врати, рамките на 3-4 картини, има време ще довършат и останалите, един кожен президенски стол, честичко боядисваме-обожават нар(като тръсне глава и хвърчи на всякъде), полюлея ми го разплетоха буквално, всяка вечер пускам прахосмукачка около клетките е семки, шлюпки, дивана ми е на няма и месец,едното копче е изядено ....
Ааа не можеш да го дресираш да ака на определено място, ходиш след него с гъбичката, забравих.

Благодаря много за информацията. Това наистина не го пише никъде:) Сериозно ще помислим дали сме готови за тази действителност, преди да закупим. Или просто да й вземем декоративно зайче:))Наистина ли не акат на определено място. Четох, че са с интелект на 3-годишно и мислех, че могат да се научат.

# 661
  • Варна
  • Мнения: 10 493


Благодаря много за информацията. Това наистина не го пише никъде:) Сериозно ще помислим дали сме готови за тази действителност, преди да закупим. Или просто да й вземем декоративно зайче:))Наистина ли не акат на определено място. Четох, че са с интелект на 3-годишно и мислех, че могат да се научат.

Ако имаш кацалка и папагала много не мърда от нея можеш да ограничиш периметъра.
Интелекта на 3-годишно е за броя думи, които може да запомни.
Ако все пак решите да вземете, не правете грешката да го вземате от магазин. Има развъдчици, които се грижат добре за пилетата си и ги хранят ръчно, за да са социални.
Целта на постовете ми не беше да ви откажа, а да избегнем поредната нещастна душа, прехвърляща се от стопанин на стопанин, пагубно е за тях.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имах корела преди години - изключително гушливо и умно пиле беше. Знаеше 10-тина думи и си беше част от семейството. Кой знае какви поразии не е правил. Може би това е вариант за начало Simple Smile

# 663
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Имах корела преди години - изключително гушливо и умно пиле беше. Знаеше 10-тина думи и си беше част от семейството. Кой знае какви поразии не е правил. Може би това е вариант за начало Simple Smile

Да, корелката лесно се гледа. Аз за това предложих перурата, но тези атрактивните птици привличат повече. Всеки мисли какъв кеф е, ще му говори, ще е интересен, но после..

# 664
  • Мнения: 1 782
Благодаря Ви много. Ще имам предвид информацията. Всяка е ценна, тъй като нямаме познати с папагали, още повече Жако, които да ни разкажат и покажат как изглеждат нещата наживо. Не сме хора, които се втурват да правят веднага това, което им е хрумнало. Ще проучим всичко, включително дали някой от семейството няма алергия към папагалите и тогава бихме пристъпали към действие. Иначе ако вземем ще вземем от развъдчик в района, който живеем. Дъщеря ни е едно дете и затова ни се иска по-социално животно, с което да общува, а и грижите да са по-малко от тези за куче/разходките/, тъй като ни е ясно, че интересът й няма да трае дълго и ние възрастните ще си го гледаме. Хубавото е, че и двамата с баща й сме заинтригувани от Жакото вследствие на многото клипчета в интернет. Имаме голямо желание за такъв домашен любимец.

# 665
  • Мнения: X
Папагалът не е домашен любимец, а животно - компаньон. Няма нищо общо с кучета и котки, интелектуално е над тях, както е дъщеря ви над всяко животно. Интелектът им е висок, колкото 5-годишно, но емоционално са като 2-годишни деца и са така цял живот. Комбинацията е ужасна и е за хора със здрави нерви.

Папагалът не е и животно за малко дете, не правете тази грешка. Те обичат спокойствието, не обичат да се шуми, търчи и крещи около тях. Ако ще вземете, вземете го за вас, не за детето.

Бебето жако е сладко, но е бебе 2 години и възрастен в следващите 80. Жаката са големи темерути и най-често харесват само един член от семейството, а още по-често обичат да ги оставят на спокойствие. Човката им е много голяма, поинтересувайте се как изглежда рана от захапване. Най-често нападат лицето или ръцете, ако му се навре детето, ще пострада обезателно.

Мръсотията, която правят е огромна, няма да имате чист дом след взимането на папагал, нито здрави книги, кабели, дървения - каквото докопат - изчоплят.
Моите са двама - пирура и корела. Уж са по-дребни, но правят боклук като за световно. Не мога да изчистя у нас и това е. Минавам с парцала, светва всичко и след 5 минути нещо вече е изронено на пода. Пирурата врещи всякога, когато го хванат бесовете и най-вече като чуе пилета отвън. Иначе е много любвеобилен към почти всички членове на семейството, но също не харесва деца и непознати. Дребен е, но се спусна към братовчедка ми да я яде, тя е на 12. Обича да го държат в ръка и галят, но аз работя от вкъщи и имам време да се занимавам, ако вие работите по цял ден, по-добре не взимайте или вземете две да са си компания. Няма по-тъжно нещо от папагал, който не само, че живее сам, ама и хората му са извън дома през по-голяма част от деня и той трябва да си стои в клетката.

Замислете се къде и на кого ще го оставяте, когато ходите на почивка, по хотелите не пускат папагали, а те самите не обичат промяната и стресът може да ги разболее.
Ветеринари няма, само двама - трима самоуки в София, така че молиш се да не му стане нещо и го водиш само при спешен случай.

Последна редакция: ср, 16 май 2018, 16:00 от Анонимен

# 666
  • Мнения: 5 059
fallon_fallon и глухарче го описаха много точно и ясно.Просто няма какво да добавя Stuck Out Tongue
Едно към едно описват моята Балу. Grinning
Зайчето е малко по-добър вариант,но имайте предвид,че и те цапат суууупер много.Ние имаме в момента декоративно зайче(порода лъвска глава),ами,в къщата мета по 2 пъти и пак изглежда така,все едно е обор Grinning
Те изискват и доста повече чистене,защото пишкат доста и урината им мирише неприятно.
Може би корелата е добър вариант също,не мисля,че ще е проблем за детенцето само да я гали,а не да я стиска и мачка.Тъкмо ще се научи да е внимателно към животните Simple Smile
Тук яко те наплашихме,но всички ние обожаваме папагалите,така че прави си сметка колко е "тежко" отглеждането им.Не е болка за умиране. Simple Smile

# 667
  • Мнения: 5 059
Heart EyesHeartHeart EyesHeart Eyes

Казва се Балу/Баду,кой както реши и вика Grinning
Твоите как са кръстени? Simple Smile

Скрит текст:
Моите са Коки и Коки Joy
Първо взехме женската и трябваше да е мъжка. Второто го взехме голямо вече, дойде си с името, съвпадение. И ние имаме подобен проблем с мъжкия. Мен ме обича, но напада мъжа ми. Скоро се наложи 20 дни да му даваме антибиотик в човката и известно време нападаше де що ръка види, но сякаш взе да отминава агресията му.








Страхотни сааа! Heart Heart Eyes
И твоите обичат да се къпят Simple Smile
Нашия монитор отзад още е много наакан Grinning Това име любимо място за седене.

# 668
  • Мнения: 1 782
Благодаря на всички за информацията. Живот и здраве, ако се решим, ще се похваля.

# 669
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Нашия монитор отзад още е много наакан Grinning Това име любимо място за седене.

Осигурила съм им 55 инчова плазма за тоалет  Joy

Определено като обикнеш папагалите и не можеш без тях. Всичко това го написах защото  ми се свива сърцето при всяка обява за продажба на възрастно животно, защото знам как страдат и как понякога не свикват с новото семейство. За това когато някой пожелае да си вземе каквато и да е птица е добре да знае пред какво се изправя и да е сигурен, че не е каприз.
И аз за това съм с две, защото през деня сме на работа, но вечер готвим заедно със синия Коки, не ме пуска и до банята сама да ида Simple Smile

# 670
  • Мнения: 1 782
А за почивките си мислех, какъв е проблема да вземаме птицата с нас. Няма ли места за почивка където приемат с птици,щом има такива, в които може с кучета и котки.

# 671
  • Мнения: 5 059
За съжаление не мога да кача видео Sad Как се е завряла в устата на мъжа и му чисти зъбите Grinning

По хотелите никога няма да те пуснат с птица,защото са много шумни.Не всеки издържа врявата Simple Smile А там и стените са по-тънки,не са като нашите бетонки.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Олее ама ние пропуснахме крясъците сутрин при изгрева на слънцето хахахаха

# 673
  • Мнения: 5 059
Олее ама ние пропуснахме крясъците сутрин при изгрева на слънцето хахахаха

А,не,не,при нас нямаше такива,защото слагахме едно одеалце вечер над клетката и сутрин папагалка спеше,докато не я отвием.Тогава почваше вече да вика ,аз я пусках ,тя отиваше,кацваше на гърба на мъжа(той спи до по-късно,ако има възможност) и не даваше да го пипна,съскаше и нападаше Grinning Е така с часове са седели-той се обръща,тя по него,дремат двамата и са доволни.
Наистина са много социални животни Simple Smile

# 674
  • Мнения: X
Олеле, да, моите започват в 6 през лятото. Случвало се е по-рано, чуят ли шум отвън и се почва надграчването. Моята пирура обича и точно в 14 часа да се разврещи неистово. И сега, докато пиша тук, се дере зад гърба ми, вече около 3 часа почти без да спира...

То и моите ги покривам, но това не ги спира, ако искат да ги пусна, викат "айде", ако не реагирам или им изшъткам се почва с врясъка. Корелата почва с jingle bells, това му е сигналът да го пускам вече.

Общи условия

Активация на акаунт