Моята (не)сбъдната мечта

  • 3 589
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 824
Първо искам да направя уговорката,че целенасочено ще избегна обсъждането на реалните ни мечти,тези,които са с глобално значение за хората.
Тази тема е темата за тези копнежи,които сме/да не казвам никога,но почти/ сигурни,че няма да се осъществят.
Аз набързо ще споделя някои от моите въжделения,в последствие ще добавям.
Всяка сутрин ставам с огромни трудности от леглото.Дали заради това или не,честичко си помечтавам работният ми ден да стартира, не по час, а тогава, когато на мен ми се иска.Тя работата няма да избяга,работа ще има и след мен. Grinning
Също толкова често си мисля,няма ли вече някой"голям мозък" да сътвори робот,който да поеме изцяло функцията на домакинята/без частта с удоволствията/-чистене,пране,готвене,гладене,пазаруване.В най-лошият случай бих се съгласила и на личен прислужник-Джерард Бътлър! Mr. Green
В този ред на мисли мога да пиша до утре,но първо искам да изложите и вашите въздушни кули.Сигурна съм,че ще си повдигнем настроението с тази тема,не че ССф не е винаги в отлично такова. Wink

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 16:54 от Esscape

# 1
  • Мнения: 408
като бях 4 клас си мечтаех да ми купят обувки с платформа Embarassed.
е,не ми купиха и сърцето ми беше разбито Cry.сега след години вече разбирам защо не са го направили. Peace но тогава бях сигурна,че са мноого лоши,щом като не ми купуват такива обувки ooooh!

# 2
  • Мнения: 824
Не си ме разбрала.Тук мечтите са не тези,които можем да си купим с пари или много пари.А онези,които никога няма да се сбъднат-най-смелите,най-нереалните,най-абсурдните дори.

# 3
  • Мнения: 2 448
Моята най - голяма такава е да мога да се телепортирам.  Flutter

# 4
  • Мнения: 824
Моята най - голяма такава е да мога да се телепортирам.  Flutter

Паси,къде ти се ходи бе, душко?Стой си при нас.

# 5
  • Мнения: 7 723
Моята най - голяма такава е да мога да се телепортирам.  Flutter

Паси,къде ти се ходи бе, душко?Стой си при нас.
На мен ми се ходи в кревата на Антонио Бандерас, ама нъцки Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 352
Пък аз съм на опашката за Пламен Константинов  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 824
Пък аз съм на опашката за Пламен Константинов  Mr. Green

Еее,тя твоята си е напълно осъществима. Whistling

# 8
  • Мнения: 1 008
Да измислят хапче   за безсмъртие и никой да не умира (евентуално само лошите).
За да не се пренасели земята (както се случва със София в наши дни), да установят живот на още 3-4 планети, като може на едната планета да изпратят възрастните хора, нещо като старчески дом с full екстри, но ние да можем да ходим до там със совалки-таксита и да ги виждаме.

# 9
  • Мнения: 824
Аз пък искам служебните пътувания/командировки/ на мъжете да бъдат забранени със закон.Който го наруши да бъде наказван с последни методи на правосъдието.

# 10
  • Мнения: 1 447
Винаги съм мечтала да мога да ставам невидима когато си пожелая.Особено в ситуация когато не ми отърва ще бъде супер. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 5 940
От утре да се събудя непушач.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 430
Да връщам времето или да поглеждам в бъдещето Wink

# 13
  • Мнения: 54
Да връщам времето назад.

# 14
  • DE
  • Мнения: 967
Да не губя близки НИКОГА!

# 15
  • България
  • Мнения: 106
Исках да имам друго семейство ,със моята си мама ,но друг татко(баща ми е алкохолик,беше ми омръзнало от скандали и побои).Представях си ,че това е някакъв кошмарен сън и ще имам едно истинско добро семейство ,като на моите връстници.Тъжна детска мечта,но много желана.
А другата ми е да стана актриса(обичам много театъра,като малка редовно си правехме представления),надявам се поне в някой друг живот да ми се сбъдне.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да проговори синът ми...

# 17
  • Мнения: 3 423
Понякога не би било зле да успявам да си губя разсъдъка.

# 18
  • Мнения: 419
Да измислят хапче   за безсмъртие и никой да не умира (евентуално само лошите).
За да не се пренасели земята (както се случва със София в наши дни), да установят живот на още 3-4 планети, като може на едната планета да изпратят възрастните хора, нещо като старчески дом с full екстри, но ние да можем да ходим до там със совалки-таксита и да ги виждаме.

Плюс това да няма болести.

# 19
  • Мнения: 122
Понякога не би било зле да успявам да си губя разсъдъка.


Аз се сетих за кога точно го искаш това...  Whistling

# 20
  • Мнения: 5 710
Бих искала селективно да живея живота на други хора, когато си пожелая.
Например понякога си мисля какво ли прави Бранджелина в точно този момент. Или Мадона. Или Папата.
И ако можех да съм на сет-а на Секса и града, или в кожата на М. Фелбс докато плува, или... такива работи.

Друго нещо, за което винаги съм мечтала е да съм водеща на някое предаване за Земята - от тези, които ги пускат с една раница и оператор да обикалят света. Дискавъри травъл.

# 21
  • Мнения: 824
10 cent's, подсети ме,че винаги съм завиждала на водещата на Глобусът по БТВ.Имала е възможност да се докосне до толкова различни култури,а още колко й предстоят... .

# 22
  • Мнения: 502
    Да съм солистка на рок-група.

# 23
  • Мнения: 87
 Искам да не е толкова кратък човешкия живот, да си живеем млади и здрави поне 500 години...
 

# 24
  • Мнения: 352
Пък аз съм на опашката за Пламен Константинов  Mr. Green

Еее,тя твоята си е напълно осъществима. Whistling


Като се оженим първо тук ще се похваля  Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 3 423
Понякога не би било зле да успявам да си губя разсъдъка.
Аз се сетих за кога точно го искаш това...  Whistling

Не свирукай, не ми е никак лесно.

# 26
  • Мнения: 17 546
Искам да мога да чета мислите на хората и да мога да летя.

# 27
  • Мнения: 1 317
Да мога да спирам времето, в един момент всичко да спре, само аз да се шетам наоколо   Crazy

# 28
  • Мнения: 4 586
Синът ми да стане средностатистически български младеж.
Да комуникира с младежи на неговата възраст, да работи нещо.

# 29
  • Мнения: 122
Понякога не би било зле да успявам да си губя разсъдъка.
Аз се сетих за кога точно го искаш това...  Whistling

Не свирукай, не ми е никак лесно.

Знам, знам... знам де...

# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
Искам да разбирам причинно-следствените връзки, да знам Смисъла и да виждам глобално.

# 31
  • Мнения: 750
Да проговори синът ми...

Птичке, прегръщам те.

Да летя, да мога да политам, за да виждам света с мъките в него от горе. Сънувала съм много пъти как го правя, но не мога да го опиша с прости думи.

# 32
  • Мнения: 581
 Едната ми несбъдваема мечта е да съм невидима, другата е да мога да ходя и да се връщам от оня свят и да връщам хора от там.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 760
Аз искам да чувам разговорите на тези,които говорят за мене.

# 34
  • Мнения: 503
Да съм дъщеря на Умберто Еко и приятелка на Джанис Джоплин. Като ми омръзне от дивашките турнета, да отида в някоя затънтена планинска хижа с "баща си" и да си говорим с часове.

# 35
  • Мнения: 4
Аз искам да чувам разговорите на тези,които говорят за мене.
Grinning Има един израз: "Който подслушва няма да чуе нищо добро за себе си!".
Мечтата ми беше  да управлявам въртолет.

# 36
  • На ръба..
  • Мнения: 2 123
Малко е комерсиално, но злобата и завистта да не съществуват и всички да бъдат щастливи.

# 37
  • Мнения: 639
Мечтая си да мога да прегръщам моята баба не само на сън... да може да види децата ми и да ми се порадва както някога, когато бях малко дете, да ми направи кафе инка и да намаже бисквити чайка с истинско масло, да усетя отново миризмата на крем лимон от ръцете й ..

# 38
  • Мнения: 233
 Thinking

Хм.....интересно, я да видим, значи като бях малка исках да стана русалка. После, като поотраснах, се изстрелях от дълбините на океана право в небето- реших да ставам пилот. И сега не съм много далече от това де- занимавам се с авиокомпании, charters, тарифи и самолетни билети. Май не е късно и за пилот, дето се вика и аз да стана за резил.  Mr. Green

Хубаво де- когато отивах да уча, в Морското не приемаха момичета- как да плавам като нямам нито кораб нито перка  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 183
Мечтая си за умни автомобили, които да не катастрофират. Да им е заложено по разни сензори и датчици, когато наближат друг автомобил повече от заложената им дистанция просто да загасват.
Искам и по някакъв начин да се разбира, кои хора са склонни, към убийства, изнасилвания и изобщо всякакви гадости и предварително да ги отделят за живот на друго място.
Искам и още да са открити  лекарства за абсолютно всички болести,/а защо не и въобще болестите да ги няма/, но ако си останат, то поне да има лечения за тях.
И още нещо, последно. Бих желала да мога да се срещам понякога, с хора, които вече ги няма тук при нас. Даваш си някъде заявката за среща и чакаш.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 17:54 от Vasilina

# 40
  • Мнения: 1 763
Искам да мога да забравям и хората около мен да могат да забравят. Ако сте чели една от книгите за Хари Потър ( не помня коя точно) -в нея Дъмбълдор си изливаше спомените, които много му тежат в един съд и когато искаше или се налагаше, се гмуркаше в тях. Такова нещо искам и за себе си.

# 41
  • Мнения: 4 892
Африка е моята не(сбъдната) мечта. Хем я "имам", хем не цялата, така както някога мечтаех. Мечтаех да тръгна по следите на Даян Фоси и отвъд.
Сега компенсирам по всякакъв начин...но не е същото.

# 42
  • Мнения: 38
Искам да няма гладни и мизерстващи хора. Всички дечица да имат родители и да бъдат много обичани.
Също така искам да узная какво се е случило с Атлантида, каква е загадката на Бермудския триъгълник и т.н.
Искам да мога да пътувам във времето и да "участвам" в историята: да бъда за малко съвременник на Клеопатра, Катерина Медичи, кралица Виктория...

# 43
  • София
  • Мнения: 1 176
Много са, наистина.

Искам да говоря езикът на котките.
Искам да виждам кристално ясно в тъмното.
Искам да мога да дишам под вода.
Искам главна роля във филм.
...

# 44
Като палка все размахвах рьце с листа от тиква,за да полетя,но уви.Не стана. Hug

# 45
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
да летя с 4M на 50 метра над земята,
а след това да ида за коледа на луната.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 176
Искам огромна яхта, която да носи името ми.

# 47
  • Мнения: 3 447
Две детски мечти.
1. Вграден фотоапарат в очите.
2. Вградена камера (или някакво там устройство) в мозъка, за сънищата.

# 48
  • Мнения: 60
Искам да живея в приказка,където всички са щастливи, добри ,здрави, умни и краят е винаги хубав.Приказката да е пълна с приключения, които да обогатяват светогледа ти и те извисяват духовно,

# 49
  • Мнения: 2 650
Да живея в Бразилия,женена за някой от техните расови мъже.

Утре като се събудя да тежа точно 50кг Mr. Green

# 50
  • Мнения: 2 013
Искам да няма гладни и мизерстващи хора. Всички дечица да имат родители и да бъдат много обичани.
Също така искам да узная какво се е случило с Атлантида, каква е загадката на Бермудския триъгълник и т.н.
Искам да мога да пътувам във времето и да "участвам" в историята: да бъда за малко съвременник на Клеопатра, Катерина Медичи, кралица Виктория...

Всичко казано дотук, плюс да мога да прониквам като невидима на всяко място и по всяко време...
Всички корумпирани и престъпници във властта ще изоблича Joy

# 51
  • Мнения: 516
Да обикалям света.
Дъщеря.

# 52
  • Мнения: 1 841
Моята най - голяма такава е да мога да се телепортирам.  Flutter

И моята, най-вече заради фобията ми от катастрофи.

Искам също да съм безгрижна и щастлива - както когато бях дете. Да не ме е страх от това, че утре може да ми се случи нещо ужасно или дали ще има какво да ям, дали ще имам работа, а да си пея като антилопите от филмчето "Дивите животни": "Хубав нов ден, задава се хубав нов ден".

# 53
  • Мнения: 4 195
да пея.......да пея хубаво, винаги съм си мечтала да мога да изпея с ангелски глас любимите си песни..........вместо това грача непоносимо Tired
и да ида на концерт на Майкъл Джаксън...........докато изнасяше такива, нямах финансова възможност, сега пък аз имам парите, а той не изнася концерти Crazy

# 54
  • Мнения: 2 386
Да съм безсмъртна..
Като малка вярвах, че няма да порастна никога..

# 55
  • Мнения: 2 407
Един човек,но уви.....

# 56
  • Мнения: 9 814
Бразилия.

# 57
  • Мнения: 24
От малък си мечтая да имам очила, с които да виждам всички жени голи

# 58
  • Мнения: 3 268
Като бях малка мечтаех да участвам в телевизионен детски сериал.Много исках...Вече няма как да стане,порастнах...

# 59
  • София
  • Мнения: 443
Да видя Япония. Или други красиви места на изток.
Да съм талантлива художничка.
Семейството ми да е здраво и щастливо.
Да имам повече приятели.

# 60
  • Мнения: 153
Искам да мога да лекувам всички от всякакви болести!
Искам родителите и близките ми и приятелите ми да са вечно живи и здрави!
Искам да няма гладни и бездомни животни и хора!
Искам да мога да искам всичко... ама много искам! Crazy

# 61
  • Мнения: 3 268
Искам да мога да лекувам всички от всякакви болести!
Искам родителите и близките ми и приятелите ми да са вечно живи и здрави!
Искам да няма гладни и бездомни животни и хора!
Искам да мога да искам всичко... ама много искам! Crazy

Това,което искаш е много хубаво,и аз го искам.Темата обаче е за несбъднатите мечти.Не си отговорила по темата.

# 62
  • Мнения: 4 841
От дете съм запалена по научната фантастика. Мечтая за междузвездни полети - до други планети, до други системи... Искам да видя изгрев на две слънца, или нощно небе с няколко луни... Приятелски настроени извънземни... Ей такива неща.

И машина на времето искам, за да отскачам до определени събития в минали епохи.
И да чета мисли (но не непрекъснато, а да мога да се "изключвам" и да слушам само това, което ме интересува).

Телепортацията се подразбира.

# 63
  • Мнения: X
Аз все си вярвам,че някой ден пък може и да се осъществят...

# 64
  • Мнения: 253
Ми аз нямам "нереални" мечти.. Rolling Eyes ,, в смисъл, че повечето неща, които ги искам те могат да се сбъднат дори и много трудно  Peace

# 65
  • Мнения: 1 454
Ми аз нямам "нереални" мечти.. Rolling Eyes ,, в смисъл, че повечето неща, които ги искам те могат да се сбъднат дори и много трудно  Peace

Май и аз така...мечта ми се води да отида до Бразилия, ама все някога ще се случи
По едно време си мечтаех да съм невидима за да мога да подслушвам какво си говорят другите хора , но...малко ми е страшна тази 'способност' - няма да мога да се овладея и ми се струва, че ще ми е нещастно Simple Smile

Искам да съм певица Simple Smile
Но за съжеление пропускам 'фолк' , така че е невъзможно Simple Smile

# 66
Понеже обожавам историята,много бих искала да се разхождам из миналото,да видя някоя и друга историческа личност  smile3540  да разгледам току що завършените пирамиди или Колизеума...

# 67
  • Мнения: 2 149
Да обиколя света Peace Да посетя забравени и от Бога места,да се запозная с чужда и непозната култура.Да намеря магичното във всяко посетено място.За това мечтая Heart Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 1 783
Да мога да се прехвърлям във времето.
Да имам чехлите на Малкия Мук и Летящо килимче.
Да мога да пея.
Баба да  е жива.

# 69
  • София
  • Мнения: 120
Моята детска мечта, всъщност то беше начина ми да заспивам, когато не ми се спеше. Може би съм била 7-8 годишна и си представях, че на тавана вкъщи има една малка кутийка, която ми пускаш всичко, каквото поисках. Най-често исках рокли като на принцеса...красиви обувки и какви ли не играчки...  smile3521

# 70
  • NL
  • Мнения: 520
Искам Оскар за главна женска роля  Whistling

# 71
  • Мнения: 30
да имам дъщеря.
да има повече истински хора около мен.

# 72
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Преди близо тридесетина години в немското списание "Бумми" видях нарисуван робот. Не робот, роботище! Та този робот те поема още от леглото, мие ти зъбите, прехвърля те в камера с душ, от там се плъзваш по една прозрачна тръба в друга камера, където те изтриват с меки кърпи. После пак по прозрачна тръба отиваш в "гардероба", където те обличат и т.н. до самия финал - пред вратата на училището.
Ей тази картинка я зяпам с въжделение... чакайте да сметна... ами тридесетина години. Mr. Green Ех, да имах такъв робот! Плюс още един за домакинската работа и миенето, храненето и обвиването на троловете.  Party
Като се замисля, моите несбъднати мечти са неразривно свързани с немските списания, а по-късно (през 80-те) с италианските.
Мечтаех за топка с уши за скачане. Над картинката с топката пишеше "До 35 кг.". Трагедия бе голяма, когато надхвърлих тези килограми и пораснах чак до 50.  ooooh!
Но тази мечта я сбъднах. Троловете имат такава топка и аз бодро подскачам с нея най-редовно (за ужас на съседите отдолу, простете, мили хора. Знам, че съм олигофрен.  Embarassed).

# 73
  • Мнения: 4 586
Тоя робот го гледах в един филм, реализиран.
С Чарли Чаплин. Mr. Green

# 74
  • Мнения: 13
Да няма лоши хора.
Да не се случват лоши неща.
Да не ми пука от хорската злоба.
Да ида в Бразилия и на всички места, които смятам за красиви.
Да мога да летя.
Животът ми да е безгрижен ...............

# 75
  • Мнения: 153
Искам да мога да лекувам всички от всякакви болести!
Искам родителите и близките ми и приятелите ми да са вечно живи и здрави!
Искам да няма гладни и бездомни животни и хора!
Искам да мога да искам всичко... ама много искам! Crazy

Това,което искаш е много хубаво,и аз го искам.Темата обаче е за несбъднатите мечти.Не си отговорила по темата.
smile3516

# 76
  • Мнения: 1 312
Сафари в Кения.
Да яздя черен кон.
Да изживея романтичен,изпепеляващ романс във Венеция.

И трите са тийнейджърски и несбъднати.
И за трите има реален шанс да се сбъднат.

# 77
  • София
  • Мнения: 443
Тоя робот го гледах в един филм, реализиран.
С Чарли Чаплин. Mr. Green
"Модерни времена" май беше... Simple Smile

# 78
  • Мнения: 41
    Моята сбъдната мечта са двете ми здрави,умни,красиви и весели дъщерички. Никога не съм мечтала за нещо нереално и непостижимо.  Мечтая си един ден да мога да гушна и починалото си момченце, в свят,където няма болка,сълзи и смърт.

# 79
  • Мнения: 2 070
искам да съм свободна

Общи условия

Активация на акаунт