Dieta-Otslabvaiki dokato spim.

  • 9 439
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 585
Тази диета определено ми харесва и пасва на собственият ми ритъм и вкусове , но има много малко информация за нея! Тези , които са чели книгата на немски или са прилагали диетата ,ако може да дадат повече информация за разрешените храни ,например за закуска точно какви въглехидрати са разрешени,  може ли да се приема пр.мляко с кафето, въглехидратите точно 75гр ли трябва да бъдат или може и по-малко, обедното меню също не ми стана ясно , пак трябва да има 75гр въглехидрати ,но може и белтъчини , но колко , в какви количества ? Ястията разрешени ли са , например пилешко с доматен сос за вечеря подходящо ли е? Хляба какъв трябва да бъде - бял или само пълнозърнест, това за течният шоколад сутрин също ми изглежда малко странно - т.е твърде хубаво ,за да е истина Joy

# 16
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Аз книгата я имам на български.......

http://knigi.biz/?act=products&do=detailed&id=131021


Иначе диетата не съм я спазвала в този и вид. Засега залагам на Скарсдейл......

Прясно мляко  не може с кафето.....Въглехидратите зависят какво ти е ИТМ-то, протеините също.... Има и тестове какъв архетип си (номад или земеделец) и менюто ти зависи и от това......
Ако искаш по-бърз резултат намаляваш въглехидратите и на обяд, но не за дълго......Хлябът за закуска може да е бял.....
За съжаление темата е доста обширна, а в момента нямам време да пиша повече по въпроса.


# 17
  • Мнения: 130
От днес съм на този режим. Зная единствено това, което пише тук. Май ще се окже, че има много друга информация, която не познавам. Но все пак ще пробвам. Може пък да се получи. Поне ми е леко на стомаха и не преяждам.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 08:48 от mayy

# 18
  • Мнения: 488
Mayy,  Hug успех ти пожелавам и ще навестявам темата.   bouquet
Ако се окаже удачно попадение - може и книгата да взема.

# 19
  • Лондон
  • Мнения: 403
 newsm78

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 105
Дайте примерни менюта,моля ви!

# 21
  • Мнения: 130
mama miglena , edno ot momiчetata mi obeщa, когато има време да напише повече. Аз между другото изкарах само един ден. Защо спрях? - не зная. Да взема да се стегна и да карам пък какворто излезе. За примерно меню- newsm78.
Мен ме затрудняват 5-те часа. Аз не закусвам. Хапвам към 11, и вечерям към 18 ч. Но междувременно си хапвам и нещо др. И май за това спрях. Ако обядвам в 11, трябва да вечерям в 16 ч., което си е доста раничко, а 21 ми е много късно. Изобщо се получавам странен режим.
 
 

# 22
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
За закуска в книгата са дадени само 2 варианта

- закуска с хляб
- закуска с мюсли

Ако сте се спрели на закуска с хляб това означава, че можете да избирате  между видовете хляб - бял, черен, пълнозърнест.......Може да е намазан с растителен маргарин или маргарин от зехтин (идея си нямам дали го има в БГ), мед, мармалад,плодови или зеленчукови пюрета......

колбасите, млечните продукти и сирената не са подходящи за закуска поради високото съдържание на белтъчини в тях

аз смятам, че  пърленки или мекици  намазани с домашно сладко от боровинки и малко краве масло е също добър вариант....

Ако предпочитате закуската с мюсли трябва да се запомни, че  не трябва да се приема с млечни продукти........

Принципът е да не се приемат повече въглехидрати от необходимите, а те зависят от вашето ИТМ

жени с ИТМ 25-30 се нуждаят от 75 г. въглехидрати, а жени с ИТМ над 30 ще отслабнат, ако приемат по 100 гр. въглехидрати (авторката на темата е писала за 125 гр. но в книгата пише 100гр.)

Въглехидрати, богати на нишесте

 около 25 г. въглехидрати има в
  1 филия хляб (50 гр.)
  1 хлебче (50 гр)
  2 филии тостерен хляб
  4 с.л.  неподсладено плодово мюсли
  8 с.л. неподсладен царевичен корнфлейкс
  5 с.л. овесени трици


Въглехидрати от плодове

около 12.5 г. въглехидрати има в

100 гр. пресен ананас
1 ябълка
3 кайсии
1/2 банан
1 круша
250 гр.ягоди
1 1/2 киви
2-3 мандарини
1 портокал
75 гр. грозде
20 гр. стафиди
1 праскова или нектарина

Въглехидрати от продукти за мазане

около 12.5 г. въглехидрати има в

2 ч.л. мармалад
2 ч.л. мед
2 ч.л. нуга крем с лешници


Въглехидрати от зеленчуци

около 10 гр. въглехидрати има в

300 гр. домати
1 кг. краставица
500 гр. репички
250 г. чушки
250 г. моркови

Въглехидрати от сокове

около 25 гр. въглехидрати има в

250 мл. портокалов сок
250 мл. ябълков сок

Мазнини от продуктите за мазане

около 20 гр. мазнини има в

30 гр. маргарин от зехтин
25 гр. растителен маргарин
50 гр. нискомаслен маргарин
25 гр. масло
40 гр. фъстъчено масло

около 5 г. мазнини има в

2 ч.л. (10 гр.) слънчогледово семе
2 ч.л. сусамово семе
2 ч.л. лешници
2 ч.л. натрошени орехи
3 ч.л. ленено семе...........

И не бива да се забравя, че следващото хранене е само след 5 часа. Обяда е смесен т.е. вече може да присъстват и протеини......след още 5 часа е вечерята, която е от  протеини (може да са в комбинация със зеленчуци)......



Книгата представлява ето така:

http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=131021








Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 15:33 от Арбанашка кокона

# 23
  • Мнения: 130
Арбанашка кокона, благодаря за разясненията  bouquet

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 19:27 от mayy

# 24
  • Мнения: 130
Надявам се с предния пост да не измествам темата в др посока, ако е така и някой ми каже , ще го изтрия. newsm78
А и да си кажа О кръвна гр съм, но изобщо не си падам по месото. Виж, ако е нещо зърнено..........

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да отслабнем в съня няма нищо общо с кръвногруповата диета  Wink

просто предиобед се ядат въглехидрати, на обед въглехидрати и белтъчини и вечер само белтъчини.

избягват се мазни храни (мекиците за закуска отпадат  Wink)

това е хранителен режим, който е направен спрямо биологичният часовник.
преди обед се нуждаем от повече енергия и затова се ядат въглехидрати, които отделят бързо енергия.
а вечер се ядат белтъчини, които се обработват по-дълго о т тялото и се използват за регенерация. Peace

# 26
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

избягват се мазни храни (мекиците за закуска отпадат  Wink)




Знаех си, че там ми се прецака всичко  Laughing
Мазнините  можеха да са  до 20 гр. на хранене.....

Авторите  разделят хората на 2 архетипа, но не споменават за кръвната им група.... и наричат диетата  "инсулиново разделно хранене"......



Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 18:38 от Арбанашка кокона

# 27
  • Мнения: 130
Благодаря момичета,
махнах всичко за кр. гр. да не обърквам никого. Просто наименованията на тези архетипове съвпадат с тези на кр гр и от там се обърках.

# 28
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Simple Smile...от утре ще се включа по-сериозно в темата. Ще се учим в движение, така да се каже.
Макар, че още не съм много наясно с количествата, които ще ми се полагат. Първоначалната ми цел ще бъде да спазвам правилото да се храня на 5 часа, да няма междинни закуски, да не използвам повече от 20 гр.. мазнини на едно хранене и да комбинирам правилно продуктите.... 


# 29
  • Мнения: 488
Коконаbouquet Много е хубаво, че се внасят тези разяснения, защото много от нас са на различни срочни режими и когато някой свърши /даже още преди да е свършил  Laughing / се оглеждаме за нещо, което ще ни импонира и ще можем за известно време да продължим на него, с цел разнообразие, защото организмът се "приспива" понякога и с цел да задържим смъкнатото до момента. Поне при мен е така. Та, исках да кажа... макар и на друг режим - с интерес чета темата и въобще не изключвам да скокна след Нова година тук.  Laughing
Така че благодаря за труда да бъде разяснен този интересен режим  Hug   bouquet
mayy  Hug успех, ако отново почнеш!

Общи условия

Активация на акаунт