Курсове по английски за деца?

  • 66 905
  • 272
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето дете е в Европа и съм доволна за сега.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 820
Алианса е най старата и най добрата школа за изучаване на чужд език , имат традиции и системи  доказали се във времето.Ако се направи  съпоставка на знанията на децата които са учили в алианса и тези учили в други школи, определено резултата ще е в полза на Алианса.
  bouquet

# 32
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Бласт, най-добре остави детето да играе, спортува или да се занимава с някакво любимо хоби. Езици се учат в у-ще на сносно ниво, а за научаването им ще ви трябва езиковяа гимназия след 7-ми клас.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 365
Нека и аз да се включа. Децата ми вече са по-големи и мога да говоря като препатила.
За ангийски Аво3 много ми допада и на мен и на децата. На високите нива преподават англичани.
За Алианса имах големи очаквания, но ме споходи голямо разочарование - там обаче сина ми ходеше на немски. С анг. може да е друго. Иначе цените наистина са по-ниски. За 3 години през които ходеше изобщо не напредна, но това го установихме когато отде на пробен тест в Гьоте институт. Детето е сериозно, но нямат форма на качествен текущ контрол. Иначе в края на годината винаги получаваше отлични оценки. newsm78

# 34
Бласт, най-добре остави детето да играе, спортува или да се занимава с някакво любимо хоби. Езици се учат в у-ще на сносно ниво, а за научаването им ще ви трябва езиковяа гимназия след 7-ми клас.


Да бе, да - сносно ниво ooooh! В училище на практика не се научава нищо. Децата научават много повече английски от интернет и картуун нетуърк (някой тъпанар го направи дублирано наскоро) отколкото в училище.  В езикова гимназия наистина се научава език, но само един. А днес трябват поне 2 или даже 3 чужди езика. И затова си трябва и ходене на курсове, независимо от езиковата гимназия. Най-добре е детето да знае отлично един език до 7 клас и после да научи втори.
Иначе AVO-то ми харесва и на мен.

# 35
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Бласт, най-добре остави детето да играе, спортува или да се занимава с някакво любимо хоби. Езици се учат в у-ще на сносно ниво, а за научаването им ще ви трябва езиковяа гимназия след 7-ми клас.


Да бе, да - сносно ниво ooooh! В училище на практика не се научава нищо. Децата научават много повече английски от интернет и картуун нетуърк (някой тъпанар го направи дублирано наскоро) отколкото в училище.  В езикова гимназия наистина се научава език, но само един. А днес трябват поне 2 или даже 3 чужди езика. И затова си трябва и ходене на курсове, независимо от езиковата гимназия. Най-добре е детето да знае отлично един език до 7 клас и после да научи втори.
Иначе AVO-то ми харесва и на мен.
Някой си, ти колко езика знаеш или си учил/а? Аз съм минала през езикова гимназия и говоря 4 западни+2 източни езика. С опита и знанията, които съм придобила в гимназия, следване, курсове и т.н. смея да отстоявам горния си пост.
 А твърдения от сорта "до 7 кл. един и после 2-ри са несериозни. Питай учило Wink

# 36

Някой си, ти колко езика знаеш или си учил/а? Аз съм минала през езикова гимназия и говоря 4 западни+2 източни езика. С опита и знанията, които съм придобила в гимназия, следване, курсове и т.н. смея да отстоявам горния си пост.
 А твърдения от сорта "до 7 кл. един и после 2-ри са несериозни. Питай учило Wink

Аз не съм полиглот - говоря свободно английски и прилично немски и руски. Единия език съм го учил в езикова гимназия (не английския), а другите с уроци и четене на книги.
И не виждам какво му е несериозното на твърдението ми? Като гледам моето дете и други около него, то твърдението си е съвсем на място.  Много деца в 6 клас са вече много добри с един чужд език (говорят, разбират и четат свободно) и почват да бутат втори.
А това, че някой (ти) говори 6 езика все пак не е правило - или работата ти е свързана с много езици, или си живяла на много места.

# 37
  • София
  • Мнения: 403
Придобиването на сносно ниво на чужд език в училище според моето скромно мнение е мноооого голямо изключение от правилото, че в нормално училище език не се научава. Не знам как е в частните училища, но да си признаем в почти всички държавни училища е така. Даже ако може и да се махне езика ще е най-добре, поне да не се залъгваме че децата учат нещо и да се тормозим от постоянното текучество на учителите. Ние за 5-ти клас категорично отказахме добавянето на втори чужд език и вместо това децата изучават разширено математика.
А в Алианса е като навсякъде, има добри и не толкова добри преподаватели. Съжалявам, че някой не е случил на учител, но когато записвате детето може да проучите учителите, които поемат съответния клас и да изберете този преподавател, който ви препоръчат. Така поне малко се намалява рискът от разочарование по-нататък. Синът ми е при много добра преподавателка, всяка година се явява на международни изпити за съответното ниво и по оценките от тях съдя, че се справя отлично.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 820
mami21    bouquet
Би ли написала името на учителката при която е учил синът ти немски в Алианса ?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 365
Става въпрос за високите нива на немски - В2, С1 и С2. Не си спомням имената, но мога да проверя на сертификатите.
Янкова, Велинова, Чавдарова
Не казвам, че учителите са лоши, а системата на обучение куца.
Синът ми до 7 клас учеше в 20 ОУ / завърши с ниво на подготвителен клас на езикова гимназия/ и на практика след това не беше напреднал много.
На теста в Гьоте го върнаха на В2.3 - там са малко странни нивата.
Сега дъщеря ми ходи в Престиж на немски, ще видим как ще е. Сещам се, че има и английски

# 40
  • Мнения: 734
В Алианса е добре, но групите са мноого големи (стигат и над 20 деца по английски език) и часовете за по-големите съвсем неудобни (този срок ни се готви курс от 9.30 часа и ако се случи така - ще трябва да го преместя).

# 41
  • Мнения: 280
Прочетете мнооого внимателно постовете на  foxysilver !!ПОДКРЕПЯМ!!
Съвсем пресен опит.Ходим от 15.09 в Берлиц.Много съвестно си водеха  жените часовете, обаче то по план децата имат основно да изрязват, да ограждат думички по модел/ БЕЗ да ги учат/ и други дейности от детската градина, НО на англииски.Такова е темпото за тази възраст.Основния смисъл е, че на всяко посещение цял час слушат англ. реч -на бълг. не се говори изобщо.Което пък е проблем, че от бълг. на англ. 1 думичка не могат да преведат.Иначе в групичка са по 4 деца, което е добре по принцип.
Ако детето започне да учи език по-късно /когато има дост. познания и по бълг./ за многократно по-малко време ще научи, това което на 6 и 7 год. би му отнело цяла учебна година.
Който се съмнява в ползата да отиде в Берлиц - те предлагат разпечатка на учебния план за даденото ниво на родителя.Сами се убедете колко материал е заложен и какъв!
Ако пускате на детето си системно филмчета  на англ. и го занимавате сами по 1 час , 3 вечери седмично има вероятност да научи повече думи от курса.При моя син е точно така.Сега двамата научихме азбуката и му правя диктовка на най-лесните думички -мама,татко,ръка, маса и т.н. Правим и прости диалози.За сега толкова.Толкова мога и аз, де.Моето решение е докато не навърши поне 8 никакви школи, а после индивидуални частни уроци.
Не си налагам виждането, само искам да охладя малко изригващия ентусиазъм на мамите на 5, 6 год. палавници, защото и аз бях луднала така.

# 42
  • Мнения: 280
Забравих да кажа ,че впечатленията ми от Берлиц са отлични!!Ако имам дете 6,7 клас  или аз самата имам нужда бих го/се/  записала именно там.

# 43
  • Мнения: 1
Здравейте,

Бих Ви препоръчал следните Курсове по английски език за деца в София. Преподавателите са добри професионалисти с богат опит и роден език английски.

Поздрави,
Б.

# 44
  • Мнения: 162
Здравейте,

Бих Ви препоръчал следните Курсове по английски език за деца в София. Преподавателите са добри професионалисти с богат опит и роден език английски.

Поздрави,
Б.
Това си е чиста нерегламентирана реклама, вече в трети пост за една тема, само че в предните бяхте като "гост"!

Съвсем пресен опит.Ходим от 15.09 в Берлиц.Много съвестно си водеха  жените часовете, обаче то по план децата имат основно да изрязват, да ограждат думички по модел/ БЕЗ да ги учат/ и други дейности от детската градина, НО на англииски.Такова е темпото за тази възраст.Основния смисъл е, че на всяко посещение цял час слушат англ. реч -на бълг. не се говори изобщо.Което пък е проблем, че от бълг. на англ. 1 думичка не могат да преведат.Иначе в групичка са по 4 деца, което е добре по принцип.
Ако детето започне да учи език по-късно /когато има дост. познания и по бълг./ за многократно по-малко време ще научи, това което на 6 и 7 год. би му отнело цяла учебна година.
Който се съмнява в ползата да отиде в Берлиц - те предлагат разпечатка на учебния план за даденото ниво на родителя.

Това хубаво, но ако можеш да си обучаваш вкъщи сам детето. Най-добрият вариант според мен и то колкото по отрано толкова по добре. Моята дъщеря е на 1,9 и знае колкото 5 годишно след 2 месеца на английски и то без някакъв натиск или насила, просто като малки те учат чуждия език като бг. Но е доказано, че колкото по-рано се започне толкова по-добре. Разбира се, че на 5-6 годинки ще имат ок 150-200 думи за цялата година, което например може да е домашното за един ден на подготве в езикова гимназия, но пък това е темпото на децата и е естествено, че и ненужно да учат повече от възможностите си. А, всъщност те научават много повече от 100те думи - конструкции, които несъзнателно запаметяват, словоред и най-вече произношение (е, ако преподавателите им са с добро такова  Laughing), което е нещото, което става все по-трудно с възрастта. Има страшно много предимства детето да започне от колкото се може по-малко. Не че е нещо много страшно ако започне и по-късно, но им е много по-естествено и дава възможност да се започне втори език по-рано и ефективно.

Общи условия

Активация на акаунт