Всичко за интериорните врати

  • 49 031
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 587

 В момента ( освен на външната ни врата) вратите са сам на фурнир ( имитация на дърво), нямат никаква боя в/у тях.

Обработени ли са с лак и приблизително на колко години са вратите,за да мога да предположа с лак на каква основа са?
Ако може постни снимка да ги видя!Може да са и с Крафтмастер платна.

# 46
  • Мнения: 7 091
Jmoto, няма никакъв лак, дори на места фурнира е почнал да се надига и бели  Confused Нямам идея колко са стари, ние купихме къщата преди 2 години, но тя е построена поне преди 50 и май от тогава не е имало много ремонти. СНимка в момента нямам как да пусна, но може по-нататък.  Както представляват тези крафтмайстер платна?

# 47
  • Мнения: 2 587
Както представляват тези крафтмайстер платна?



Нещо,което е по-добре да нямаш вкъщи.

..... дори на места фурнира е почнал да се надига и бели  Confused


Щом няма лак може да го боядисаш с каквото поискаш,но като е почнало да се надига няма да се спре - напротив.... Вариант е да се изшлайфа фурнира до основи и тогава да се боядиса,но си е много работа.

# 48
  • Мнения: 7 091
Ааа, чак до шкурене няма да стигнем, аз искам някакво временно решение докато решим дали ще се задържим в тази къща по-дълго, че да има смисъл нещо да се прави. Ще го мисля, мерси!  bouquet

# 49
  • Мнения: 311
Ние пък няма да сменяме вратите,стари 100 годишни са масив,както се смее нашият дърводелец като на кочина hahaha.Но с малко /или много шкурене/,акрил и лак ще станат  Peace като ги направя ще ви се похваля.Иначе щяха да сруват около300-350лв.за врата масив с касата,за да не се измята се прави рамка и се наковава с дърво а има и такива в Бриколаж-дъбови.И аз съм на това мнение по добре дърво,скимне ти розово,зелен,жълт цвят да ги направиш няма проблем и с времето по хубави стават.

# 50
  • Мнения: 4 380
Ние пък няма да сменяме вратите,стари 100 годишни са масив,както се смее нашият дърводелец като на кочина hahaha.Но с малко /или много шкурене/,акрил и лак ще станат  Peace като ги направя ще ви се похваля.Иначе щяха да сруват около300-350лв.за врата масив с касата,за да не се измята се прави рамка и се наковава с дърво а има и такива в Бриколаж-дъбови.И аз съм на това мнение по добре дърво,скимне ти розово,зелен,жълт цвят да ги направиш няма проблем и с времето по хубави стават.

Да тръгнеш да сменяваш врати на 100 години, трябва да си малко изкукал.
Внимавай как реставрираш, че ако съсипеш ценните врати, ще ти откъсвам главата после! Laughing
Красотата на 100-годишната врата е точно да изглежда "като на кочина". Никакви шкурки и акрили! Най-много обработка против разни буби, някаква защита и декоративно подчертаване за стария вид.

# 51
  • Мнения: 311
 smile3519  слуушам  Joy,акрила ще е много разреден да се виждат шарките на дървото.ще трябва да се изшкурят понеже някой малоумник ги е минал с бяла блажна боя Close

# 52
  • Мнения: 4 380
smile3519  слуушам  Joy,акрила ще е много разреден да се виждат шарките на дървото.ще трябва да се изшкурят понеже някой малоумник ги е минал с бяла блажна боя Close

 SickМда...това е много лошо...  newsm78
Дидка, дай насам някоя-друга снимчица! Как обичам старинни неща ако знаеш...Поне за теб да се порадвам. Ти ли реставрираше 100-годишната къща?

Може да възникне и идея как да се запази или възвърне красотата на вратата. newsm78

# 53
  • Мнения: 1 177
Хenia,ние в момента реставрираме 60 г.врати.Като станат ще пусна снимки,надявам се към края на седмицата.Аз по принцип много държа на твоето мнение,ти си ми фаворит в съветите относно интериора на жилището.При нас беше адски трудно.Вратите са от масив-бук и орех.По тях обаче имаше сто слоя блажна боя,а в основата нещо от рода на безира.Абе няма сваляне.Голямо шкурене падна,голямо обгаряне.После кит,байц...Знам,че старинната врата трябва да изглежда наистина старинна и в това е красотата и ,но някакси не се вписаха сред останалите ни мебели.Така,че се опитахме съвсем малко да ги осъвременим.Дали сме успяли незнам,но яко се потрудихме.

# 54
  • Мнения: 4 380
Много ще се радвам да ги видя катка. Аз като чуя за нещо толкова старичко,  получавам сърцетуп и краката ми се разтреперват. Laughing Надявам се, че малко сте ги осъвременили. Grinning А за вписването съм насреща. Гений съм по "вписване". Laughing

# 55
  • Мнения: 311


 SickМда...това е много лошо...  newsm78
Дидка, дай насам някоя-друга снимчица! Как обичам старинни неща ако знаеш...Поне за теб да се порадвам. Ти ли реставрираше 100-годишната къща?

Може да възникне и идея как да се запази или възвърне красотата на вратата. newsm78
[/quote]

Да, аз съм  Peace,за съжаление съм на 250 километра от къщата в момента. но при първа възможност ще ги снимам./Даже вчера и пистолет за горещ въздух си купих Twisted Evil/

# 56
  • Мнения: 4 380
Какво ще кажете за тази врата боядисана с кракле? Подложката е златна.

# 57
  • Русе
  • Мнения: 299
А преди да се сложат интериорните врати трябва ли подът да бъде направен-ламинат,гранитогрес?А стените-боядисани?Или обратно-първо врати и после останалото?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А преди да се сложат интериорните врати трябва ли подът да бъде направен-ламинат,гранитогрес?А стените-боядисани?Или обратно-първо врати и после останалото?
Първо вратите /поне касите/ иначе рискувате да повредите боята.
Търся пловдивска фирма която продава качествени интериорни врати, моля ако има пловдивчанки да ми помогнат.

# 59
  • Мнения: 4 371
Какво ще кажете за тази врата боядисана с кракле? Подложката е златна.
Разкош. Обичам състарени неща.

Общи условия

Активация на акаунт