Как готвите леща?

  • 23 865
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 906
И аз я готвя като вас, но наскоро изпробвах различна рецепта и останах очарована от резултата.
 В зехтин се запържва лука и морковчето, нарязано на ситно, лещата (измита, както е мокра се задушава по-скоро). Добавя се 1ч.л. червен пипер и 1 с.л. брашно. Залива се с топла вода. Като заври се намаля котлона и се добавя домате (кой както иска консерва, настъргано, сок и т.н.), сол, чесън на дребно и чубрица.
Идеята много ми допадна  Peace

# 16
  • Мнения: 6 390
аз като вас я готвя, но само червена леща ползвам - тя става за 15мин, и настъргвам картоф вътре, иначе лук, моркови и чушка запържвам, слагам вода, леща и картофа на веднъж
малката я обича с парченца кремвирши вътре, но й го слагам допълнително и загрявам в мв

# 17
  • Мнения: 592
Тъкмо мислех да пусна тема, щото скоро и моето дете пожела леща, много и харесала в яслата пък аз не готвя такова нещо. С интерес ще следя темата. Хареса ми че има и различни идеи.

# 18
  • Мнения: 5 183
само червена леща ползвам - тя става за 15мин, и настъргвам картоф вътре, иначе лук, моркови и чушка запържвам, слагам вода, леща и картофа на веднъж

И аз така я правя, и само червена леща готвя.
Детето я обожава, приготвена така.
Готвя я безсолна и дробя малко сирене, като му я сервирам.

# 19
  • Мнения: 1 062
Аз готвя и от двата вида леща. Но по много мързелив начин, но пък на нас ни харесва. Ако готвя от кафявата леща, слагам в тенджерата - измитата леща, морков, чушка, лук, домати, соли малко червен пипер. Наливам вода и слагам на котлона да ври. Когато е почти готова лещата, добавям чесън и чубрица. Това е. Всичко в суров вид, наведнъж слагам.
Ако готвя от червената леща, понеже тя увира точно за 8-10 мин. Слагам си пак в тенджерата - лук, морков, чушка домат и сол. Доливам вода оставям зеленчуците да омекнат. Когато са почти готови, добавям лещата, чесъна и чубрицата.

# 20
  • Мнения: 2 803
Вие сигурно изядохте лещата вече, но и аз да кажа как я приготвям  Joy
Измивам хубаво  лещата през гевгир и наливам вода. Слагам ситно нарязан лук и две супени лъжици олио.
Като поуври лещата слагам ситно нарязани домати, чесън, червен пипер, чубрица и пикантина.
Доварявам на слаб огън.

Хули, пак ще те цитирам, ма явно готвим еднакво  Mr. Green Само че аз не слагам пикантина, само чубрица и сол.
Слагами малко магданоз.

# 21
  • Мнения: 832
Лещата ми е любимо ястие. Много я обичам и незнам поради каква причина, но мъжа ми всеки път казва,че я правя страхотна и че не е ял по-вкусна леща. Макар че я правя съвсем стандартно. Лук, морковче, чушка, домат или дом.сок, чесън, сол, пипер, чубрица задължително. Не запържвам нищо. Такива неща като пикантина и вегета никога не използвам.

# 22
  • Мнения: 301
Аз я готвя на фурна по рецепта на майка ми, мъжа ми я обожава.
Оставям лещата да стои половин час във водата на набъбне. Задушавам лук и морковки и после добявам лещата и доливам с вода да поври. След това изсипвам в тава и слагам да се пече. Добавям много пипер (става по-вкусно с повече), домати и чесън, а накрая и чубрица.
Добър апетит  Peace

# 23
  • Мнения: 5 001
Лещата ми е любимо ястие. Много я обичам и незнам поради каква причина, но мъжа ми всеки път казва,че я правя страхотна и че не е ял по-вкусна леща. Макар че я правя съвсем стандартно. Лук, морковче, чушка, домат или дом.сок, чесън, сол, пипер, чубрица задължително. Не запържвам нищо. Такива неща като пикантина и вегета никога не използвам.
И аз така  Peace

# 24
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Много обичам леща и я приготвям по тази рецепта Peace

# 25
  • Мнения: 63
Лук, морков, чушка, чесън, сол, пипер, чубрица задължително и кимион на прах; понякога къри и джинджифил
само варене

# 26
  • Мнения: 4 204
Аз я правя традиционно и запържвам червено пиперче и брашно накрая.
но ще пробвам задължително рецептата за леща на фурна

# 27
  • София
  • Мнения: 604
Слагам я да заври в мъничко вода, а след като кипне изливам водата и слагам нова.
Като заври добавам-лук, морков, червена и зелена чушка и чесън
Слагам сол и малко черен пипер,
като стане готово запържвам отделно брашно с червен пипер, и доливам малко от лещата при запръжката
Изсипвам всичко после в тенджерата с леща
Накрая поръсвам с копър и маганоз  chef

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз съм я сложила в списъка с ястия за заети домакини и престанах да й се церемоня - слагам всичко в тенджерата (според наличието на продукти, но става и само с лук, моркови и червен пипер като добавка) и варя. Накрая слагам само чубрицата.

# 29
  • На село
  • Мнения: 873
Ето още една идея - от баба ми съм научила да слагам и праз лук в лещата. Нарязвам го на тънки кръгчета.

Общи условия

Активация на акаунт