Какъв грах използвате?

  • 12 967
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 193
Замразен или консерва ,но замразения е по-хубав . Консерва гледам да си имам и понякога ,когато няма какво да готвя го правя набързо Peace Сухия трудно увира не бих взела втори път Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 494
Ами за сухия- нали пише да се накисне предварително. И аз така си мислех, ама да пробвам... Whistling

# 47
  • Мнения: 295
стерилизиран когато няма замразен.

# 48
  • Мнения: 5 001
Ами за сухия- нали пише да се накисне предварително. И аз така си мислех, ама да пробвам... Whistling
Аз съм опитвала със сух,ама хич не ми хареса вкуса....Защото стерилизирания и замразения грах се правят от пресен грах...в смисъл млад,зелен грах,а сушения е от стар грах...т.е. както боба прави най-накрая сухи шушулки и вътре са бобчетата,така и граха...Е,не ми хареса....Аз съм си свикнала с вкуса на млад грах...Независимо дали е стерилизиран или замразен.

# 49
# 50
  • Мнения: 402
Замразен, за предпочитане по-дребен, по-вкусен ми е.

# 51
  • София
  • Мнения: 152
Консерва най-често  chef

# 52
  • Мнения: 2 111
Замразен Peace
Сух и пресен не съм използвала досега,а от стерилизирания се отказах след като 2-3 пъти попаднах на такъв,който и след 2 часа готвене пак беше твърд.

# 53
  • Мнения: 4 292
Предимно замразен, но напоследък и на мен ми се струва доста твърдичък. Понякога купувам консерва, а преди няколко дена пробвах и някакъв от буркан - много скашкан ми се стори. Сух съм вземала само веднъж и изобщо не мисля да повтарям.
На пресен не съм попадала до сега.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 983
Харесваме само от консерва, най-често взимам Бондюел или един унгарски Деко/ има го в Била/ Peace

# 55
  • Мнения: 2 774
Замразен  Peace
Много рядко консерва.

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Замразен и по-рядко консерва. Сух грах варих веднъж, ама нещо не ме грабна, нито с вкус, нито с време за приготвяне.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 176
Предпочитам от консерва, когато няма купувам замразен.

# 58
  • Мнения: 781
Замразен грах готвя винаги. За да се готви бързо и да е свеж, е нужно да е млад. Попрезрее ли вече по-трудно се вари. А може да има и различни сортове. От сух грах си правя кълнове понякога.

# 59
  • Мнения: 1 021
Предпочитам замразен Bonduelle!

Общи условия

Активация на акаунт