НОЕМВРИЙЧЕТА 2005 - 19 тема

  • 14 734
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 541
Ау, кукла, кажи къде ги има тези еко- играчки? И за читалището също да попитам къде се намира, ако може?

# 271
  • Мнения: 453
*MILADY*, виж какво намерих за Pippo http://gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=751.
Много готино място. Ние с Мина го наричаме с кодовото име "Париж"  Laughing. "Айде пак да ходим в Париж! Сега отворено ли е?" Laughing

А читалището - обикновено, квартално. Това конкретно е в "Овча Купел"1, но читалища има във всеки квартал. Можеш да провериш при вас какви курсове имат. Обикновено имат балет (от 4 год.), музикални инструменти, пеене, езици (за по-големите). Таксите са минимални.
Това читалище хем ми е под носа, няма да има проблем с трафика. Искам да и създам навика да ходи по такива места или поне да знае, че има и такива места. От друга страна, тези места ми напомнят за моето детство със тяхната соц атмосфера.

# 272
  • Мнения: 506
..
И ние имаме проблем с нашата градина - изчезна ни една пижама, а вчера занесе една кукла и май и нея няма да намерим. Не ми го побира акъла как има родители, които ще видят чуждо нещо в къщата си или в децата си и няма да го върнат. Аз и на улицата ако намеря нещо и разбера на кого е го връщам.
А дали учителките не са ги прирали или да са объркали шкафчето? Често се случват такива обърквации! Peace А относно дали съм доволна от градината...да, но им нямам доверие вече!Защо ли? Днес когато взимах Крис и попитах учителката най-важния въпрос за мен "Слуша ли?" с огромно сякаш безразличие ми е заявено "Ами да, скача, тича, плака, ..качи се на шкафа и искаше да скочи от прозореца!" Shocked Айде стига дееееееееееееееееееееееее!Струва ми се, че не е било някаква страшна ситуация, но на въпроса ми защо държат този нисък прозорец (предупредих ги много, много пъти да не го правят)отворен в отговор получих "ААА, няма повече, няма, няма да го отваряме! Mr. Green ........ Ех тази Криста какво ще я правим голяма е щурка!  newsm78

# 273
  • Мнения: 1 288
новините от нашата детска градина направо ме ядосаха много. утре е първия учебен ден, след като другите градини работят вече месец. и след цял месец нищо не е подготвено. още нямат шкафчета, още не се знае къде ще са малките, в кое помещение и най-важното още не били ясни кои ще са учителките им  Twisted Evil засега били 3 учителки за цялата детска градина  Shocked абсолютен хаос и безхаберие царят. в петък ще отида да видя директорката, ама ми казаха, че била ужасно шантава личност, каквото и за значи това. макар и да имам известни предположение след разговорите ни по телефона с нея.  Thinking

# 274
  • Мнения: 11 818
Ние тъкмо се връщаме от официалното откриване на учебната година. Беше много тържествено, на двора на слънчице - песни, танци, знамена, прекрасно слово на директорката! Запознахме се с някои от децата, други познаваме по физиономия. Учителката, която беше на смяна ми направи добро първоначално впечатление. Подарихме си букетите, дадоха на Юлиана китка здравец и питка със сол и мед. Качихме се да видим гардеробчетата, стаята за игра, но не влезнахме много навътре, това, което видях ми хареса - просторно, топло, светло, мернах обаче легла на два етажа.  newsm78 Имаше и ревящи, които исках да избегнем, но Юлиана естествено се втренчи в тях съчувствено и сега обяснява и пита защо са плачели.  Confused Иначе по време на тържеството се обърна от столчето си и ми каза - "Мамо, много ми е хубаво", после танцува, пляска. Ще видим в понеделник как ще е.

Юка, ако имаш възможност пусни Кейти когато нещата влезната в релси.
Майче, Петранка как се справя, заведохте ли я вчера?
кукла, и аз много благодаря за Pippo!  Hug

# 275
  • Мнения: 1 288
сисии, ами май нещата няма да влязат в релси там, поне докато е същата директорка. иначе ми казаха да съм вземела извинителна бележка за кейти, че няма да ходи до края на седмицата  Shocked освен това, ако не се явяла първия месец, щели да я отпишат.
отново започвам преглед на частните градини. ще се пробваме и в нашата първо, но никак не съм окуражена.

# 276
  • Мнения: 3 089
сиси - и пипа ще е първолаче в понеделник. ремонтът все так продължава. имало, разбрах, сборни групи, за които никой не ме е уведомил. не че щях да я пусна в сборна група, но скатаването на информация съвсем не ми направи добро впечатление  Rolling Eyes

мда - и аз благодаря на кукла-та за пипо. и без това не мога да се ориентирам какъв подарък да напазарувам за рд на детето, но според статията, магазинът ми изглежда подходящ за моя вкус и предпочитания. не се съмнявам, че все ще излезе нещо подходящо и за пипа и за околните деца, чиито рд предстои да посетим. вече се отегчих да купувам едни и също подаръци - вярно че децата са различни, но подаръците си остават. скучни ми станаха. та, 10х за инфото   bouquet
и като си говорим за подаръци, погледнете в красиви неща - има дизайнерски идеи, които си струват. нещата май са по-подходящо за девойки, обаче: http://prettythings.hit.bg/ и гледам, е-магазинът е доста рехав. на място има много повече джвички и идеи  Peace

# 277
  • Мнения: 752
Юка, да записваме Кейти в нашата градина. Малко ще ви е далеч, ама....
сега се сетих.. преди време ми хвалеха една частна градина, която се намира някъде към панчарево ли, знам ли и аз???  Rolling Eyes лошото е, че не помня точно, пък и с тази майка нещо загубихме връзка.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 13:16 от karrita

# 278
  • Мнения: 11 818
karrita, коя е вашата градина?
Майче,  много ми харесва Пипа! Heart Eyes И при нас имаше сборни групи, директорката ми каза още преди ремонта, че ще е така и ако имам възможност да я пусна след това, явно само, ако се интересуваш и няма как да не пуснеш детето по-рано, тогава го взимат без да уведомяват. Днес имаше около 20 заека, на които не им беше за пръв път. Дочух и някаква цифра, че са общо 35 деца по списък, т.е. има 10 деца извън официалния списък, явно разчитат, че никога няма да отиват всички.  Thinking
Юка, много странно с тези извинителни бележки, при положение, че реално още не е започнала. Доколкото си спомням при кандидатстването беше доволна и хвалеше градината, не бързай да я отписваш!

# 279
  • Мнения: 391
Сисии,коя е вашата детска градина ?

# 280
  • Мнения: 11 818
Деси, 87 ЦДГ "Буката", в центъра, близо е до Баня Мадара, бул. Прага, Мед. Академия.. ориентировъчно.

# 281
  • Мнения: 391
За тази детска градина отзивите са много добри ,вкл.и днес четох за нея. Simple Smile

# 282
  • Мнения: 11 818
Даа, и аз само хубави неща съм чела и чувала, затова и се отказах категорично от частна! Няма да ни е толкова близо като се преместим в Борово, но ще си я караме. Мисля да я запиша на почти всички допълнителни занимания, само спорът ни с Георги е за езика дали да е английски или немски. Той смята, че трябва да започне с немски, защото е по-труден, а английския винаги ще го научи. Иначе отделно на плуване ми се иска отдавна да я заведа, обмислям, а зимата със сигурност ще я качим на ски. Въобще с навършването на три алтернативите стават много.
Алекс, къде ходи?
Я кажете хубава, качествена козметика като за нашите деца - шампоан, сапун (+течен), душ-гел и т.н. че ми е писнало от Бюбхен, а всичко с надпис Дисни, макар и да е предпочитано от Юлиана ми е съмнително. И преди сме обсъждали това, но нов преглед няма да е излишен.

# 283
  • Мнения: 391
 Алекс е в 81 ОДЗ и битката за подобряване на материалната база вече започна  Simple Smile
Докато малката  беше бебе знаех почти  всичко за марките на пазара ,но сега съм забравила .
Постепенно редуцирах козметиката до  шампоана  за коса  и бебешкия сапун  на  Джонсън ,а  при подсичане на дупето или изсушена кожа на лицето - ползвам балсама на д-р Тайс.

# 284
  • Мнения: 3 089
ние продължаваме яко да ползваме мустела и А-дерма не само защото петра е със супер чувствителна кожа, а и заради бебе камен -нали къпем и двамата заедно в един басейн, та снижаваме козметиката до подходяща и за бебета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт