Как се развива едно дете до 1 година ако е само на АМ?

  • 1 505
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Ако детето категорично отказва пюрето или каквото и да е друго, освен АМ, ни виждам проблем до годинка да си пие мляко само. Но иначе какви са ти мотивите да не му даваш пюрета?
И наистина дъвченето впоследствие може да се окаже проблем, както и храненето с лъжица.

# 16
  • Мнения: 27 524
И наистина дъвченето впоследствие може да се окаже проблем, както и храненето с лъжица.

Едва ли.  Simple Smile Няма възрастен, който да не ползва лъжица или да си смуче питиетата през биберон  Grinning Това в рамките на шегата, но и съдържащо истина  Peace Синът ми също не беше фен на лъжичката отначало и му давах и кашата,  и пюретата през биберон, смесени с млякото. Не виждам нищо лошо и проблемно.  Simple Smile Същото и за дъвченето. Пасирано все още предпочита синът ми. Което със сигурност няма да му попречи след време да си гризе пържолите  Laughing
Моето мнение е, че не бива да се вторачваме в схеми, възгледи и да не приемаме нищо за задължително и вярно едно към едно за нашето дете. То си е уникално и единствено и си има своите си собствени нужди и предпочитания.
Не знам да има останал проблем за дъвчене или лъжица при някое дете  Hug
Същото е с ходенето и проговарянето - едни на няколко месеца, други на годинки... Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 131
Блонди, едва ли е правилно, например, дете на 6-7 години да яде само и единствено пасирана храна. Защото аз знам за такъв случай. Става дума за това, че приучването към твърда храна и хранене с лъжица може да е по-трудно, а не, че възрастен човек ще се храни с биберон. Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Блонди, едва ли е правилно, например, дете на 6-7 години да яде само и единствено пасирана храна. Защото аз знам за такъв случай. Става дума за това, че приучването към твърда храна и хранене с лъжица може да е по-трудно, а не, че възрастен човек ще се храни с биберон. Peace

Еее, ти пък, на 6-7 години  Joy Може и да има някакъв такъв случай, но със сигурност има и други утежняващи нещата фактори, заради това нещо. Иначе далеч не е така  Hug

# 19
  • Мнения: 1 217
Все пак около 8месец е добре да изпробваш някои леки манджички,в които не пречи да добавяш АМ. Simple Smile

Ти какви леки манджи даваш?
От зеленчуковите,мисля че с картофено пюре захраних първо.Гледах да не е много гъсто и да не прекалявам с количеството.Може съвсем малко сирене и масло за вкус да сложиш,иначе различните крем супи,но без прясно мляко, също са добър вариант,мисля.На пазара се предлагат и зеленчукови пюрета от 125гр.за деца над 6м. с тиквички,грах и разни други зеленчуци.

# 20
  • Мнения: 887
На моя приятелка дъщеря и отказваше всякаква храна, освен млякото почти до 2 годишна. Пиеше си АМ и нищо друго. Доколкото знам от майката детето си е с перфектни изследвания и няма никакви здравословни проблеми от това, че не приема друга храна. Аз лично обаче не бих оставила детето си само на мляко до 1г., освен ако определени обстоятелства не го налагат.

# 21
  • Мнения: 22 433
Аз съм от майките, които подходиха доста резервирано към захранването, имах и основания донякъде (роди се недоносена в 7ми месец).
Също ми беше много лесно да си правя АМ и тя да яде и да не се разправям с пюрета и т.н.
Е да, но не може да си гледаме децата единствено по наше усмотрение, с нашите разбирания и т.н.
Основното за мен е да се водя по детето.
Смятах да захраня на 8месеца (6м коригирана възраст), е да, но дъщеря ми беше на друго мнение, започна да си иска храна от масата, когато ние ядем и т.н. и започнах месец по-рано. Доста бавно и само с неща, които харесваше.
Моето мнение, е че трябва да дадеш на детето да опита друга храна, ако му харесва - продължаваш. Ако не му харесва сменяш докато нещо му хареса. Ако нищо не му хареса, тогава го оставяш на мляко. Едва ли ще му стане нещо, но захранването не може да се отлага твърде много във времето.

# 22
  • Мнения: 308
   Не бих давала на детето си само АМ до годинката. Дори мисля, че ако детето е на АМ захранването може да започне и към 5 месец, а ако е на кърма и след 6-ти. Мисля, че е нормалното. След това според мен правилното е детето да започне да се запознава с различните вкусове и да се научи да яде с лъжичка. Никога не съм й давала пюре в шише с биберон.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 337
За мен децата са си хора- не мога да експериментирам с организма й - вси4ки храни са необходими,защото за мен тя трябва да се развива ,за да стане голям и здрав 4овек...не виждам нещо натоварващо в пюретата или кашите- това са храни...Мисля 4е доста по-голямо внимание отдаваме на храненето отколккото на цчлостното развитие на детето...както БЛонди е казала - следвай детето си...


П.П. Блонди- страхотна снимка  Peace

# 24
  • Мнения: 2 960
Моят син от раждането си е на АМ.Не мисля обаче ,че е нормално да не бъде захранен до 1-на годинка.Аз го захраних на пет месеца и мисля ,че така е правилно,другото са някакви си експерименти с бебето.

# 25
  • Мнения: 4 784
То хубаво на АМ до годинката, но стига и детето това да желае. Има един момент, в който ако се храните заедно, то ще започне да проявява интерес самичко към вашата храна и все по - настоятелно.
Това, което аз правя е да се водя по детето. В повечето случаи то само си показва.

Общи условия

Активация на акаунт