Зелени изпражнения :(

  • 5 030
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 546
Днес дадохме ако за изследване.Започвам определено да се притеснявам  ooooh!
Започвам да си мисля, че си имаме някой стомашно-чревен проблем. Всъшност не мога да кажа, че сме с разстройство. Изхожда се по 3-4 пъти на ден но...някои от тях са дота редки. Останалите носят белега на...храната, която е поел. Мисля си, че стомахът не му обработва храната. Ето тази сутрин примерно си изходи Лечебната хумана почти същата на цвят каквато си я изяде. Какво може да е това? newsm78 Четох за целиакията ( непоносимостта към глутена). До една годинка бяхме на диета заради алергията и това чудо. Възможно ли е отново да ни наляга този проблем????  Thinking Ами ако от изследванията нищо не излезе? Пием си смекта и Ентерол ама май няма особен резултат от това.
Някоя майка да е имала подобен проблем? Дайде ми идея какво може да е това? Неговата лекарка смята, че "нищо му няма на детето"..а дали е така?!?! Sad

# 16
  • Мнения: 22
Здравей, заведи детето на кабинет в пирогов- там са най добрите специалисти http://www.pedsurg.net/nachalo.htm

# 17
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Здравей, dama. До преди седмица имахме същия проблем, който продължи около месец. Аз се съмнявам, че е от пренасищане с млечни храни. Но лекарката ни предположи, че е следствие от ентеровирус, който в някои случаи продължава да действа и месец и трябва по-продължителна диета + ентерол. Вирусът унищожавал някакъв ензим, който преработва храната и трябва време, за да се възстанови добрата перисталтика. Така че продължавайте с диетата и ентерола, докато не се спекат добре нещата. Хубаво е да се направи и езсладване на кръвта, защото нашият бебо получи желязодефицитна анемия от продължителното разстройство и неусвояването на храната.
Между другото вие сте и по-големи - опитвали ли сте да давате компот от дренки - класическо средство за запичане. Бананът е силно алергизиращ, особено при чувствителни деца.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 546
За радост бананът го понасяме добре и си го хапваме сравнително с апетит. Дано да се окаже това, което и вие сте изкарали. Радвам се всъшност, че сте вече добре. Дано и ние бързо се оправим. Ние точно като му почна разстройството пуснахме изследвания и за сега нещата са добре. Да видим и в сряда резултатите и от микробиологията и се надявам всичко да си мине бързо и без проблеми. Praynig

# 19
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Ужас! Похвалих се аз, ама не е било за добро. Току-що пак слуз. Май аз ще се окажа права за млякото, а не докторката за вируса. Сутринта свърши Фризосоята и му дадох Фризомел.  Вчера пък яде бананов кисел. Дали чак днес може да го подразни? - По-скоро млякото. Не мога да се ориентирам. Как да преценя?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 546
Виж...струва ми се, че сте вече големички да прояви чак сега алергията към кравето мляко. Дали не е по-скоро от самия банан. Ние докато бяхме на диета и бананите и банановите каши бяха ЗАБРАНЕНИ. А и в повечето случаи се проявява и алергия към соевото. Ние пък от него дрискахме до забрава. Sick

# 21
  • София
  • Мнения: 1 546
Днес си взехме резултатът от ХЕИ. Ами...нищо ни няма  Laughing
Вече и акото му се пооправи но продължава да си дриска след всяко ядене...макар и по малко. Предполагам, че или изкара някой вирус на бързо или някоя манджа от яслата му пораздразни стомахчето.  Thinking
Ами това е от мен. Днес отново е на ясла и пу-пу Simple Smile

# 22
  • Мнения: 160
Здравейте, аз си  мисля, че повече трябва да  ви притеснява  слузта  в акото, а не  честотата. Ние бяхме  така  преди  няколко  месеца  и се оказа,  че му  е раздразнено  коремчето  от  някаква  храна.  Продължи 2-3 седмици. Давах му  оризова каша,  ентерол,  смекта  и оризова  вода. За  ваше успокоение,  ако  продължи така, защо  не заведете детенцето  на гастроентеролог (така ли се  казваше специалиста по шкембенцата  newsm78)  личната ви  лекарка ще  ви  даде направление. Аз  съм на  принципа,  че  няма  специалисти по всичко  и по-добре да идете на  лекат-специалист.

# 23
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Благодаря за съвета, аз също си мисля, че е по-скоро от храна. Но, заради продължителността на разстройството, трябва и дълга диета. За гастроентеролога - аз също си мисля, че е по-добре на специалист, но в нашият малък-малък град такъв няма, а и става много трудно с направленията, лекарите не искат да ги дават, защото... Доскоро водих борба за едни изследвания на акото.
В момента пък едната педиатърка е по майчинство и е при майка си във Варна. другата - на море, личният ни лекър също. Можем само да се молим да не се разболеем.
Радвам се за dama и нейното дете. Дано нещата оттук нататък са ОК.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 546
Eлена, не се отчайвай.По принцип ми казаха, че щом детето е с разстройство и не вдига Т нещата не са толкова страшни. Възможно е и вирус. Каза ми, че слузтта в акитата не се дължи толкова на алергия колкото на раздразването на стомаха. И ние си ги имахме докато беше по-рядко акото. На мен ми препоръчаха въпреки, че е вече добре да даваме всеки ден по един Ентерол за възстановяване на флората. Няма проблем да запече, че дейсвието ми не било такова. Дано и вие да се оправите. Аз също предполагам, че се получи от някаква храна от яслата.

Общи условия

Активация на акаунт