Отговори
# 240
MISHAa и според мен ще стане с по-голяма дупка на биберона. На Поли и беше трудно да пие с 1-ца (на авент) и аз преминах на 2-ка.
За масажите гледам да и правя преди всяко ядене, но понякога е толкова гладна, че ги пропускаме. Гимнастиката също заедно с масажа,но тя отделно си прави сама като рита и дивее по цял ден.
Днес излизахме, времето беше супер, но пред блока все изглежда по-студено и аз като го наоблякох това дете ужас #Crazy
Рони погледни тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330844.0 мисля че за това питаш.

# 241
  • Мнения: 13
И ние не сме от най-редовните в гимнастиката. Гледам всеки ден да правим но както и други казват, понякога просто не остава време. Сутрин се събужда ГЛАДЕН, после веднага се мятаме на разходка, прибираме се гладни... и така нататък. Иначе честичко го слагам по корем. Да тренираме поне вратлето Wink

Днес слава богу времето беше чудесно. Разходките продължават. Иначе става много нервен цял ден като е в къщи. Хм, имам повиквателна...

# 242
  • Мнения: 389
Момичета, ударете ни по едно рамо в този конкурс  Wink.

В горния ляв ъгъл може да дадете вот за всяка една от трите снимки.

Благодаря ви предварително
  Hug   bouquet


http://www.lazoos.com/foto-ana-maria-de-4-meses-con-su-papi_fd1c2c6.html

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 12:47 от Vivian*

# 243
  • Мнения: 3 743
Линекс?!Gali80 за какво е Линекс'а?

за нормализиране на чревната флора

# 244
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Gali80, Калина не плаче преди да се изака. Ама мнооого шумно се изаква това дете. Blush
За кашите да си кажа, не че съм "специалист", как давах на Ивайло. Както вече споделих, рано го захраних. Каша дадох на 6-7 месеца. Разредих я с преварена вода. Давах я като следобедна закуска, ако мога така да се изразя, а после за десерт - кърма. Всъщност така винаги правех - не съм замествала храна, защото след кашата или пюрето Ивайло обичаше да си поцоква по малко млекце. Някъде вече около 10-ти месец, когато започнах да взимам храна от кухнята, заместих хранене, като го кърмех вече сутрин около 6 и вечер. През останалото време беше на другата храна. Спрях /насилствено Embarassed/ да кърмя, когато Ивчо направи година и три месеца. От разни конкурси в списанията бях спечелила и АМ, с което се опитах един път да направя картофено пюре за Ивайло, обаче детето категорично отказа да го яде...
Сега с Калина смятам да захраня след 4-ти месец, а най-добре след 5-ти /ако имам кърма, разбира се! Praynig/ с оризова каша /ще избера някаква от готовите/. Няма да замествам храна, поне в началото. После постепенно ще заместя. Ще ми се Калина да я кърмя поне до възрастта, която беше Ивайло, когато го отбих...
MISHAa, и на мен не ми  се е налагало да дохранвам, а и вода не давам все още, та незнам дали и ние няма да имаме този проблем. Но четох нещо по въпроса и мисля, че съвета на Gali80 за хранене чрез спринцовка е най-доброто решение... Стискам палци за решаване на проблема Praynig
Мимченце, браво на теб, че си преборила тази температура... Може би е било от задържане на кърма в гърдите Thinking

Днес Калина така сладко си поспа навън, че ми се иска само така прохладно, без да вали да бъде през цялата година... Цял ден бяхме навън, прибрахме се следобяд, когато взех Ивчо от градината...Дано и утре времето остане същото...

# 245
  • Мнения: 220
Искам да питам дали сте чували хубави отзиви за АМ ЛАКТАНА БИО

# 246
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Искам да питам дали сте чували хубави отзиви за АМ ЛАКТАНА БИО

Казват, че е едно от най-добрите   Peace! С пробиотоци е  Peace! Само че Жорко не го хареса, а и повръщаше от него, както и от повечето други, де  Sad! Виж, розовия Хип, които също е с пробиотици много му харесва, но и от него повръща все още  Close! Явно не сме израснали рефлукса  Close! Ще си ядем Фризовом до 6ия месец поне  ooooh!!

# 247
  • Мнения: 60
Искам да питам дали сте чували хубави отзиви за АМ ЛАКТАНА БИО
Аз храня с него по препоръка на една приятелка.
Започнах с Аптамил Комфорт. В началото беше добре, но акаше само зелено.
После започна да ака през ден, два, но като направи през 3 дни реших че ще сменям млякото.
С Лактаната си ака всеки ден и акото е жълто като в началто.
Давам го от 22.08. и сега на 26.09. сме на консултация и се надявам, че не наддава така бурно от него като от Аптамила.
Изчетох доста теми по нета. Започнах да се чудя как са оцелели бебетата преди пробиотиците и Лактана Био.
Нищо лошо не пише. Само суперлативи и доволни майки.

# 248
  • Мнения: 80
Misha ние го имаме същия проблем,благодарение на това в къщи се напълни с какви ли не шишета и биберони, само и само да се излъжем някак си,ама пусто досега никой още не се е сетил да ги направи коженки  и с аромат на млечице  Laughing !Пробвах какво ли не,но единствено стратегията на майка ми проработи.Сети се жената да затопли пустия биберон и детето миряса та сега мога да я оставям и да пропусна някое и друго хранене.Иначе сме още със силиконовата 1-ца на Авент.
Kory пробвай да увеличиш интервала, за да разбереш имаш ли кърма.Чесно да ти кажа и ние имаме такива ужасни дни в които Вики постоянно реве и си смуче ръцете и аз изпадам в паника,че ми спира кърмата.При последния такъв случай даже купих и кутия АМ.Лошото е, че или не отцелих млякото или нещо не го приготвих както трябва,обаче детето категорично го отказа  Naughty.Та сега направо незнам какво ще правя ако наистина ми намалява кърмата newsm78.Преди 10дни успях да изцедя преди едно хранене 120гр. от едната гърда,обаче напоследък все не успявам.
Gali80 и Вики доста се напъва и дори не плаче ами направо вика ако беше Тихомира сигурно щеше да е по кротка Joyпреди да се изака.Доста е водничко иначе акото защото сме само на кърма така,че не е запечена.А защо така се мъчи и аз незнам Thinking.
Гимнастика се сещаме да правим от време на време.Тя се научи от няколко дни да си хваща крачетата и сега това е хита.Лошото е ,че се нерви и реве като не успее да си ги вкара в устата  Crazy.Изпуска ги още горката.
На мен от няколко дни ми капе косата, ама като есенни листа  Cry Защо по дяволите не ми падат космите на краката а трябва да се сбогувам с хубавия косъм  Cry
Joy  Joy  Joy Дано се обърнат нещата  Peace !

# 249
Kory, при нас е същото Поли постоянно си лапа ръцете,но ние сме на АМ и  си прави прилични паузи и съм сигурна, че не е гладна, тъй че недей да мислиш че ти намалява кърмата, по скоро си следи нааканите памперси и как наддава бебчо, не че съм спец по кърменето ама така си мисля Rolling Eyes Днес цял ден и вадя ръката от устата и тикам биберона, откри  си палеца и така усилено го засмуква, че Crazy
Та като сте заговорили за АМ, вярно ли е, че аптамила е за недоносени деца? Това ми го каза една докторка. За лактана био нищо незнам, но и Поли ака понякога през ден, дали не е от аптамила newsm78 nickless® консултира ли се с доктор за смяната на  аптамила,защото и аз се замислям да го сменя, но не смея.

# 250
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз си сменям АМ когато реша  Shocked! И все се връщам на Фризовома по разбираеми причини  ooooh!!

Ели, Аптамила много надува и бебчетата качват бурно от него  Peace! За това го дават на недоносени дечица  Peace! Но ако Поли не качва над нормата значи нямаш проблем. Аз на твое място бих го сменила с АМ с пробиотици  Peace! То все искам каквото не мога да направя, де  Embarassed!

# 251
  • Мнения: 75
Привет момичета  bouquet
Уф, днес беше кошмарен ден- малката се скъсва да лапа всичко което докопа и писка като ущипана.Сутринта стана в 6 а друг път се буди в 8-9 Sad, а сега три пъти я приспивам,задрямва за малко и пак писък,иначе сама си заспиваше в креватчето. След като хубаво се измих пробвах с пръст да разбера имали нещо в устата, май е твърд венеца, ама нищо...малее ако така ще избиват тези зъби Shocked
Как е при вас, някой има ли пробило зъбче?

Малта ,от 2 месеца сме с Лактана Peace

Vivian*, гласувах Hug

мимченце, бързо да оздравяваш Flowers Sunflower Много е сладка малката бузанка пу-пу  love001


Спокойна нощ (дано и за нас да е)!!!

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 00:16 от jenik

# 252
  • Мнения: 60
Та като сте заговорили за АМ, вярно ли е, че аптамила е за недоносени деца? Това ми го каза една докторка. За лактана био нищо незнам, но и Поли ака понякога през ден, дали не е от аптамила newsm78 nickless® консултира ли се с доктор за смяната на  аптамила,защото и аз се замислям да го сменя, но не смея.
Въобще даже не съм се консултирала. Купих си Лактана, като имах и малко от старото, че не знаех дали няма да го откаже.
С дъщеря ми сменях по същата причина - акането. И там мина без драми. На всичко отгоре и икономически е по-изгодно thumbsup

Аптамила много надува и бебчетата качват бурно от него  Peace! За това го дават на недоносени дечица  Peace! Но ако Поли не качва над нормата значи нямаш проблем. Аз на твое място бих го сменила с АМ с пробиотици  Peace! То все искам каквото не мога да направя, де  Embarassed!

От Аптамила наистина се качва най-много. Явор качи за малко повече от месец 1600гр. А винаги храня с по-разредено мляко.
Elly, запек става и от по-голяма концентрация на АМ.

# 253
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
...Та сега направо незнам какво ще правя ако наистина ми намалява кърмата
Пробвай това, само 1.20лв., но действа.  Peace
 

# 254
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро!   bouquet
Надявам се, че сте поспали повечко тази нощ!
Калина малко поплака през нощта, но нищо сериозно. Мисля, че я мъчеше коремчето...
Днес май ще си стоим вкъщи - облачно е, ще вали, а и сигурно е доста студено...
Vivian*, аз май не разбрах как точно да дам гласа си за вашите снимки!

Общи условия

Активация на акаунт