LUF СИНДРОМ

  • 99 065
  • 598
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 014
Здравей мила, нищо не съм чувала за него. Какво му е предназначението? Тази вечер ще се поразровя из листовката на продукта в интернет.

# 91
  • София
  • Мнения: 561
Благодаря Кене за отговора!!! Hug Hug Hug
Така както ми го обясни лекаря, май е нещо за стимулиране на овулацията и нещо свързано с естрогена - за да излъже организма ми че не произвеждам достатъчно естроген или да го потисне, за да произведа качествен фоликул, поне така разбрах  newsm78 Иначе самото лекарство е за раково заболяване. Трябва да го приемам от 5-9-ти ден, а сега утрогестан за 10 дни. Rolling Eyes

# 92
  • София
  • Мнения: 2 014
За Нолвадекса:
 5. ФАРМАКОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА

  5.1. Фармакодинамични свойства

  Нолвадекс (тамоксифен) е нестероиден антиестроген. При човека Нолвадекс действува предимно като антиестроген, подтискайки действието на ендогенния естроген, вероятно чрез свързване с естрогеновите рецептори. Клиничното приложение обаче е показало известни резултати при естроген-независими тумори, което може да свидетелства за наличие на други механизми на действие. Известно е, че тамоксифенът оказва естрогено-подобно действие върху няколко системи в организма, включително ендометриума, костите и липидите в кръвта.

  5.2. Фармакокинетични свойства

  След орално приложение Нолвадекс се резорбира бързо, като максималните серумни концентрации се достигат след 4-7 часа. Равновесните концентрации (около 300 нг/мл) се достигат след четири седмично лечение с 40 мг дневно. Лекарството се свързва във висока степен със серумния албумин (> 99%). Метаболизира се чрез хидроксилиране, деметилиране и конюгация, като се получават няколко метаболита, които имат сроден фармакологичен профил с изходното съединение и по този начин допринасят за терапевтичния ефект. Екскрецията се извършва предимно с фекалиите и полу-животът на елиминиране, изчислен за самия препарат, е приблизително седем дни, докато този на N-дезметилтамоксифена, основния циркулиращ метаболит, е 14 дни.

  5.3. Предклинични данни за безопасност

  Тамоксифенът не е бил мутагенен при редица тестове за мутагенност in vitro и in vivo. Тамоксифенът е бил генотоксичен при някои тестове за генотоксичност върху гризачи in vitro и in vivo. При продължително приложение се съобщава за тумори на гонадите при мишки и чернодробни тумори при плъхове, получаващи тамоксифен. Клиничното значение на тези находки не е известно.

  Тамоксифен е лекарство, при което е получен широк клиничен опит. Съответната информация за предписващия лекар е дадена другаде в Кратката характеристика на продукта (раздел 4.6.).


Снуки, според мен това лекарство наистина ще "излъже" организма ти като подтиска производството на естрогени както ти е казал лекарят.

# 93
  • София
  • Мнения: 561
Kene, благодаря ти много!!! След употребата му ще видя как ще подейства  Hug Hug Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 561
Момичета, а може ли да ви питам - утрогестана влияе ли по някакъв начин на БТ? Благодаря ви!!! Hug Hug Hug

# 95
здравейте момичета страшно сам обаркана и претеснена,,,искам да помоля някой от вас за мнение по следния вапрос- уплътнените обливки на яйчниците причина ли са за LUF и имат ли нещо общо с него?
Аз съм пила гадният Клостилбегит 3 пъти,без никаква реакция на яй4ниците(до 20ден без доминантен фоликул,а после киста; целта беше да пукаме с прегнил,защото преди това се доказа, че нямам овулация,но така и не се образува фолик.,който да се пука); проходими тръби(цв.снимка) и уплътнените обливки на яйчниците (след лапароскопия- сега яй4ниците са фенестрирани).
Да ли Клостилбегита ми е навредил?(Още не мога да си простя че го прилагах след като след първия път нямаше никаква реакция Embarassed Embarassed)
докротът ми изразява съмнения за LUF,но не е категори4ен да ли е той или причината при мен е уплътнената обливка на яйчниците #Cussing out
много ще се радвам ако някой ми отговори
успех  bouquet

# 96
  • Мнения: 4 250
Здравей aannitoo,
Аз имам LUF синдром без да имам удебелена обвивка на яйчника-доказано с лапароскопия.Но е възможно след фенестрацията да се удебели обвивката.Според мен първо си провери нивата на хормоните на 3 ден от цикъла :FSH-то.Моята докторка ми беше казала ,че понякога след фенестрация FSH се покачва много ,което не било добре за изхода от стимулацията (в случая при теб с клостилбегита).Трябвало да се изчака докато FSH-to падне.Аз нямам фенестрация ,но последния път ,когато ми правиха лапароскопия разговаряхме с док дали ще я правим и тя беше силно против.
Също си направи изследвания,за да се провери на какво се дължи липсата на овулация-полови ,щитовидни ,инсулин .Трябва да има причина на проблема и ще видиш,че ще се оправят нещата!
Успех с лечението!
снуки,утрогестана покачва базалната температура

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 22:11 от malinkap

# 97
malinkap,благодаря ти  много за отговора  bouquet
всички изследванич са в норма с изключение на пролактин-готна граница и то само веднаж(но сам го смаквала с Достинекс) ,не сам изследвала само Инсулин(но ще го направя!!!)
остава ми само да се надявам и да не се отчайвам
 : Simple Smile

# 98
  • Мнения: 4 250
Според мен пролактина е проблема за липсата на овулация.Може да провериш и инсулина ,но се концентрирай върху пролактина.
В краен случай може да се стигне и до инвитро.В момента ако не са ти много напред годините ,ти трябва добър ендокринолог освен добър гинелколог,за да лекуваш пролактина.Не знам дали ендокринолога ти е казал ,но се прави и скенер на главата за евентуални аденоми ,които да предизвикват високия пролактин.
Другия момент с пролактина е ,че той може да варира и да прави бъркотии .Причините може да са психологически-стрес.Може би е добре да си намериш някакво анти-стрес занимание ,колкото да се отпускаш и да не мислиш за проблема.
Поздрави

# 99
  • София
  • Мнения: 2 014
и аз съм съгласна с malinkap - пролактина обърква всичко. когато го свалиш ще видиш че ще се появи овулация.

# 100
malinkap , kene благодаря ви, че ми отговаряте  bouquet
аз сам имала само една стоиност с повишен пролактик (и то доста преди 2-3години;тогава направих веднага второ изследване след 1 ден и беше в норма,но въпреки това ми изписаха Бромокриптин,който хич не ми понасяше),после сам го изследвала през 4-5 месеца и беше напално в норма,а пролетта смених лекаря и тогава имах пролактин в горна граница(но не повишен)-той ми изписа Доктинекс,защото според него дори и в горна граница без да е повишен пролактинът пак можел да пречи на овулацията. Достинексът го нормализира, но овулация така и нямаше...затова и д-рът каза че сам с удебелени обвивки на яйчниците или LUF и затова не образувам доминантни фоликули(дори на 20-ти ден) с Клостилбегит и се образува по-късно киста,която се пука само с лекарства.Сега жече яйчниците ми са фенестрирани и се надявам да започнат да отделят нормално фоликули...Ще изследвам и проолактина,за да не се е и той нещо качил...дано всичко е наред
успех на всички
хубава  и успешна седмица   bouquet
до скоро

# 101
  • Мнения: 37
Здравейте момичета, отдавна не съм писала последно да ви кажа при мен как стоят нещата - гинекологът ми ми отказа този месец фоликулометрия - каза че докато не си сваля пролактина ( който всъщност е само малко завишен - 590 при референтни стойности до 519) според него само ще си давам парите за фоликулометрия без да имам овулация при този завишен пролактин.
Дали само това е причината не знам.
Ходих при трима добри ендокринолози и тримата ми изписаха едно и също за сваляне на пролактина - бромокриптин по 1/2 таблетка на ден.
И ето го моя огромен проблем - почнах го снощи вечерта - 1/2 таблетка и днес не мога да стана от леглото - станах само сутринта до тоалетна и за малко не припаднах и оттогава съм само в леглото.
Мерих си кръвното 90/62! то по принцип си ми е ниско ама това хапче съвсем ме събори.
Много се притеснявам днес се обадих че ми е лошо и няма да мога да отида на работа - и много се страхувам да го пия пак довечера...и ако утре пак съм така.Има ли някоя от вас на която също се налага да пие бромокриптин и как се справя със страничните ефекти.
Ако въпросът ми не е за тук ще пиша в друга тема.Благодаря ви   bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 2 014
Mihn  за съжаление и аз съм на мнението на твоят гинеколог. Пролактина по принцип дори и да е в норма трябва да е по-скоро в средата на нормата отколкото на горна граница или да я надвишава.
От Бромкриптина се сваля кръвното. Моят лекар поради тази причина ми препоръча да го започна с 1/4 вечер след хранене. Когато организма привикне ще го увеличим на 1/2. Не трябва да се отказваш от Бромкриптина, той прави чудеса!!!

# 103
  • Мнения: 37
здравй kene , обадих се моята ендокриноложка, но тя каза че минималната доза е 1/2  таблетка бромокриптин, а на теб виждам че са ти изписали първо по 1/4 хапче.
колко време ще го пиеш по 1/4?
Чудя се дали и аз да не направя така.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 014
Моят лекар ми го смени на 1/4 хапче след като разбра за страничните ефекти. Защото и аз като теб съм с ниско кръвно и това още повече ми пречи. Смятам да го пия поне 2 седмици по 1/4 и после да увелича дозата.
Ако пак ми е зле ще започна с Достинекс и ще пробвам и с него. Но отделно трябва да се успокоят и нервите.

Общи условия

Активация на акаунт