Случвало ви се е? Гангрена на зьб

  • 41 427
  • 33
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Благодаря ви момичета за информацията!Последната идея на моята зьболекарка е да чакаме времето да се застуди и отново да пробваме сьс затварянето на зьба защото според нея при топло време инфекцията по-трудно се лекувала и т.н. Не знам.....може би тя е по-тьрпелижа от мен или...

# 16
  • София
  • Мнения: 577
Абе, не ми се струва добра идеч забът да стой отворен. Няма как да се ликвидира инфекцията в канала по този начин. Какви промивки правите, с какви препарати?

# 17
  • Мнения: 22
За съжаление никакви промивки в момента. Тази седмица отново ще ходя при зъболекаря и ще видим какво ще направи. Май е време да се замисля дали не трябва вече да се консултирам и с друг зъболекаря Предложението преди беше ако зъба разреши да го затворим да ходя и на физиотерапия. Но това кога ще стане....божа работа....

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Май по добре е да пробваш при друг зъболекар. На мен гангрената ми я лекуваха лятото и е нямало никакви проблеми.

# 19
  • София
  • Мнения: 577
Ами, не искам да те разочаровам, ама без промивки няма да стане. Трябва да се правят почти всеки ден. Иначе няма как да се повлияе инфекцията в канала.

# 20
  • София
  • Мнения: 625
Имай търпение! При всички случаи си заслужава!
На мен ми извадиха 6-ти долен ... направо е ужасно. Е вече свикнах да дъвча без него защото не искам да ми заминат и другите два зъба отстрани, но пак е гадно.
Въпросният зъб ме заболя вечерта, на обяд отидох на зъболекар вече с нетърпими болки, направиха ми снимка и се оказаха две прекрасни кисти на два от корените! Според зъболекарката за лечение и дума не можеше да става. Та така ...още не мога да го прежаля! Но ако имаше шанс независимо от мъките щях да го лекувам!

# 21
  • София
  • Мнения: 577
Е вече свикнах да дъвча без него защото не искам да ми заминат и другите два зъба отстрани, но пак е гадно.


Сложи си имплант.

# 22
  • София
  • Мнения: 625

Обмислях го този вариант. Но не се реших.
Честно казано 1200 лв. нямаше откъде да извадя. Казаха ми и че няма гаранция дали импланта няма да бъде отхвърлен от организма. А и хич не държа на болка...и с упойка много ме боля ваденето, а ми казаха че имплантирането боляло също толкова.
Мислех евентуално след време да сложа, но разбрах че костта почвала да се руши, а от тогава минаха 7-8 месеца.

Извинявам се на авторката за отклонението от темата и!  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 577
И аз се извинявам, че минахме на тема импланти.
Няма вариант импланта да бъде отхвърлен от организма. Просто материала е биопоносим. За да бъде отхвърлен причините са други. Не ми се е случвало да не мога да упоя пациент, причината за това също е техническа грешка. Нормално се изчаква поне 6 месеца след ваденето и тогава се имплантира. Освен ако не се касае за имедиатно имплантиране, т.е. веднага след ваденето. Wink

# 24
  • Мнения: 1 217
Предишният ми зъб беше пак на долната челюст,с гангрена, и на 3-то посещение ми го затвориха.Доколкото зная се лекува.Късмет! Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 9
е ,хайде стига самореклама,колега!!!
няма зъболекар на който не се е случвало да не може да упои пациента си-и това не се дължи само на техническа грешка а на един куп други неща,като най малкото напр.е самото възпаление ,което със своята кисело ph неутрализира алкалната на реакция упойка-особено ако е обострено в момента(казано на най прост език  Wink); да не говорим за особености в инервацията на някои зъби-особено на долната челюст-напр.двойна инервация ...е-има и други алтернативни методи-електроаналгезия напр.но в масовата практика не се ползват.не винаги може да се постави и интралигаментарна...

извинявам се за спама ,но не се стърпях  Sunglasses
По въпроса -зъболекаря много точно трябва да прецени дали  ситуацията позволява запазване на зъба,защото ако напр.има и резорбция на зъбния корен(т.е. стопяване от самото възпаление) в комбинация с големи периапикални изменения ,това показва че само с медикаментозно лечение нещата няма да се оправят-или пък ще е временно.дори и да затворите най -после зъба и запълните каналите трябва да се проследи в период от 2 години рентгенографски за да се разбере излекуван ли е той.
и накрая-смятам че не е уместно колега да дава съвет по интернет на пациент как да му се запълнят каналите при друг зъболекар-в крайна сметка всички имаме дипломи и професионална съвест ;защо направо не си напишете координатите,а така заобиколно...

# 26
  • Мнения: 4
Благодаря ви момичета за информацията!Последната идея на моята зьболекарка е да чакаме времето да се застуди и отново да пробваме сьс затварянето на зьба защото според нея при топло време инфекцията по-трудно се лекувала и т.н. Не знам.....може би тя е по-тьрпелижа от мен или...
имам съвет-смени стоматолога,че докато чакате "прогнозата за времето",ще извадите зъба!!

# 27
  • София
  • Мнения: 577
е ,хайде стига самореклама,колега!!!
няма зъболекар на който не се е случвало да не може да упои пациента си-и това не се дължи само на техническа грешка а на един куп други неща,като най малкото напр.е самото възпаление ,което със своята кисело ph неутрализира алкалната на реакция упойка-особено ако е обострено в момента(казано на най прост език  Wink); да не говорим за особености в инервацията на някои зъби-особено на долната челюст-напр.двойна инервация ...е-има и други алтернативни методи-електроаналгезия напр.но в масовата практика не се ползват.не винаги може да се постави и интралигаментарна...



Може ли да пробвам с малко реклама, предварително се извинявам за спам-а, X-tip, за контакти фирма Патриция. А и за електроаналгезията се замислям, за справки: Миплант.

# 28
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Момичета, а как разбирате за тази гангрена. Може ли да има гангрена без болка?

# 29
  • Мнения: 22
Здравеите момичета. Е, в краина сметка се наложи да си извадя зьба - при хирург. Заради голямото чакане и коректно"лекуване" корените на зьба така се бяха деформирали че не приличаха на такива. Коментара на хирурга беше че още в началото е трябвало да се извади. Кофти е че зьба е много близо до синуса. Притеснявам се че могаа и да си отворя синуса - предупредиха ме да не си духам носа и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт