Трябва ли да кажем на гинеколога за минал аборт?

  • 7 375
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
Мисля,че е от значение само ако е спонтанен или по мед.причини.Ако е по желание,едва ли ще има значение за сегашната и бременност. Обаче знам,че 2-3 години след това си личи/не знам по какво,но гинеколозите го виждат/,за 7 не знам. Но по-добре да си трае.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 23:13 от eli-pate

# 16
  • София
  • Мнения: 48
А лекарят дали вече не  е разбрал по състоянието на шийката на матката или нещо такова?
Нямам представа. Дори и не знаех, че "остават следи". Едва ли и тя е наясно.

# 17
  • Мнения: 645
Мисля,че е от значение само ако е спонтанен или по мед.причини.Ако е по желание,едва ли ще има значение за сегашната и бременност. Обаче знам,че 2-3 години след това си личи/не знам по какво,но гинеколозите га виждат/,за 7 не знам. Но по-добре да си трае.

Когато отидох на първата си консултация и трябваше да ми направят картон ми зададоха въпроса коя по ред е бременността ми. Вероятно има значение дори абортът да е пожелание. Сложна ситуация.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
На доктор се казва ВСИЧКО. Ако толкова не може да сподели (хипотетично това би трябвало да е тайна между лекар и пациент, ама... знам ли) по- добре да смени АГто. Да си изобрети някакво извинение, че ще я е срам да се показва все по- дебела пред познат мъж, или каквото там й хрумне, но в никой случай да не разчита на късмет.

ПС. Защо така всички питат за "приятелки", когато въпросите са неудобни според тях?..  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 2 508
Значи, това, за което се сещам, е че ако е Rh отрицателен и това и е втора бременност, трябва задължително да каже. Но това се случва рядко.

# 20
  • Мнения: 2 015
Ми те 3-те възможни варианта са дадени Thinking
Да бяга на частно е моя съвет Peace
Това е и моя съвет Peace.
Иначе аз съм с аборт Whistling.При следващата ми бременност гинеколога ми направо написа, че не съм правила и аз реших да оставя нещата така Thinking.Самия той не е разбрал в последствие, а аз не съм имала никакви проблеми с предстоящата бременност Naughty.За нейно успокоение, ако иска да се консултира с друг гинеколог Peace.

# 21
  • Мнения: 6 604
А лекарят дали вече не  е разбрал по състоянието на шийката на матката или нещо такова?
Нямам представа. Дори и не знаех, че "остават следи". Едва ли и тя е наясно.
И аз съм чувала ,че бременност,дори и завършила с аборт "оставя следи". newsm78

# 22
  • Мнения: 4 784
Хубаво е лекарят да знае. Колкото и да е близък, трябва да пази лекарска тайна.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 222
Моя приятелка прави аборт по желание преди две-три години. В последствие се омъжи и забременя. Като се записа на консултация е казала на лекарката си, че е правила аборт, а лекарката питала дали съпругът й знае. Той не знаеше и вписаха в картона, че й е първа бременност. Не са я третирали като по-особен или рисков случай. Идеята приятелката ти да се консултира на частно ми се струва най-добра.

# 24
  • Мнения: 1 336
Според мен здравето на приятелката и бъдещото и бебе е най-важно. При всички консултации на които ходих при различни лекари, винаги беше задаван въпросът първа ли е бременността.
Мисля че има основателни медицински причини за това лекарят да знае дали е имало аборт.

# 25
  • Мнения: 1 520
Въобще да не се обяснява на гинеколога си...Това няма значение. Представи си, че е по-чепат и напише в картона й  - втора бременност!!! Или пък в епикризата от раждането. Е, тогава да видим мъжа й какво ще каже, ако види документите...
Peace Мисля че притесненията й са безпочвени. Ако настоящата й бременност протича нормално и без усложнения от какъв зор ще се обяснява на гинеколога си - семеен приятел, за минал аборт?! По-скоро страхът да не я издаде на мъжа й би усложнил много повече бременността й отколкото един стар аборт.

Ако наистина се притеснява че абортът може да усложни бременността й, да смени гинеколога си без да му дава обяснения.
Само ако съпруга й я пита защо го е сменила, да измисли причина, която да звучи достатъчно достоверно. Така е най разумно да постъпи според мен.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 15:20 от krem-karamel

# 26
  • Мнения: 1 520
Нека каже на мъжа си.  Ако я обича наистина, мисля че трябва не само да и прости, но и да я разбере. Все пак, щом не я е взел девствена, не би трябвало да се шашка толкова от това, че е правила аборт.

Той може да не я упрекне заради самия аборт, но е твърде вероятно да я упрекне затова, че е крила от него 7 години.


На всеки може да се случи. Ако беше моя приятелка, щях да я убедя да говори открито с мъжа си.

И защо точно ти ще я убеждаваш? Това е нейното семейство и тя най-добре може да прецени какво трябва и какво не трябва да казва на мъжа си, свързано с миналото й.

# 27
  • Мнения: 1 541
На лекар всичко се казва , камо ли пък такова нещо. Това да не ти е махленската клюкарка, за каква мъжка солидарност говорим въобще... Shocked Освен ако не в някой малък провинциален  град , по друг начин не си го обяснявам, какъв е толкова проблема.
Иначе по темата, ами,  я си представете, че жената е отрицателен резус фактор например и ако при аборта не си е била гама глобулин, какво става с тази бременност ???? При мен беше такава ситуацията...
Нещата не са толкова прости и според мен въпроса е под всякаква критика...

# 28
  • Мнения: 363
напълно се съгласявам и с двете пустинни рози  Joy /тази ми реакция е заради еднаквите ви никове/!!!

тепърва ще я питат за предишни бременности и аборти. не е редно да го крие от лекарите! щом питат, явно е от значение!
от друга страна, /ще ме прощаваш, миличка, за коментара/ смятам, че мъжът й реагира като неандерталец - щял да я изоставя затова, че преди това е била с 5 мъже! другата пустинна роза е права затова, че не я е взел девствена, че на всеки може да се случи!
аз пък смятам, че този въпрос "с колко мъже си била" не бива да се задава въобще, защото преценката за много и малко в този случай е прекалено субективна!
плюс това момичето е имало досега 5 партньора, не 55! какъв е проблема, че чак е искал да се разделят?!?  ooooh! ooooh! ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 520
На лекар всичко се казва , камо ли пък такова нещо. Това да не ти е махленската клюкарка, за каква мъжка солидарност говорим въобще... Shocked

Притесненията идват оттам че гинеколога е приятел на семейството й и като такъв може да се окаже пристрастен и мъжката му солидарност да надделее пред задължението за пазене на лекарска тайна. Затова е най-добре да го смени под достоверен предлог.


Иначе по темата, ами я си представете, че жената е отрицателен резус фактор например и ако при аборта не си е била гама глобулин, какво става с тази бременност???

Ето за това не се сетих. Embarassed

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 00:52 от krem-karamel

Общи условия

Активация на акаунт