Българската жена и поддържането...

  • 10 866
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 846
Извинете ме, но не разбирам защо е нужно да се правят квалификации от типа :"Самоходна коледна елха" или пък "Чучело". Все едно аз да кажа за тия, дето не ползват грим и са видели козметик и масажист през крив макарон, че са повлекани! Хайде да си изказваме мненията, без да превръщаме спорът в битка. Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Много категорична позиция изразява тази тема.
Всеки трябва да отговаря за себе си. Общите квалификации не са обективни, съответно - твърде вероятно са и неверни.
За себе си - винаги съм била поддържана.  Grinning
Майчинството повлиява върху други мои отговорности, ангажименти и потребности. Но по никакъв начин не намира допирни точки с начина по който изглеждам. Ако ли ми влияе косвено - то е само в положителена посока Wink

# 17
  • Мнения: X
Клер, извинявай, но аз пък не разбирам, защо трябва да виждам масажист през права спагета, за да се чувстВУвам поддържана и защо непременно поддръжката трябва да се случи в някой салон. И защо като се заговори за поддържане се спрягат все разни цапала и парцалки, това ли е единственото което може да стори един  загрижен за себе си човек ? Къде остава спорта в цялото това поддържане?  А някои жени навремето бяха чудесни добреизглеждащи жени, без да ходят в салони за красота всяка седмица.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 11:47 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 836
Клер, извинявай, но аз пък не разбирам, защо трябва да виждам масажист през права спагета, за да се чувстВУвам поддържана и защо непременно поддръжката трябва да се случи в някой салон.  А някои жени навремето бяха чудесни добреизглеждащи жени, без да ходят в салони за красота всяка седмица.

Това имах предвид и аз.
И тази мания с "поддържането" в салоните ми идва леко байгън вече. Особено, като ми вкарват чувство за вина, че нехая към собствената си визия, ако не съм в час с всички най-фешън процедури.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Всеки трябва да отговаря за себе си. Общите квалификации не са обективни, съответно - твърде вероятно са и неверни.
За себе си - винаги съм била поддържана.  Grinning
Майчинството повлиява върху други мои отговорности, ангажименти и потребности. Но по никакъв начин не намира допирни точки с начина по който изглеждам. Ако ли ми влияе косвено - то е само в положителена посока Wink

Това е и моята позиция  Simple Smile Винаги съм се поддържала и не виждам причина майчинството да ме спира по някакъв начин. И да - ходя на детската площадка с грим, а понякога и с токчета и официално облекло по простата причина, че водя дъщеря си там непосредствено след работа и рядко се прибирам до къщи да се преоблека.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

И тази мания с "поддържането" в салоните ми идва леко байгън вече. Особено, като ми вкарват чувство за вина, че нехая към собствената си визия, ако не съм в час с всички най-фешън процедури.



Чувство за вина никой не би могъл да ти породи, ако ти самата не го допуснеш и култивираш в себе си.
Останалото  /кой къде и как се поддържа/ е въпрос на личен избор, а хубавото на чуждите мании е именно това, че са чужди, нали така?   Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 2 846
Коментарът ми относно масажиста или козметика беше просто един пример, че не бива тонът да се изостря. Иначе съгласна съм - средствата, с които една жена се поддържа са индивидуални, но е задължително тя да полага някакви усилия, за да изглежда добре. Това е моята гледна точка.

# 22
  • Мнения: 2 099
Да ходя в парка с токчета и грим? Не, благодаря. Ако поддържана жена е с грим, токчета и къса пола на всяка цена, пишете ме към неподдържаните тогава. Категорията "жалко копие на фолкпевачка" никога не е била валидна за мен.
Съгласна с всяка дума.Плюс да добавя не всяка майка има помощ в лицето на баби,детегледачки и сие.Много е лесно да се говори ей така за спорта.Ела да видиш един мой ден и ми намери време за козметични процедури за които да не трябва да стана в 4 сутринта примерно!
Смея да кажа,че се старая да върна формата си отпреди двете деца.За целта ставам в 5,30-6 сутринта за да тренирам и думите ти меко казано ме обиждат.Едно е без деца,друго е с едно и трето с 2 Wink
Грозна гледка е обаче гримирана жена,но неположила грам старание да стегне тялото си,раздрусана като дроб.Забележете,писах стегната,не слаба!

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 11:59 от Рибозом

# 23
  • Мнения: 836
...
Чувство за вина никой не би могъл да ти породи, ако ти самата не го допуснеш и култивираш в себе си...

Ми, направо си посипах главата с пепел:
...
Те ходят поне веднъж седмично на разкрасителна процедура-косата,ноктите,кожата.
Винаги са гримирани...



... Останалото  /кой къде и как се поддържа/ е въпрос на личен избор, а хубавото на чуждите мании е именно това, че са чужди, нали така?   Grinning

Ахам  Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
На мен също ми идват в повече тези вечни опити да се внуши, че ако не дадеш 100 лв. за крем за очи или 300 лв. за маска за коса, си едва ли не загубен, и че ако не си готов да заделиш толкоз, значи не държиш толкова на добрия си външен вид.  Илиза, че колкото по-непромит ти е мозъка, толкова по-неподдържан трябва да се усещаш. Laughing

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Плюс да добавя не всяка майка има помощ в лицето на баби,детегледачки и сие.Много е лесно да се говори ей така за спорта.Ела да видиш един мой ден и ми намери време за козметични процедури за които да не трябва да стана в 4 сутринта примерно!



Аз не съм съвсем съгласна тук. При достатъчно желание, човек намира начин, а при липса на такова - оправдания / не е моя мисъл тази крилата фраза, уви  Simple Smile/.
В тази връзка, мисля, че при наличие на мотивация, една жена с или без помощ би открила своя един час /поне Laughing/, който да посвети на себе си.

# 26
  • Мнения: 516
Според мен проблемът не е, че българската майка е неподдържана. Моите наблюдения са обратните. По- скоро ми се струва, че има разминавания в интерпретирането на понятието "поддържана". Та в тази връзка ще помоля авторката да дефинира найната представа за поддържана жена.

# 27
  • Мнения: 4 965
Освен да кажа, че моето мнение се припокрива с това на Нати, искам да допълня нещо:
На различната възраст значението на това да изглеждаш добре, както и начините да го постигнеш са съвсем различни. Защото едно е на 18 г. да ходиш на козметик да ти почиства пъпките, да носиш ултракъса пола и гримът ти да е като за Коледно парти - това на тази възраст изглежда страхотно. Съвсем различно е на възраст от 30-35-40 г. да си стилно облечена, с лек грим (т.е. да подчертаваш предимствата и да прикриваш недостатъците) и да ползваш качествена козметика... Т.е. ако на 40 изглеждаш като на 18 г.  (визирам облекло, козметика и т.н.) е меко казано гротескно. Вече как да се поддържаш е въпрос на личен избор - мога да говоря само за себе си - примерно, висенето с часове по салони за мен понякога е губене на време и далеч по-бързо се справям с епилатора, боята за коса и педикюра, ама от СПА-то, качествената прическа и маникюристката никой не може да ме принуди да се откажа. Ама чак веднъж седмично... А това да си изкъпана, парфюмирана, подходящо облечена, без прораснали корени на косата, с оформени вежди, приличен маникюр и обезкосмена е по-скоро уважение към собствената си персона, отколкото "поддръжка" в името на някого или нещо. Всичко останало е просто един плюс към самочувствието, здравето и удължаването на младостта...

# 28
  • Мнения: 139
Извинете ме, но не разбирам защо е нужно да се правят квалификации от типа :"Самоходна коледна елха" или пък "Чучело". Все едно аз да кажа за тия, дето не ползват грим и са видели козметик и масажист през крив макарон, че са повлекани! Хайде да си изказваме мненията, без да превръщаме спорът в битка. Peace

Дипломиран масажист съм, но ходя/правя (на) масаж при здравословни показания. На козметик също не ходя, ако има нещо - има дерматолози. Dress code е нещо, с което при необходимост се съобразявам, но ходя в Mall-а...само в ролята си на преводач и след това гледам по макс бързия начин да се омета оттам. Но разни хора, разни идеали - едни обичат да си дават парите за екскурзии, други за домашни любимци, трети за козметици, фризьори, пластични хирурзи....Дори да имах всичките пари на света не бих могла да си представя да посещавам подобни места редовно, нито пък да подлагам себе си на процедурите, извършвани там.

# 29
  • Мнения: 743
Според мен е нормално да има разлика между омъжените или неомъжените. Първо защото една семейна жена, при това майка, има повече ангажименти към дома си и семейството си. Особено ако детето/децата са малки. И не е възможно при всяко излизане в парка да изглежда перфектно. Ако отдели време за грим и обличане, парка ще отпадне.
А неомъжените момичета имат доста свободно време, още повече ако не работят. А и все пак трябва да си намерят мъж - желателно е да изглеждат впечатляващо.
Но мисля че, жената е жена и според мен нежността, светлината в очите и емоциите, които изразява лицето й я правят да изглежда винаги очарователна по различен начин.

Общи условия

Активация на акаунт