ФОТОГРАФИЯ - 28ма тема

  • 28 863
  • 618
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 630
[И понеже си постнала този дълъг пост, сега да те засипя и аз с въпроси:
- Защо два статива?
-какво е софт-бокс?
-А какъв е този синхронизатор, за който става въпрос?
И последен въпрос...за моите кулинарни нужди какво трябва да взема - домашно фотостудио, каквото писа Вечерница, още лампи ( различни?) или светкавици, за каквито писа Калина? newsm78
И недейте ми се смя много на въпросите моля! Crazy
Не съм Лоис, но да кажа каквото мога

[И понеже си постнала този дълъг пост, сега да те засипя и аз с въпроси:
- Защо два статива?
за да си сложиш двете импулсни лампи или светкавици на тях

[И понеже си постнала този дълъг пост, сега да те засипя и аз с въпроси:
-какво е софт-бокс?
голяма кутия с разсейващо покритие отпред за да се получи разсеяна светлина - все едно светлинния източник е голям, а не просто един сноп светлина
можеш да правиш и обратното - да го концентрираш


И последен въпрос...за моите кулинарни нужди какво трябва да взема - домашно фотостудио, каквото писа Вечерница, още лампи ( различни?) или светкавици, за каквито писа Калина? newsm78

според мен почни с 2 светкавици 
синхронизатора е това което ти командва светкавиците да светнат в един и същи момент


Ох докато напиша Лоис казала същото, по по изискан начин  Mr. Green
няма да го трия


Лоис, не е толкова зле, теб защо не ти харесва заради отблясъците и сенките ли?
според мен за продуктова фотография е ок. Ако искаш да продаваш чушки на бабите

И какво ще се разберем за срещата? място? ден? час?

# 601
  • Мнения: 1 117
ами Рали, не ми хареса, защото аз искам да постигна ей-такива резултати по-скоро:
цък  цък  цък  цък
линковете са към страници във Фликър, не ми познолява да пейстна картинките направо.
Тази последната знам, че е правена със светкавици. Има разлика, нали? За това си мисля, че с малко упражнения нещата ще се получат. Фрида е обещала да подмами Фрид на октоподи, че да издаде някоя "кухненска" тайна  Joy

Рали, кога ти е свободното време? събота-неделя само или? Казвайте си всички програмата, че да се стиковаме.

# 602
  • Мнения: 1 052
Днес бяхме на Витоша. Бе прекрасно.
Бях с една приятелка и нейната дъщеря.
Ние сме две загубени майки-имахме термос с кафе, но вода не!









# 603
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Фрида, браво на вас! Прекрасна разходка сте спретнали!
Луиза, разсеях се, защото не разбрах, че сте се записали и за следващите лекции.... Както и да е, ти записа ли се за високия ключ?
Тази събота и неделя ще липсвам аз. Ако срещата ще е другия уикенд, ще дойда.

# 604
  • Мнения: 2 863

Рали, не разбрах кога идваш,  не че съм  в София, но ако  е събота и неделя, мога поне да направя опит.. отдавна искам да видя и другите момичета....
Фрида,  чудесни есенни снимки.
Това с  лампите, дето го обсъждате ми е далече още на мен,  нещо бавно се развивам.... хаха, както каза един приятел, кой пък казва, че изобщо се развиваш Joy



http://flickr.com/photos/13900583@N03/2965041820/sizes/o/in/photostream/

# 605
  • Мнения: 1 052
Джали, това е изключително сочно и есенно. Браво на теб!

Аз днес съм квадратна.






# 606
  • Мнения: 1 117
ама много хубави бокета бе, къде ги намирате  Joy

качих суровите октоподи във ФФ и стъписах публиката - толкова бронзови и сребърни точки не бях виждала  hahaha

за срещата казвайте кой ден, че скъпият иска да знае предварително кога ще е без жена си  Twisted Evil

# 607
# 608
  • Мнения: 1 117
Високият ключ е във вторник от 19, но местата са запълнени
Аз в неделя от обед натам съм ОК, през седмицата ако речете след 18 също (без вторник).
Какъв формат си я представяме тази среща? Стрийт снимане или винце пийване? Или и двете? Mr. Green
За Витоша не знам
Друго, което мога да предложа, е домашно събиране, вече ви го бях предлагала - апартаментът на мама е свободен все още  Wink,
може да си спретнем едно светкане

# 609
  • Мнения: 2 863
Да питам аз едно нещо.
Отварям си аз днес за първи път снимките през служебния комп и какво да видя- ужас и безумие.... едни измити цветове,  абе направо ми призля... един пич ми беше на писал във ФФ, че ми е гадно бокето, а друг път ме бяха критикували заради цветовете и си викам "тия пък кьорави ли са" Mr. Green ама днес като си  отварям същата тая снимка  и гледам една измита... та се питам  възможно ли  да има чак таква голяма разлика.....щото нали все щяхте да ми кажете, ако са ми гадни цветовете.....аз досега изобщо не бях мислила по тоя въпрос....

# 610
  • Мнения: 1 052
Явно нещо ти куца в калибровката на компютъра или не ги запазваш в точен цветови профил?
Луис, аз този уикенд съм фул, с Рали можем да се видим някоя вечер след работа да пийнем по нещо?

# 611
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Jaly, за мен цветовете ти са си ОК, ама не казвам, че разбирам от цветове.
Срещата ще е най-добре да е комбинирана със снимане Wink и с малко хапване:)
Току що ми пратиха следния линк:
http://admall.bg/lector.php?id=37

Някакъв моден фотограф - светило от Италия (http://www.stefanooppo.com/info.html) ще снима на живо пред публика в рамките на фестивал на рекламодателя в ЕКСПО центъра срещу Метро. Такса 100 лв (ако се запише човек преди 28.10). Изглежда интересно, но малко ми е неясна програмата. Ако някой проявява интерес, да вземем да звъннем и да питаме...

# 612
  • Мнения: 1 117
Брей, тия от АдМол искат да забогатеят на мига!
На мен ще ми е интересно, но се чудя дали ми се дават 100 кинта.

Склонна съм и аз на снимки и хапки през седмицата, ами хайде да видим кой ден, и може би малко по-раничко, че да е светло все пак? към 17-18ч? Примерно сряда как ви се вижда?

И аз имам проблеми с цветовете, какво значи да ги запазваш в точен цветови профил? Явно ще се наложи да почета още...
Забелязала съм, че една снимка, отворена в различни редактори, има разлики в нюансите. А качена на сървър, още повече. И това на един и същ монитор.

# 613
  • Мнения: 1 639
Когато се качават снимки в интеренет, цветовият порфил трябва да е sRBG.

# 614
Точно това погледнах -в sRGB  качвам newsm78, но явно лаптопа служебния е много зле, защото пробвах и на друг един комп и бяха добре....

Общи условия

Активация на акаунт