За алкохолизма

  • 1 836
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
Алкохолизмът по нищо не се различава от наркоманията. Единствената разлика е че алкохола е легален наркотик. Но иначе и двете са пагубни и водят до загуба на разсъдъка.
Алкохолизма се лекува точно както и наркоманията - в клиника и от специалисти. Алкохолика не може да се откаже сам.

И още нещо. Алкохолиците които са се оттървали от тази зависимост казват - "Няма бивши алкохолици. Има само такива които са спрели алкохола но те си остават алкохолици. Само една чаша е достатъчна да почнат пак да пият"



Напълно съм съгласна с написаното!
Искам само да добавя,че алкохоликът дори и да е спял за момента да пие няма гаранция,че няма отново да започне да пие!

# 16
  • Мнения: 46 518
ani156, а кой постави диагнозата? Той не може ли да помогне?

# 17
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не. При добро желание спирането на алкохола става и без помощни средства.
Това може да се каже за човек, който просто иска да спре да пие. Не и за алкохолик.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 508
Права си само за някои случаи (за съжаление, те са болшинство), но все пак говоря от опит. Ама това сигурно зависи от човека.

# 19
Имам много близък познат с такъв проблем.Но жалкото е ,че той не осъзнава проблема,за него е нормално сутрин към 10 часа например вместо кафе да изпие една голяма водка.Така продължава до вечерта- преди да си легне вече е изпил около 10 големи водки/ракии.Много пъти съм му намеквала и казвала,че много пие ,но той ме отрязва  и казва,че за него не е проблем пиенето.Да така е ,зашото е все още на 30.Но като стане на 40и отгоре ,ще бъде истинска развалина.Да не говорим,че заедно с пиенето пуши като счупен комин.Това му състояние е някъде от преди 5-6 години,беше на 24 год.като започна.Знам,че баща му е алкохолик и се чудя дали генетично не се предало това,защото той не живял с баща си ,за да последва примера му да речем.Много е трудно.Жена му,милата,направо се е отчаяла съвсем.Но той е твърдоглав,смята всичко това за абсолютно нормално,как да помогна в този случай,дори и да искам.? Praynig

# 20
  • Мнения: 348
Зависимост може да се премахне напълно и изцяло от алтернативната медицина.
На мен ми е познато праничното лечение. При него също се работи задължително със съгласието и участието на пациента.

Общи условия

Активация на акаунт