Давате ли обяснения?

  • 2 691
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122
Никога, никой не си е позволявал да ми дава настъвления... сега чак се замислих защо ли не са го правили...  Thinking

# 16
  • Мнения: 13
... Изслушвам всички глупости и поучения и казвам "Да, добре", а след това си действам както си знам...
Това се нарича лицемерие.

# 17
  • Мнения: 2 448
Никога, никой не си е позволявал да ми дава наставления... сега чак се замислих защо ли не са го правили...  Thinking

Може би ти си от наставляващите.  Thinking  Joy

# 18
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Съвети от вида "споделяне на опит" приемам, естесвено. Добре е да се видят и други гледни точки, или да почерпиш опит на готово.
Но съвети от вида "слушай какво ти казвам и го изпълнявай" от години никой не се опитва да ми дава - просто при мен не става.
А обяснения - и на майка си не давам. На мъжа ми за сега не ми се е налагало. Ако се наложи обаче, на него ще дам  Blush

# 19
  • Мнения: 2 197
Не. Не приемам съвети и не обяснявам защо правя нещо. Ако някой има друго мнение по въпроса - да си го прилага в къщи. Един единствен път отговорих на въпрос на случайно преминаваща бабка защо видите ли детето ми е без шапка (отговора беше, че детето не обича шапки, аз никога не нося такива и досега не се е разболявала). Но тогава бях ядосана. Иначе игнорирам подобни вмешателства.

# 20
  • Мнения: 2 587
Не давам обяснения!Съвет изслушвам само когато съм го поискала иначе - не.

# 21
  • Мнения: 2 099
М не .Не давам обяснения на никого.Правя каквото смятам за добре и не споделям плановете си.Хич и не ме интересува кой какво смята за правилно.Даже не изслушвам докрай ако някой си позволи все пак да ме поучава.Казвам няма време за празни приказки и това е.

Но все пак мене ме имат за темерут така че не съм пример за подражание.Ама ми е добре така!

# 22
  • Мнения: 1 731
Изслушвам ,но решението си е мое.А що се касае до възпитанието на децата ,даже и не изслушвам.Решаваме двамата с мъжа ми. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 473
Не понасям някой да ми дава съвети как да живея собствения си живот. Уважавам правото на личен избор на всички около мен и държа те да го правят също. В повечето случаи другите смятат, че съм "лоша" затова че не им позволявам да ми се бъркат в личните дела. Много години трябва да минат в БГ, за да се промени манталитета на хората, които смятат че имат право по рождение да раздават правосъдие.

# 24
  • Мнения: 4 733
Обяснявам се ако преценя че е нужно. В общи линии моето мнение си е най-миродавно, дори родителите си не слушам за важни за мен въпроси.

# 25
  • Мнения: 1 897
Прекалено много се обяснявам.
Това е един от осъзнатите ми недостатъци.

# 26
И аз съм се убедила от опит, че колкото повече се обяснявам, толкова повече контра аргументи получавам, и повече се пробват да ме убеждават. На кратко на всяка реплика-дуплика.  Няма смисъл да обясняваш неща , които са личен избор или преценка и не касаят отсрещния?!

# 27
  • Мнения: 1 289
Не обичам нито да давам обясения, нито да искам обяснения (стига да не ме касае лично).

# 28
  • Мнения: 13 191
Обикновено казвам:
"Съвети не ща, пари ми дайте!"
 Crazy

# 29
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Гледам да спазвам принципа на Катрин Хепбърн в такива случаи, а именно Never complain, never explain. (Никога не се оплаквай, никога не обяснявай.) Абсолютно всеки път, когато неволно съм го нарушила, съм съжалявала по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт