Отрицателната енергия на Някои хора

  • 3 132
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620
може да не е свекървата, а зълвата.

 Peace
И аз така предположих - ако не е свекървата, само зълвата ще е.  Mr. Green
За чесън в чантата не знам дали помага, но яденето му преди срещата с неприятната личност - със сигурност!  Wink

# 16
  • Мнения: 5 001
А бе, има хора които просто ти "изсмукват" енергията! Уж една съвсем безобидна среща/разговор на неангажиращи теми, а после се чувстваш, все едно си разтоварил ТИР с багаж или си прекопал 10 реда лозе, или те боли глава, или все нещо от сорта!
Е,точно за такива моменти е добре да се знае,че трябва да се спре изтичането на вашата енергия към този така наречен енергиен вампир.Как ли?! Добро средство е да си кръстосате ръцете на гърдите,докато говорите с такъв човек.Така спирате изтичането от слънчевия сплит.Ако и седите,т.е. говорите седнали,може да кръстосате и краката.
Като се приберете в къщи,вземете душ задължително.
Пробвано е.

# 17
  • Мнения: 289


И аз имам същия случай, нищо не може да си помогнем ,а даже въпросната личност
само ме кани и й е приятно да общуваме , на мен ми спира дъха понякога , плача .
Ще следя темата. Това може да ти съсипе живота понякога.







# 18
  • Мнения: 1 849
А защо мислите, че червеното конче ще помогне или амулетчето...
Едно минаване през църквата или просто молитва ще свършат по-добра работа.
По добре да почитаме създателя на енергиите  Wink не да ги връзваме с бабини деветини.

# 19
  • Мнения: 25 620
Яжте чесън, бе хора!  Peace
Това е най-натуралният, природосъобразен и екологичен Райд. Трепи ги до крак - т'ва вируси, вампири, свекърви, зълви...

# 20
  • Мнения: 289

Сийке, то хумора действа добре ,щом не се взима на серйозно
темата, значи няма проблем , аз така мисля

# 21
  • Лондон
  • Мнения: 403
Много съм се смяла ,когато са ми разказвали подобни истории,и съм си казвала ,леле това на мен не може да ми се случи, нооооо .......Само ,че  моите личностите са ДВЕ  и са ми близки роднини.Не е за вярване просто .След разговор или среща   не съм изцедена ,ами съм центрофугирана.Случвало се е да ми прилошава.Не мога са справя .В спокоен разговор съм им казвала как се чувствам от тяхното поведение , и че могат да постигнат това което искат, но по друг начин.Разговора приключва с малко шега и край.Но до след два, три дни ,единия си продължава по старому, а ДРУГИЯ нарочно излее Везувий  върху мен,като твърди ,че не вярно.За сега поне единия съм ограничила максимално.

# 22
  • София
  • Мнения: 90
И все пак, смятам че намерихте доста повече мистика и езотерика, отколкото е имала предвид авторката! Joy
Лично аз, не я разбирам темата толкова буквално, но....както кажете! Peace

# 23
  • Мнения: 17 546
Но тръпки те побиват, когато се появи.
........
Ако не сте го преживели, няма да го разберете. И не ви го пожелавам.
Аз иначе съм щастлив човек! И имам чувство за хумор, така че смело продължавайте! Simple Smile
Напълно те разбирам, защото съм го преживяла! Усещането е физическо. Не мисля, че има отърване от такова нещо и не мога да си обясня защо. Не вярвам особено в такива неща, но съм чула да казват, че когато пред такъв човек стоиш със скръстени пред гърдите ръце, не му позволяваш да навлезе в твоята аура. Чак ми е смешно, че пиша за такива неща, звучат ми нелепо, но пък какво ти пречи да опиташ?

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 00:04 от Балу

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Самовнушавате си и се самонавивате. Това мога да кажа аз.
Скоро започнах нова работа. Малко по малко започнах да опознавам колегите си(голяма ни е фирмата и са много). Има една колежка, която е малко по-гръмогласна, малко по-нахална и се опитваше да наложи своите виждания и навици в моята работа. Някои колеги не я понасят, трудно ми беше и на мен в началото с нея. Нито за миг не съм си помислила, че ме зарежда отрицателно. С всеки изминал ден от дума на дума, разговаряхме, аз си отстоявах моите позиции, обяснявах й защо не съм съгласна с нея, говорихме си и за други неща извън работата. Вече не ми е неприятна, напаснахме си. Преди няколко дни ми сподели, че тъкмо сме се разбрали двете и тя ще си тръгне(ще се пенсионира).
Та, всичко идва от вас, ако сте си втълпили, че някой ви действа неприятно и не полагате усилия да разберете защо и откъде е това, никой не може да ви помогне.

# 25
  • София
  • Мнения: 407
Трябва, може би, да се срещаш с повече и различни хора, да се стремиш да ги приемаш, каквито са и да търсиш хубавите им страни. Сигурно след време ще си казваш - брей това е хубав човек, защо ли съм се чувствала така тогава? newsm78

# 26
  • Мнения: 340
Много ме дразнят тия твърдения за отрицателната енергия.  Като не понасяте някой или ви е антипати4ен, кажете си го в прав текст-- "тоя 4овек на мен не ми харесва".  Но вие се опитвате да припишете вината на другия-- той/тя сама си е виновна, 4е предизвиква тази реакция у вас, защото излъ4вал/а отрицателна енергия.  Така едно време са изкарвали разни жени вещици и са ги горяли на клада.

На авторката хрумвало ли и е, 4е за други въпросния индивид с отрицателната енергия може да е много положителен 4овек?

# 27
  • Мнения: 3 675
Ние имаме две съседки, които са с такава енергия.Понеже едната е социален работник, а другата работи в ТЕЛК или нещо такова,  всеки път говореха кой бил починал, кой от какво бил болен и това като се комбинира с факта, че са лоши и завистливи, се получава един голям енергиен взрив.Наскоро видяхме една тяхна приятелка, която ни каза, че откакто прекратила контактите с въпросните личности доста й провървяло в живота.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Това не е отрицателна енергия, а проблеми с разграничаването между личен живот и работа. Тези жени твърде навътре поемат всичко, което виждат всеки ден, защото работят с хора със сериозни проблеми.

Всичко това с енергиите са поредните субективни усещания и суеверия. По природа и нагласи хората са различни. А представете си как вие, толкова оплакващите се от чуждите отрицателни енергии се окажете герои на такъв сюжет и от вас започнат да се оплакват разни хора, че сте с кофти енергия? А, минавало ли ви е през ум? Или вие сте най-положителните, единствени и неповторими и правите благоволение на човечеството със своето съществуване и разпръсквате около себе си само положителна енергия? Ако някой не ви допада недейте да общувате с него, а не намирайте оправдавие в енергията. Вземете решение и го осъществете.

Цялата тема ми прилича на вариация на онези теми за красотата - как другата била много грозна или не се обличала добре.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт