Противогрипна профилактика за бебе

  • 1 627
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Това е имуностимулатор ако не се лъжа. Не бих дала подобен боклук на детето си. Ако е болнаво по принцип и е склонно да прави усложнения при всеки вирус, никой имустимулатор и никоя ваксина няма да да му помогнат да "кара по-леко".

# 16
  • Мнения: 117

Да споделя. Сложихме противогрипна ваксина на Големият, когато беше на година. Резултата , след 2 седмици гнойна ангина .

Според мен връзката на ваксината с ангината е очевидна.
Моят син винаги след ваксина имаше рязък спад в имунитета и  се разболяваше с по 40 градуса температура, която поддържа с дни, всички алергии се включваха и други проблеми. Затова спряхме ваксините и като цяло започвам да се насочвам към алтернативната медицина.

# 17
  • Мнения: 2 111
Респивакса е за деца над 3 години.Можеш да даваш и нещо хомеопатично за имунитет-ехинацея капки на д-р Тайс например и профилактично Осцилококцинум по 1 доза седмично когато започне грипа.Клеевата тинктура също става.
Бронхо-ваксома е доста добро лекарство и става за по-малки деца.Бих се спряла на него когато реша да давам нещо за имунитета на детето си.
За мен противогрипните ваксини не вършат никаква работа,3 поредни години си слагах и боледувах по 2-3 пъти от пневмония.Започнах да пия Респивакс и всяка година си правя профилактичния курс и съответно няма и следа от пневмонии.

# 18
  • Мнения: 62
 Моята информация е ,че изредените от мен имуностимулатори освен за предпазването от грип се препоръчват за предпазване от "опашката" на грипа .
 
Ако е болнаво по принцип и е склонно да прави усложнения при всеки вирус, никой имустимулатор и никоя ваксина няма да да му помогнат да "кара по-леко".
Просто имунната система трябва да ''узрее'',а това става някъде след осмата година!

# 19
  • Мнения: 257
Аз сам против тези противогрипни ваксини по добре е организма сам да се преборва със вируса 

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
моето дете също ще тръгва на ясла в края на този месец. това което му давам сега е витамин С или саностол сиропче, което е хранителна добавка, но не всеки ден. според мен е рано да бъдат тъпкани с каквито и да е ваксини от подобен род, да не говорим че е спорна тяхната ефикасност Peace

Общи условия

Активация на акаунт