Дните до НОЕМВРИ аз броя, искам бебе да държа в ръка!

  • 11 353
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 818
Ели, защо не потърсиш трето мнение? Аз по принцип не съм привърженик на разходките из лекари, но в случая, когато има противоречия, по-добре да потърсиш още някой специалист.
Иначе за подуването сигурно знаеш, но все пак - наблягай на белтъчините - чисто месо, извара, обезсолено сирене, всякакви млечни произведения, помагат много.
И не го мисли много, всичко ще мине  Hug

П.п. Докато го напиша и Татко Барба ме изпреварил Wink

# 271
  • Мнения: 398
Благодаря сладури. Hug Hug Hug
Ще пиша по-късно как са изследванията и ще реша какво да правя.

# 272
  • София
  • Мнения: 218
Добро утро момичета!
Лейди много се радвам за новините около теб!  bouquet
marojinka честита годишнина!  bouquet
tsvetkova_elica  лошото при докторите е, че почти всички имат различно мнение по въпроса, направо да се чудиш на кого да вярваш #Crazy newsm78. Аз ходя само при едни и същи хора и се чувствам добре. Лежането в болница си е неприятното нещо, но когато се налага, няма начин, все пак е най - важно бебчетата да са добре.  Hug
elleee ти най-добре ще разбереш кое е най -добре за вас двечките, но си права, че някои хора наистина цял живот не се осъзнават като родители. Надявам се, всичко да се нареди, по най-добрия начин. Hug
Аз днес съм по-добре, скоро ще го вкарам в релсите тоя мой лош мъж.  Naughty
Относно килограмите и аз съм вече +13кг., от което съм много нещастна, при положение, че не ям повече от преди. И вчера намерих едно калкулаторче за килограмите, оказа се, че съм си наред Simple Smile. Ето линка:
http://www.paternityangel.com/Preg_info_zone/Weight/CalcWeight.htm
Някой да знае нещо повече за диастазата? Аз изчетох в нета каквото имаше раздалечаване един от друг, напр. на правите коремни мускули, но пак нищо конкретно. Вчера ме забеляза на мъжа ми сестрата, тя е докторка, и го спомена, но ми  каза, че не е нещо притеснително, но пък аз съм любопитна.   newsm78

# 273
  • Мнения: 33
elleee най-важното е ти и бебка да сте добре, а то твоя не го мисли много. Щом не се чувства отговорен за баща   red (прочетох твоята история). Ще се учудиш колко сила може да ти даде едно детенце  Hug Както казваш, няма да си първата нито и последната в такова положение.
Ели и аз съм съгласна с другите мами. Потърси още едно лекарско мнение Hug Дано твоята докторка греши и резултатите са ти в норма Praynig Hug
valya_76_08 идеята на твоя мъж ми харесва. hahaha Да си носим якетата на обратно  hahaha

# 274
  • София
  • Мнения: 70
aleksa_sm     готин линк Simple Smile и аз съм в нормите според него  Joy

# 275
  • София
  • Мнения: 72
Момичета, мерси за стиснатите палци Hug. Всичко с бебето е наред. Вече тежи 1 700 гр. и си отговаря на седмиците, но още не се е обърнало Sad. Според доктора има достатъчно време и е сигурен, че ще успее да се завърти. Дано да е прав. В случай, че се все пак се наложи секцио, предната плацента по принцип няма да създава проблеми. Това много ме вълнуваше, защото в нета бях чела какво ли не. Никакви упражнения не можели да помогнат на бебето да се завърти. Просто ще чакаме. Иначе хемоглобинът е започнал бавно да се повишава - вече е 102. А кг ми са намалели, заради разстройството миналата седмица - сега съм 55,5 кг с дрехи и обувки, а бях 58 кг преди месец.

Последният ми работен ден е 8 октомври Laughing. Имам още някои неща за довършване и вече чакам с нетърпение да си остана вкъщи. Малко започва да ме хваща шубето. Струва ми се, че раждането наближава страшно бързо и ме е страх да не ни изненада пак неподготвени като предишния път.

За ремонтите - ние сега направихме детската стая, за да можем да ползваме старото  легло на каката за бебето. Отначало бебчо ще спи при нас в кошарка и като започне да спи спокойно през нощта, го местим при каката. Ако е по-неспокойно човече, просто ще вземем детското легло в нашата стая за по-дълъг период от време. Ще го решаваме в движение според детето. Иначе сега ни чака боядисване на нашата спалня и сме готови. После се отдавам на подготовката на дрешките. А следващия месец ме чака и посрещане на много гости, защото малката става на 3 г. и този път съм решила да правим и детско парти. Така че три дена вкъщи ще бъде купон нон стоп (за нея) и яки приготовления за мен.

Вале, аз също си закопчавам доста трудно горната дреха, но отдолу слагам една жилетка, която все още мога да закопчея и така ще карам. За блузите с дълъг ръкав - можеш да си ги носиш и само отгоре слагаш една туника и готово - това е имала предвид Феъри.

Юле, и аз слагах нагъната пеленка под главичката на бебето, та ако случайно върне малко, докато спи да не сменям целия спален комплект.

Марожинка, честита ви годишнина. Пожелавам много любов и щастие, всички проблеми да останат зад гърба ви и оттук нататък само радостни моменти с малкото човече.

Пепена, честит ти болничен. След 3 седмици започваме да очакваме появата на първото ни октомврийско ноемврийче  bouquet

Еlleee, горе главата. Ужасно нещо ти се е случило (четох в другата тема), но ти си много силна жена Hug. Заради щастието на бебчо, трябва да се държиш. Сигурна съм, че в живота ти ще се появи човек, който те заслужава. Сега е важно да мислиш за малкото човече.

Лейдибеби, радвам се за страхотните новини. Оттук нататък само спокойствие и положителни емоции.

Добре дошли на новите мами  bouquet.

Хайде малко да поработя, че иначе последната седмица яко ще се озоря.

ПС. Не е истина просто - Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 14 нови отговора.

# 276
  • Мнения: 252
Елица, към 32 седмица размерите при преглед могат да дадат отклоненеие с две седмици. Това си е общоприетото отклонение и лекарката би трябвало да ти го каже. Друг вариант е зряла плацента, но едно добро наблюдение може да спести проблеми. За водата - по-скоро не трябва да ядеш солено, а не да пиеш толкова малко вода - това не съм го измислила аз, а е резултат от 6 месеца четене по тези въпроси Laughing.

Диданка, добре дошла. Че съм тук от много скоро вярно, но нещо машинката и коментарите ми не отброява Laughing

Феъри, за първите месеци има едни специални възглавнички против рефлукс (приличат на ски шанца), но наистина не е нужна възглавничка.

На Марожинка да и е честита годишнината! Всеки ден прекаран заедно да ви е празник!

Ellee, дано облаците се разнесат, защото сега наистина спокойствието ти е едно от най-важните неща. Иначе аватара, който си избрала е толкова сладичък.

А за връхните дрехи - ами нали сега все ни кипи кръвта, та се надявам да не ми е студено с корем без палтенце. Колкото мога да си облека мантото, толкова. Laughing

# 277
  • Мнения: 690
Ели, и аз стискам палци всичко да е наред.  Hug Praynig Относно водата - вероятно доки ти е казала да я ограничиш заради подуването на краката - може да задържаш вода.

Елеее, както Вита ти е писа - милото ти ако не се чувства родител - само той губи! Вие ще сте много щастливи с бебчо и все някак ще се оправите  Peace

didanka, ще го преслушам тоя "На тъмно"  Mr. Green

Алекса, ще го вкараш в релся, я  Naughty За диастазата нищо не съм чула, а сега ще видя и калкулаторчето, че и аз съм +13-14 кг...

Абе не мога да публикувам от вас  ooooh! Joy

Комарче, браво за добрите новини от прегледа.

# 278
  • София
  • Мнения: 3 789
Здрасти, банда без команда! Flutter Party
Тази сутрин спах до 09ч30, защото малката беболина се опитваше да ми "диктува" кога да спя и кога не.  Mr. Green Heart Eyes Снощи се въртя до 23ч30, сутринта ме събуди още в 06ч00  Blush Явно й е било скучно и искаше да си играе, а на мен ми се спешеееее..... ooooh! Или е искала да ми повдигне настроението и да не съм тъжна, защото снощи заспах със сълзи на очите, явно напоследък съм станала още по-чувствителна и думите на майка ми доста ме засегнаха, не вярвах, че може да е толкова жестока в някои свои изказвания, но уви.......понякога родителите не се съобразяват и си мислят, че все те са правите и имат право да казват директно това, което мислят, без да се съобразяват от състоянието ти и психиката.......Жалко е, че пиша това за моята майка, но е факт.......искаше ми се нещата да са по друг начин, но не би  Tired

Пих кафенце, закусих и отидох до фирм. магазин на "Яна", откъдето си купих страхотна кърпа за баня, една голяма, пухкава и много розово-бананова  Flutter Както и още 3 малки кухн. кърпи за ръце в много бонбонести цветове. Тамън за новата ми кухня  Mr. Green

Сега се връщам да ви изчета и по-късничко пак ще се включа. Hug
Хубав и спокоен ден за всички ни! Praynig Hug Praynig

# 279
  • София
  • Мнения: 70
Ох, благодаря ви от сърце за топлите думи  Hug

Ели , аз също мисля, че не трябва да ограничаваш водата. Моите краката са също адски отекли от един месец, но лекарката ми каза да огранича соленото и тестеното, а не водата. А иначе стискам палци всичко да е наред в крайна сметка   fingerscrossed

# 280
  • Мнения: 77
Еле, мисли позитивно, колкото и да ти е трудно.Като дойде бебенцето ще ти даде много положителен заряд.Предполагам имаш цялата подкрепа и на родителите ти, които ще ти помагат.Може би с времето таткото ще се осъзнае, а ако не се-той губи от всичко.Страх го е и бяга от отговорност.
Ели, недей се притеснява толкова.Ако се наложи, ще влезнеш в болница, така ще си под наблюдение и ще ти правят цялостни изследвания, което е добре за бебчето и за теб.И моята доки ми каза преди няколко месеца, че повече от 2л вода на ден са много и да я огранича и аз се учудих.
Марожинка, честита годишнина!Мир, любо и разбирателство ви желая  bouquet
За килограми не говорете, аз съм +17, мале малеее, не съм го очаквала.И лошото, че в началото ги трупнах, нали ми беше лошо и все лежах.Сега качвам по 2кг на месец, за последните два. Иначе имам два панталона, единия доста тесен, но якенцата не мога да закопчавам, не смятам да купувам.Блузки имам няколко, които покриват пупата.Но ми е жега, вчера в студа си седях по къс ръкав и къси гащенца вътре.
От два месеца не са ми правени никакви изследвания.А постоянно съм жадна и изпитвам сухота в устата, хапва ми се сладичко, особено плодова захар, та се чудя ....захарта да видим как е.На консултация съм следващия петък.Този ще ходя за болничен и ще питам акушерката.Някой знае ли с колко дни задна дата може да се издаде болничния.Знам че два дни по-рано, но по-късно не знам.Аз готвя, чакам татито да се наспи, че беше нощна ида ходим на разходка, да гледаме за легло и просто така на въздух.
За киселините -снощи ги преборих като хрупнах няколко обикновени бисквити, от нета го изнамерих.
Диданка, добре дошла!
Тонеска, да кажеш как е минал прегледа на ГОги!Желая всичко да е ок!
МИшле, поговори с майка си, ще те разбере-Сега си в по-деликатно състояние, тя самата би трябвало да го знае.В Яна има и страхотни бебешки хавлийки с лигавник и малка кърпа , цена 8.80лв .Смятам да купя, на племеничето изпратихме двенки!Аз тръгна да публикувам отговора, виждам че има 4-5 нови и допълвам, затова поста е толкова дълъг.
Хайде хубав ден на всички!Има и слънце, нека има и усмивки Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 281
  • Мнения: 3 818
Петенце, то е ясно, че е заради задържането на вода, но по принцип решението не е в ограничаването на водата, тя е жизнено необходима за организма, как така без вода ще кара Rolling Eyes

Калкулаторът ми показва 4 килограма над нормата Rolling Eyes

# 282
  • Мнения: 329
elleee  Hug
marojinka    bouquet
Колкото до дрехите, аз именно съм си взела едно есенно костюмче с панталон и туника и един панталон и това е. Друго мисля да няма.Искам само да си взема една желетка от по-дългите, дето мога да си я нося и "небременна". Така че молба към софийските мами някоя виждала ли е да се продават и къде, че отдавна не съм ги срещала по магазините, дали пък не им мина модата newsm78
О имаме си нова мама- Hug  bouquet

# 283
  • София
  • Мнения: 218
На мен дрехите от много отдавна ме ни стават, от петия месец още, а преди това пък корема ми беше все подут и пак не можах да си нося дрешките. Просто раста правопропорционално, но като че ли най-много на любовните дръжки, а преди бях най-слаба там, и вечно ми бяха широки панталоните.  Аз колко дрешки за бременни купих от продавалника Shocked, не съжалявам, защото всички ги обличах, и са на разумни цени. Мен не ме притеснява, че някоя мама ги е носила преди мен. Като се има предвид, че и аз ги носих по няколко пъти и ми умаляваха. Но си ги пазя, сега ще ги дам на приятелката ми, тя е бременна във втория месец и ще ги носи. Сега съм с няколко дрешки, но се надявам да изкарам с тях до края, че повече не ми се купуват. Искам вече да си нося старите дрехи Laughing Вчера ми казаха, че корема ми е като за 9 месец Embarassed.
За обръщането на бебето, знам че някой бебенца се обръщат в последния ден преди раждането.
 welcome на новите мами!

# 284
  • Мнения: 1 031
Заповядайте на НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт