Деца с увреден слух - 5

  • 33 925
  • 441
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 563
Наистина го има този проблем, но моето впечатление е, че проблема е когато се ползват 3-те нормални батерии. Последната (най-долната) стърчи малко повече от останалите, ако се прибере преди да се постави в контролера- няма проблем. Освен това официално получих че е променена технологията на изработване, тоест би трябвало да отпадне проблема.

Боби, аз говоря за акумулаторните. Иначе наистина с еднократните последната стърчи, но тях ги ползвам значително по-рядко.

# 106
  • Мнения: 2 543
Ieppe, ползваме основно два от вариантите за батерии - детския / с изнесената на безопасна игла кутия/ и кутията за батерии АА, защото и той може да си ги сменя, пък и да закъсаш някъде, на всяка крачка можеш да си купиш. Чисто задушния още не смея да му го слагам, умирам от ужас да не го изтърве някъде, въпреки че сме подсисили магнита. Може би новия процесор ще го ползваме само задушно, защото е много компактен. Не сме решили още.

bea, аз питах, заради тази задушна кутия с презареждащите се батерии. Предполагам, че знаете за нея. Не зная доколко е удачна, но ми беше интересно да споделиш, ако знаете за нея, дали ще си я купите и дали ще я ползвате?

# 107
  • Мнения: 555
Здравейте, майчета,
Рядко чета в темата ви, а нямам време сега да се връщам назад да търся информация, но искам да ви попитам, знае ли някой дали някъде у нас се прави изследване за проверка на слуха, подобно на евокираните потенциали, но без пълна упойка. Проблемът е, че два пъти записвам моята Гери /на 3 г. и половина, със СД/ за евокираните потенциали в ИСУЛ, но и двата пъти като дойде време за влизане в болница нослето не е съвсем чисто и го отлагаме. Нямам съмнения, че не чува, напротив, според мен чува, но се смята, че 80% от децата със СД имат проблеми със средното ухо и слуха, не ми се вярва ние да сме от останалите 20% и ми се иска да проверя и ако се налага да се предприеме нещо своевременно, да не го пропуснем.
Поздрави и много целувки на вашите дечица.

# 108
  • Мнения: 2 543
Здравей, xelaa!
Изследвания на слуха правят в ИСУЛ и във ВМА. Според мен, ако Гери е спокойна, може да се направи изследването и без упойка, но ще трябва да убедиш лекарите в това. Другият вариант е да провериш в Токуда. Там правят едно малко по-различно от евокираните потенциали изследване - отоакустични емисии. Телефонът на аудиолозите в ИСУЛ е: 02/9432 493 - доц. Попова и доц. Спиридонова, а във Военна б-ца: д-р Катя Асенова и д-р Любомира Зеленска - 02/922 60 79. За Токуда нямам инфо. Нека и други хора се включат с идеи и информация!

# 109
  • Мнения: 94
Ieppe, знам за тази зераждаща се кутия за батерии, още от миналата година ни я предложиха. Обаче като си направиш груба сметка - излиза горе-долу като да си с малките. Още се чудим какво да правим.
xelaa, Ieppe ти е писала за ИСУЛ и ВМА. Ще допълня, че пълната упойка им трябва, за да се убедят, че няма симулация, т.е. да се открие, ако има проблем, до каква степен е увреждането. Дечицата понякога успяват да заблудят. За Токуда веднага ти казвам  - там се правят само отоакустични емисии, т.е. това е първата стъпка, най-грубият скрининг, ако вече има проблем - прави се евокираните потенциали. Апаратурата в Токуда е в неонатологичното отделение, шефката е д-рМасларска. Току-що поломих мъжът ми да й се обади, той говори с нея и тя съобщи, че правят на деца до 6месечна възраст. Така че пак пробвай някоя от другите болници. Уговаряй се с лекарите пак за ден и дебнете детенце да е здраво тогава. Успехи!

# 110
  • Мнения: 5
Здравете, мами!
Тази нощ кукумицинясах вместо да спа и след като прегледах някои от темите ви реших да ви питам за разяснения.
Синът ми който е на 6 години от миналото лято започна да ми обяснява, че лявото му охо не чува колкото другото, и понеже редовно му се зачервяват ушите личния лекар го отдаваше на това. Да си призная и аз толкова му обърнах внимание, бях с тежка бременност, после малко бебе. Иначе в ежедневието имаше периоди, в които често повтаряше "какво" като му говоря, един път чуе друг път не чуе, пък и все пак е дете как да разбера дали не чува ли не иска да чуе, особено ако трябва да се държи прилично. Като го питах за ухото веднъж не чува, друг път чува малко по-добре и така до началото на септември, когато личния лекар каза имам направление отивате на УНГ. Съответния УНГ го прегледа и каза леко е червено ухото слагайте капки и след това на аудиометрия. И аудиометрията показа че наистина има нарушение на слуха.
Колко не мога да кажа, това е и един от въпросите ми как мога да разчета графиката от аудиометрията? УНГ, който ни прати на аудиограмата, каза не чува високите регистри (на 12 KHz отговарят 55dB от графиката).
Майка ми най-накрая направи заключение, че защото много викам и то пискливо затова детето не чува. (Уникална подкрепа имам от нейна страна.)
Та, този УНГ ни прати при месното светило по проблеми със слуха (Варна, или поне така разбрах) д-р Милков, който го прегледа и направи тимпанограма. За изследването каза, че било на средното ухо, графиката била малко изместена, но било много малко и според него не отговаряло на такъв голям диапазон на "нечуване". И затова трябва да направим друго изседване при негова колежка (съжалявам обаче и забравих името, действието се развива в клиника Св. Петка). Това се оказа отоакустични емисии. След като направиха изследването двамата лекари си говориха и не ми казаха нищо конкретно - вероятно има проблем в средното ухо - ноември проф. Ценев от София щял да идва във Варна и да си запишем час.
Нямам нищо против да изчакаме, но ми се щеше поне да знам какво казват изследванията - може би искам твърде много.
Какви идеи може да ми дадете, от бебето не ми остава много време за безцелно ровене в темите, така че ще съм благодарна ако някой ме насочи как да си разтълкувам изследванията, каква им е достоверността и все пак какво точно мерят и целят.
Иначе синът ми пак е с постоянната хрема от детската градина, със зачервено ухо (проблемното) и червено гърло, възможно ли е постоянните възпаления да доведат до намаляване на слуха, в темата глухота прочетах и онемях че е възможно от удар по главата да се загуби слуха, та той я удря тази глава по 5 пъти на ден, един шкаф му пада на нея и сега казва че оттогава не чува, ама аз като помисля първо каза че не чува пък после пада шкафа, защото помня че вече беше студено и аз с големия корем тичах до другата стая да разбера какъв беше този гръм и като го видях изпод шкафа направо ми прималя.
Хайде стига толкова излияния от мен, много ще съм ви благодарна за всякакви предложения и от здраве да не се оттървете
P.S. Приема предложения и с местоположение София, имам предвид може да ми препоръчате и софиски специалисти. Благодаря предварително

# 111
  • Мнения: 555
Благодаря сърдечно за информацията, засега отложихме изследването. Опитвам се и сама да тествам Гери, снощи като си лягахме с равен глас й казах „Хайде, събувай чехличките”, тя се помая минутка и се зае да ги разлепва. Чува, но с говора изостава, говори много неясно,  какво става там вътре, не знам. Научи се да казва буквата "р", но никак не успява да каже "с", "ч", "ш", "з" и останалите шипящи. Поздрави и целунете вашите слънчица от нас с Гери.

# 112
zdr. az sam maika na Tanya tya e tejko 4uva6ta ,no sa6to i ne vijda Tanya e blizna4ka i e nedonosena.Ot edna godina ima sluhovi aparati ,no nemoja da svikne s tyah .kato gi slojim i haresva ,no za malko i gi maha.no 6te svikne  tryabva tarpenie.Obra6tamse kam vsi4ki maiki na deca s uvreden sluh NE SE OT4aIVATE za6toto hubavite ne6ta idvat bavno  ',prosto se nau4ih da bada tarpeliva s dve uvredeni deca .Maikite triabva da sme silni dancing dancing dancing dancing dancing mamma :2[/co[/img][/img][/img]lor]bg2:

# 113
  • Мнения: 2 543
Здравейте!
Извинявам се много за дългото бавене на отговорите в темата. Не зная защо повечето участници вече не пишат тук, но ми се струва малко нечестно спрямо хората, които очакват помощ и подкрепа, също както едно време са имали нужда от помощ и подкрепа и самите те.
 
popmarygold, от това, което споделяш изглежда, че наистина при вас проблемът със слуха не е сериозен. Най-вероятно, след като и тимпанограмата е показала някакво отклонение, проблемът е в средното ухо и е резултат от тези чести ушни възпаления. Това с удара по главата - изобщо не мога да си представя какъв удар трябва да е, та да си загуби човек слуха! При всички положение обаче не е от тези удари, които всички деца ежедневно си причиняват, обаче. Simple Smile
Аудиологичното изследване показва звуци с каква честота (измервана в херци) и с каква сила (измервана с децибели) чува човек. По хоризонталата са херците, а по вертикалата - децибелите. Вашият резултат означава, че евентуално детенцето не чува добре някои високочестотни звуци, но които са извън говорния спектър. Ето ти една табличка, която горе-долу онагледява аудиограмата:http://www.jtc.org/corres/specpapers/frequency_spectrum.pdf А ето и едно четиво за това кое изследване за какво се прави и какво означава: http://www.jtc.org/corres/specpapers/hearingtests.pdf Дано ползваш английски! Embarassed

andj, добре дошла! Съжалявам за проблемите на твоята Таня - дано се намери някакво решение за всеки от тях! Hug
За слуховите апарати точно това е решението - търпение и упорство. Може би не е лошо да опитате да й направят нова настройка, ако сегашната я дразни. Попитайте аудиолога ви. Иначе гледайте да не е много шумно, когато е с тях и пробвайте само вкъщи да й ги слагате - да не би шумът навън да я изнервя и плаши...
Какво сте правили за очичките? Не може ли да се помогне?Sad

xelaa, а как мислиш, чува ли ги тези шипящите? Защото може и да ги чува, но да не може да ги казва, ама може пък и само там да има някакво по-леко нарушение в слуха... Не е зле все пак да се организирате за изследването.Simple Smile Поздрави!  bouquet

# 114
  • Мнения: 239
Марги честито ти рожденничка да ви е жива и здрава и много обичана.На патерица ама вчера нямахме нет.  bouquet newsm59 newsm59 newsm67  bigdance2

# 115
  • Мнения: 12
Здравей popmarygold. На лично съобщение ти писах телефона си. Във Варна съм водила детето само при Папуров и не съм доволна. Слухът е сериозно нещо и е добре да се обърне внимание на проблема. Ако имате време е добре да заведете детето в София.
Аndj, благодаря за силата която искаш да ни предадеш чрез форума. На каква възраст е Таня? Сложихме апаратчета на Гори на 1г. 3м. Реакцията му беше точно обратната. Побесня като му ги свалих и противно на препоръките ги носим от втория ден непрекъснато и навсякъде. Ако може да ти покаже какво я дразни.  С този твой дух съм убедена, че ще я убедиш.

# 116
  • Мнения: 239
гори какво стана със вашето изследване в Австрия.

# 117
  • Мнения: 554
Здравейте и от нас!
ние сме вече в австрия, днес взеха кръв на елина и операцията си остава за сряда. хубавото е ,че преди операцията ще й направят ядрено магнитен резонанс, за да видим какво се случва след менингита. само се моля всичко да е наред дотогава.
ако някой има нужда от инфо мога да питам докато сме тук.
поздрави

# 118
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
            Здравейте и от нас! Момичета, все забравям да ви кажа, че се запознах с Терина и малката Елинка. Това детенце изглежда недетски сериозно и вглъбено...Разбира, че й се случват много важни неща и сякаш помага на всички да й окажат нужната помощ. От сърце се моля посещението им в Австрия да бъде успешно и бързо да навакса загубеното, т.е. причиненото загубено. Но откакто видях онзи ден детенце, което също е оперирано в Австрия след менингит, вече не съм толкова разтревожена. Уважавам решението им да изберат чужбина, защото просто все още не могат да преценят колко губят и колко печелят от това.
            А това с непишещите вече майки, мина времето, когато се ядосвах. Колко пъти съм засичала четящи много познати имена? Или ми прави впечатление, че някоя скоро не е писала, почвам да се тревожа дали всичко е наред, а като проверя, "Последно активен", е била предишния ден? Разбирам, че децата растат, резултатите рано или късно се появяват, родителите се поуспокояват, тръгват на работа, и въобще всички уважителни причини, които те биха изтъкнали, но не може да нямаш чак толкова време, да пишеш няколко реда. Разбирам, че някои са и обидени, и въпреки това...Изтъчи си платното, па си ритни кросното. И защото, ако всички пишехме малко повече, можехме да сме си спестили вече някои проблеми, с които сега се борим. Чест прави на Илонка, на Вени, на Яна, че продължават да споделят опит, въпреки натовареността си. Май най-важното е децата да са здрави и напредват, всичко друго м.йната му

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 01:15 от pozor

# 119
  • Мнения: 95
Зравей те на всички. За съжаление аз постъпих като точно тези майки, които описват Позор и Илонка. Наистина не знам защо се отдалечих от вас и форума, ангажирана съм твърде много, но както казва Позор това не може да ме извини. Почувствах се като предателка от думите им и за жалост те имат право....срамувам се от постъпката си. Embarassed...обещавам обаче,че това повече няма да се повтори и ще бъда активна поне веднъж седмично.

Общи условия

Активация на акаунт