Деца с увреден слух - 5

  • 33 928
  • 441
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 121
bea, а тези книжки от къде можем да си купим?

# 76
  • Мнения: 94
Здрасти RumiA! Книжките са издание на БАКИ и ги сътворихме, благодарение на един проект с активната подкрепа на читалище Цар Борис ІІІ. Участваха: рехабилитатори, художници, родители,  и т.н. Ще ти дам телефона на човека, при който можеш да си ги поръчаш. Обаче ако имаш възможност, отиди първо да ги разгледаш и да си избереш подходящи. 02/ 974-47-51 - Тодор Арабаджиев. Имат си текстове, картинки, инструкции, примерни упражнения, оцветяване, за изрязване, стихчета и какво ли още не; някои са за по-малките, някои за по-разбиращите вече. Обхващат различните етапи в процеса на чуване, повторение и разбиране, до самостоятелното сътворяване на текст. Не знам на тебе за каква възраст ти трябват. Ако пък искаш - изчакай до събранието на БАКИ, тогава ще се постараем да имаме няколко екземпляра да ги видиш.

# 77
  • Мнения: 121
bea, благодаря ти и непременно да пишеш кога ще е събранието на БАКИ, за да може предварително да се организираме, за да дойдем, особенно ние, които не сме от София.

# 78
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета.Вчера ми се обиди Велина (заедно оперираха децата ни).Тя и Криси са вече в София ,на квартира, за рехабилитации.Тя каза,че от болницата са и препоръчали детската градина в специализираното у-ще "Дечо Денев".Записала е там Криси ,но нещо не и вдъхва доверие.Не съм наясно много със ситуацията , но откакто следя форума не съм срещнала някой да говори за тази градина.Обещах и да се свържа с вас за съвет(единствено се сетих за градината на "Орехова гора" и и казах вчера,но днес сутринта като се чухме тя каза ,че се е свързала и са и предложили само рехабилитации,защото са закъсняли).Пускам и тел. и номер  :0896105832.Квартирата е в Борово,няма компютър и чака съвети .Аз и обещах,че ще и предам това,което сте написали ,ако има повече обяснения.Пожелавам на всички лек ден( между другото компютъра ми е на работата -значи до 16ч. ще чакам вести). 

# 79
  • Мнения: 94
Здравейте мацки! Да ви се похваля - вчера включиха процесора на Марти! Да живее напредъка в техниката! Гледам го това новото устройство и ми се струва, че е почти космическа история. Още не съм го разучила в подробности, но забелязвам, че е много удобно за работа /вкл. изкл. програми/, ще видим дали ще се справим. Лек ден на всички!
Мама Роси, писах ти лично съобщение за приятелката ти.

# 80
  • Мнения: 2 543
Много съжалявам за Велина. Многократно й препоръчвах да запише Криси в яслата, а не в градината в училището, но не зная защо е взела такова решение. Аз съм единствената тук с опит в тази детска градина и съм много разочарована. Не мисля, че по това време на годината ще може да премести детето, уви. Иначе, има логопедични градини:

Логопедична Детска градина № 134
ул.Урвич 14
тел: 952 29 19



Логопедична Детска градина № 56
Лозенец
ул. “Св. Наум” № 22
Тел: 8662197

В първата обаче мисля, че няма да може да го запише. Там в края на предходната учебна година има двуседмично наблюдение на децата и след преценка на специалистите децата се записват за новата учебна година. Нищо не пречи Велина да се поинтересува, дано пък да има късмет. От други родители знам, че във втората градина има много симпатична директорка и добър персонал и се грижат добре за децата. Все пак трябва да се има предвид обаче, че останалите деца понякога са със сериозни говорни нарушения и някои специалисти не препоръчват децата с импланти да ходят в такава градина. Аз лично познавам обаче деца, които са ходили в логопедична градина и са проговорили съвсем добре.
Има и някои масови градини, в които има рехабилитация, но там със сигурност няма да има места - знаете какво е положението с градините по принцип.
Дано съм била полезна. Поздрави Велина и й пожелай успех от нас!

# 81
  • Мнения: 5
Писах на Велина за градините- благодаря ви за експресната реакция.Дано успее да направи най-доброто за детето.Иначе ви чета най-редовно,но при нас нещата са много по-различни.Ина сега отново се учи да чува- с импланта.Със слуховите апарати какво и как е чувала само тя си знае,но сега с импланта много ясно разграничава С,Ш,Щ, докато гласните ги бърка и казва ,че всички и звучат като Ъ.Но сме едва в началото-има само една настройка и всички вярваме ,най-вече тя,че нещата постепенно ще се подредят.Пожелавам на вас и на дечицата здраве и сили -не е лесно ,но трябва да се вярва в крайния успех. 

# 82
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте,
книжките са страхотни. Те са коментирани  по-назад в темите. Прочетете.
Аз ги имам и искрено ги препоръчвам.
Гюлчем, онзи ден те видях в болницата. Но в последствие разбрах че си ти. Книжките можеш да ги поискаш от Тодор, но пак повтарям всяка една от тях струва 10лв, 13 на брой са.
С учителките от нашата градина се комбинирахме ,купихме ги, едната си поигра доста време да ги сканира и сега ги имам на диск. Може и да се ксерокопират, но излиза с 20   лв разлика от това да си ги купиш.(на черно бял ксерокс) ако купиш и два чифта фулмастери за да се оцветят, излиза същото. Аз си ги поръчах от Тодор по телефона, с доставка до вкъщи. Платих всичко на куриера при доставката.
 Ние бяхме в  градината на ул.Урвич и в тази на Орехова гора.
bea70, а Марти как се чувства с него, има ли разлика според него? Успех

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 11:30 от bubica

# 83
  • Мнения: 94
Здравейте пак! Вчера случайно срещнах директорката на лог.градина на Урвич и между дрегото я попитах как стоят нещата сега, има ли свободни места. Отговорът й не беше много обнадеждаващ - имало страшно много записани, не знам колко си още в листата на чакащи и тя се е видяла в чудо, защото всичките деца имат нужда от по-специално обучение и не върви да отхвърляш. Не им е лесно и на тях.
bubica, Марто е добре, постепенно напредваме в програмите, стигнали сме до втора и снощи карахме само с този процесор, за да стимулираме слуховъзприятието му - приличо се справи, отговаряше ми на въпроси и т.н., обичайните ежедневни неща. За разлика с предишния процесор - още не може да каже, защото не сме достигнали максимума от програми. Но при всички положения би трябвало да има, защото този е по-високоскоростен, абе по-рафиниран. Дано скоро да измислят и някакъв по-дълготраен начин за захранване. Знам, че се разработваше някаква система от рода на бай-пасовете, но докъде са стигнали...

# 84
Здравейте всички.Можели някой да ми напише как да се свържа с д-р Кехайов.Ще съм благодарна.

# 85
  • Мнения: 950
bea70   Hug  радвам се за вас ,за ОПУС 2 ли говориш ,да не е излязло нещо по-ново  newsm78 ?

# 86
  • Мнения: 2 563
Здравейте всички.Можели някой да ми напише как да се свържа с д-р Кехайов.Ще съм благодарна.

Загубила съм номера, но той е в кабинет 23 в Правителствена.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 18:08 от Hear Again

# 87
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
bea70, браво. Аз си мислех,че просто ще прехвърлят настройката от старият на новия, и той веднага да усети разликата. Wink Embarassed
Fen, мисля че става въпрос за Опус 2. По нов засега няма.

# 88
  • Мнения: 94
Да, да, Опус 2 е. bubica, няма как автоматично да прехвърлят предишните настройки, защото в случаите на реимплантация, колкото и бързо да действаш, винаги има един период от месец-два, в който пациентът не е чувал и пак трябва да привикне към звука. Вярно, после програмирането става адски бързо и аз, честно казано смятам да не губя време и възможно в най-кратък срок да ги изпробваме тия нови мощности. Но нали знаеш: човек предполага, господ разполага. Ще видим. Лека нощ на всички!

# 89
Благодаря  Hear Again.
bea70 знаеш ли нещо повече за Опус 2  ние също сме с него,а къде ходите на настройки.
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт