С дъх на нещо родно...

  • 5 615
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
И аз се олигавих едно хубаво. Не знам нещо по-вкусно от домашната лютеница. На мен в момента и купешката би ми се усладила де... ММММММММ.... почти я надушвам.

БРАВО НА ТЕБЕ!

# 16
  • Мнения: 7 837
Добре, 4е руснаците тук продават и български стоки, та поне лютени4ката, сиренето и Загорка-та не ми липсват  Grinning

Ама домашна... мммммм
Торне, лоша си ти  Laughing
Сега цяла нощ ще има да преглъщам  Grinning

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ама моля ви се....на какво прилича това???? newsm78 Mr. Green нали каzахте тоzи форум беz раzни яденета ( zагори тенджера  Mr. Green)
 раzбърборили се zа печени чушки и лютеница newsm45 newsm17.....малко милост имайте де...... preggo
имаше и при нас един турски магаzин, дето ни радваше понякога с българско овче саламурено сирене и лютеница от Първомай, но вече го няма, преместиха се..... newsm45 newsm45 newsm45
тъй че и аz искам филийкаааааааааа...........моля...... Crazy Crazy Crazy Heart Eyes

# 18
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ех, браво на теб. Друго си е да похапне човек бълг. домашна лютеница.


Искам и аz една филийка Flutter, стоя си пред комп. с праzна чинийка. Simple Smile

Мъжът ми, zа моя иzненада също си похапва лютеница, zатова пък бяга от кьополуто. Кои точно са теzи чущки капия? Едни такива продълговати? Имате ли снимка? Thinking Защото и аz намирам от теzи продълговатите чушлета тук по някои магаzини. Да вzема да спретна и аz една лютеница. Може ли да ми напишеш рецептата ( може и на Лично съобщение), zа да не се драzнят другите. Wink

# 19
  • Мнения: 4 244
Не те е срам! Naughty
Как можа Crossing Arms!
Омокрих клавиатурата докато четях Embarassed
То не беше лютеница, то не беше кьопоолу  #Cussing out
Имайте милост моля ви  Stop

Аз понеже съм нахална може ли така направо до вас да прескоча че да си гребна от тенджерата Laughing

# 20
  • Мнения: 2 825
Искам и аззззззз Simple Smile Мама като идва на гости, ми прави, ама аз ем имам рецептата и пак не съм се хващала сама да си правя..... ама сега толкова ми се прияди, 4е май ще запретвам ръкавите  chef

# 21
А, НЕ. Торнерозке, ще те глобявам. На какво прилича newsm66. Това да не е готварски форум Wink Laughing Laughing Laughing  chef
Мале и аз се ослюнчих яко Embarassed. Сега ще трябва да хващам първият самолет и право у вас да ми заджуркаш лютеничка (със сиренце после на филийката Mr. Green).

Миронич, в Лидъл ги има тия чушки. Сега са ги пуснали (като българските). До скоро бяха зелени, а сега напускаха пакети с червени. В пакет са около 5,6 -7 чушки и са доста тлъсти. И тези са турски. (може и същите като тези дето са в Дания да са). Струваха няколко пенса (май около 45-50 newsm78)

# 22
  • Мнения: 980
ох на мама лютеничката. smile3508
Много я уважавам ИДА ДА СЕ СТЯГАШ В КРъСТА newsm51
Мама ми прави домаШна в буркани и аз кат нарежа глава лук, половин бурканче отгоре, чукна 3 яйца и на миШ_маШ... и три хлебчета и......10 килца на дупето smile3506

И кьопоолу ми се беШе дояло и правих миналата седмица за семейното парти  party041. Моят заяви, че патладжани не ядял, ама на мене ми беше все тая smile3516 После кат му замириса на чесънче, печени чушки и магданоз и не мога да го удържа. Joy Моята салатка свърши, а другите си стояха почти не пипнати newsm44 newsm44

Последна редакция: нд, 03 юли 2005, 20:37 от tedsan

# 23
  • Мнения: 1 238
Цитат
Може ли да ми напишеш рецептата ( може и на Лично съобщение), zа да не се драzнят другите.

Розка, аз тоя пък карах без рецепта Wink Wink Нали знам принципа горе долу какъв е и подкарах наизуст.
Купих едно кило доматки от ония мъничките, при нас им казват Cherry tomat- те според мен имат на-много вкус на домат, миришат на домат и са сладки. Измих ги и ги завъртях в блендера. След това ги сложих в тенджерата и ги оставих да врят . Пиперките са едни такива продълговати, почти тъмно червени, дебелички и месести, но не като ония фалшиви "камби". за които говорихме. Абе баш като нашенската капия. Тях ги пекох на скарата докато станат полу черни, е не изгорели де. Сложих ги бързо в една тенджера и ги посипах с малко сол. Захлупих ги да се задушат малко. След малко(не засякох времето) ги обелих. Аз имам едно такова мини фоод процесорче и ги смлях там. По принзип всичко се мели в месомелачКА, аз имам, ама нещо ме мързеше да я сглобявам...Пък и така резултата стана същият. Сложих и пиперковото пуре в тенджерата с доматите, малко олио, малко сол и захар и оставих да ври докато водата се изпари и се сгъсти. От време на време бърках ,за да не загори, но котлона беше намален докрай. И това е. После майка по телефона ми каза, че и патладжан се слагало, ама аз незнаех, или по-точно нямах такъв спомен от времето, когато правихме лутеница на село. Но щом тя казва...Искаше ми се да сложа една лута чушка докато ври, за да стане като апетитка, но се сетих, че и Оливия ще яде, пък то май не е хубаво за стомахчетата им...нищо, че тя обича лутичко...

Момичета, не вярвам и при вас да няма от тези турски чушчици-сега им е сезона и предполагам, че ги пускат навсякъде. При нас в скъпите магазини са много скъпи, но в евтините са на народни ени. Поразтършувайте се, може и при вас да ги има някъде евтино, и запрятайте ръкави- това наистина си е готино изживяване! Wink Wink Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Sunglasses Party Party Party Party Party Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
П.П Малко оф. За копривата вчера баба ми каза(те нали са на село и са зарзаватчии Wink Wink Wink Wink, че ако копривата се отскубне почти до дъно, без корена и, ще поникне нова и млада коприва. Та викам, май все още имаме шанса да хапнем копривка. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 465
Моля моля,

тук има и бременни бе хора, дале4е от родината без лиутени4ка нито киополу - ми съобразявайте се де newsm09 Weary smile3506
Сега за наказание и на мен 3 от по-големите филийки и с по-дебел слой лиутени4ка smile3513 smile3521 smile3503

# 25
  • Мнения: 2 195
Тез капии при нас се продават по турските маркети...редовно си купувам и правя 4уш4ена манджа  chefСамо 4е аз ги пека на газовия котлон,бавно става,ама после...и със съренце...

# 26
  • Мнения: 265
И за мен филийка с лютеничка и сиренце, моляяя!

Такива чушки пресни досега не съм виждала, но редовно взимам от турските магазини печени и бурканизирани. Аааау какво ядене пада като направя шопска и вътре сложа и от тях.... Или пък гювеч с бамя ...Че дори и родата на мъжа ми станаха фенове, а иначе уж това не ядяли, онова не ядяли  Flutter
 offtopic да живеят турските магазини:2offtopic:

# 27
  • Мнения: 2 168
Моля моля,

тук има и бременни бе хора, дале4е от родината без лиутени4ка нито киополу - ми съобразявайте се де newsm09 Weary smile3506

Хи-хи! На мен като ми се бяха прияли във втория месец едни шкембе чорби, едни пиперки в доматен сос и майка ми набързо ме усети че съм бременна още преди да и кажа. Да не говоря колко буркана кисело зеле изкупих по разни китайски и турски магазини. Simple Smile

Мислех си и аз да направя като Tornerose, но като ми се яде заводска лютеница Embarassed

# 28
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Торнерозееееее,аз съм на края на опаШката:нали останаха две три филийки с лЮтени4ка и за менееее  Praynig Hug Аз оЩе си пазя в къЩи един голям буркан с купеШка лЮтени4ка и си го ям по4ти с капкомер ( да има за по_дълго  Embarassed) ама друго си е домаШна лЮтени4ка и то прясна  Blush А пък за малко кьопоолу 4овек убивам  #2gunfire #Cussing out Wink

# 29
  • Мнения: 4 244
Торнерозееееее,аз съм на края на опаШката:нали останаха две три филийки с лЮтени4ка и за менееее  Praynig Hug Аз оЩе си пазя в къЩи един голям буркан с купеШка лЮтени4ка и си го ям по4ти с капкомер ( да има за по_дълго  Embarassed) ама друго си е домаШна лЮтени4ка и то прясна  Blush А пък за малко кьопоолу 4овек убивам  #2gunfire #Cussing out Wink
Не се притеснявай - те днес ми прошепна на ушенце че е правила нова партида и даже зимнина ще затваря
Така че и за тебе има!
А как е умирисала квартала няма да ви кажа!

Общи условия

Активация на акаунт