Ирландия- Втора тема

  • 30 076
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 134

maxibaxi iz4isti si kutiata, 4e ne polu4avach li4ni....

# 241
  • Мнения: 1
ми аз може да не искам да полу4авам ли4ни Wink

# 242
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Хейййййй Morki, ами че много сладка тази закуска... Laughing Да аз още чакам, и нямам друг избор. Ако искаме да ходим в английско се оказава, че е по-лесно, но ние там не искаме да ходим. Аз за сега все още имам търпение.
maxibaxi защо искат да те обучават? И в какво се състой това пре-обучаване? До колото знам тяхната задравна система и самите работещи в нея не са никък по-добри и в обучението им и в практиката им? newsm78

# 243
  • Мнения: 1
babyforme,ако питаш мен ако ти предлагат работа в англия отивай,там е много по добре,според мен.За здравната система тук в ирандето-НЯМАМ ДУМИ Sick,много е зле,недай боже  да се разболееш newsm78,тук рядко май може да видих ирландски док,все са от азията и африката. #CrazyИна4е ме карат да карам 6 сед.практика в тяхна болница,защтото съм дипломирана в бг,а ние там имаме пове4е практи4ни 4асове,отколкото лекции,а тук е обратно и за това те си мислят 4е ние сме по малко образовани #2gunfire #2gunfire.,но как да е щте мисля други варианти. Hug

# 244
  • Мнения: 0
Здравейте мами в ирландия,
сега се регистрирах в този форум, защото темата ми стана доста интересна. чета нещата от доста време, но едва сега се включвам. живея с приятелят ми в дъблин от ноември 2007 и си търся компания, тъй като е много скучно тук, а освен това са ми нужни и съвети. не съм се интересувала от тези неща досега, но сега мисля да попитам,
дали някой знае нещо раждане и майчинство на българки живеещи в ирландия.
да ме извените, ако вече сте обсъждали тази тема, но ми трябва наистина съвет, изобщо не съм наясно с тези нещо. помогнете ми.

# 245
  • Мнения: 134
ми аз може да не искам да полу4авам ли4ни Wink
   niama takav variant da ne iskach, chesti kato ti kazvam  #2gunfire

# 246
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
maxibaxi 6 семици практика не са чак толкоз много време, ако само това искат... поне аз така си мисля... newsm78 За английско имах оферта още 2007 зимата, но отказах защото там заплащането за моята работа е на половина в сравнение с това в Ирландия Crossing Arms. Незнам защо е толкова голяма разликата, но е така. А сега с този слаб паун е даже по ниско... а работа в Англия колкото искаш за мен... Но там с една заплата няма да оцелеем... А за здравната им състема в Ирландско съм чела много, и навсякъде пише, че техните кадри не са много квалифицирани и затова наемали чужденци. Затова и професорът който ме интервюира така се изкефи и каза че всичко което може и зависи от него ще го направи, само и само да отида там да работя. Ох дано съвсем скоро ми се обадят да ми кажат дали са ми одобрили образованието  Praynig, че търпението ми изтънява Rolling Eyes
stefi1234 прегледай тази темичка от началото, в предни страници One беше отговорила много подробно за бременни в Ирландия, и колко прегледа и УЗ им се полага, тя го беше обяснила много подробно...
corkis интересно, че толкоз народ чете тази темичка, а много малко се включват  newsm78
Да ви кажа при нас е грейнало едно лазурно  sun, че чак ми се иска да се напеча, но пък е доста студено. През съклата така хубаво е напекло, и така ме е домързяло... Embarassed

# 247
  • Мнения: 48
Здравейте.

maxibaxi айде изчисти си кутията,че иначе ще ми пише на мен Wink

stefi1234 ,майчинство се получава ако си работил.Мисля ,че доста сме писали по тази тема.В началото на тази тема има линк към старата и там има писано.Ти за какво точно искаш съвет...Дали да раждаш тук ли?

И при нас днес беше много слънчево... newsm08   направо супер,децата бяха навън цял следобед.То и утре щяло да бъде така времето...















# 248
  • Мнения: 134
Здравейте.

maxibaxi айде изчисти си кутията,че иначе ще ми пише на мен Wink
[/u][/color]

stefi1234 ,майчинство се получава ако си работил.Мисля ,че доста сме писали по тази тема.В началото на тази тема има линк към старата и там има писано.Ти за какво точно искаш съвет...Дали да раждаш тук ли?

И при нас днес беше много слънчево... newsm08   направо супер,децата бяха навън цял следобед.То и утре щяло да бъде така времето...

       i ti li ne si si iz4istila kutiata,a??? kvo praite po zial den,a???To ne chte samo 4echene, iska i 4istene, kvi jenki ste ne moga da razbera??? newsm78















# 249
  • Мнения: 1
Babyforme,6 сед не са много,оба4е е мноооооого трудно да се намери база да се искара трейнинга,те така хубаво са го измислили 4е е 99% невасможно да намеря место.и те го знаят .тва е един вид отказ,аз щте пробвам да намеря но ... как да е.Дано ти се обадят скоро,те тук не си дават много зор,по добре ти им се обаждай,да им напомниш 4е 4акаш Rolling Eyes 4ао за сега от мен

# 250
  • Мнения: 48
Здравейте.
Аз да се похваля, че вчера пихме кафенце по женски в Cork и беше супер....И така от приказка на приказка решихме да си направим среща по български в Cork на 08.03.2009(неделя) към 13.00..Срещата ще е в The Hawthorn Bar-The Lough,Cork. Заповядайте.






# 251
  • Мнения: 30
 Благодаря ще гледаме и ние да дойдем и да се запознаем. С децата или без тях, има ли на близо детски кът или мъжете да се занимават с тях?
 Надявам се "Morki" да ни придружат в пътуването до Cork?
 Но, първо се опитайте да дойдете с децата за 1.03.09г. за правенето на  мартеничките, а и аз съм ви подготвила по една да ви вържа на ръката.
 Поздрави и до скоро.
 

# 252
  • Мнения: 0
здравейте от мен. няма много посещения във форума през последните дни, явно всички работят
днес вече  го намерих това за майчинството, но все още има неща, които не са ми много ясни като например това че посещение при ГП е безплатно. Преди около 2-3 месеца говорих с една бъдеща майка тук, но тя пък по-късно се прибра в бг, та тя ми каза , че е платила за предглед при ГП  в Дъблин 24 около 70 евро и той я изпратил в Ротунда хоспитал в центъра, от където пък и изпращат писмо със сумите, които трябва да плати до момента на раждане и всичко мисля, че беше около 3000 евро за българи, защото за българи и румънци имало други цени
искам да питам дали някой е чувал нещо такова и така ли е всъщност.
иначе аз по принцип си рабатя от повече от  1 г  тук и ми е чудно дали и при мен ситуацията е аналогична

# 253
  • Мнения: 48
Анеле,нищо немога да обещая за 1-ви.Нещо май се разболявам...явно бирата в неделя е била многооооо студена Grinning
Ами с децата ще сме...поне за нас -няма друг вариант.Пъба е до едно езеро с много патки и лебеди,има и детска площадка с люлки.Може да вземем сух хляб за патките и децата да ги хранят Simple Smile  Най вероятно ще се редуваме с мъжо на обиколки около езерото...дано само да е хубаво времето.
Ето линк за пъба
http://www.hawthornbar.com/

stefi1234,за първоначалния преглед при GP занам че се паща,но след това за нищо не се плаща.Прегледите,раждането и 6 седмици след раждането са ти безплатни.
За Дъблин немога да кажа нищо...да не би това да са части болници...Най добре да се пита някоя майка раждала в Дъблин.

# 254
  • Мнения: 30
stefi1234, погледни тук:
http://www.rotunda.ie/default.asp?p=np

След като работиш, би трябвало да имаш work permit, и съответно нищо друго няма да ти е нужно. Прегледите при GP, в самата болница, както и престоят в болница и всички нужни процедури са безплатни. Само трябва да минеш през GP-то да ти даде направление.

Преди време искаха формуляр P60, който да показва, че ти (или съпруга ти) е работил повече от година в Ирландия. Ако нямаш година работа, трябваше да се вади един "type-2 certificate" от HSE-то; сега може да са поопростили нещата. При всички положения имаш право държавата да ти покрие разходите, само трябва да доуточниш какво точно трябва да им покажеш.

Общи условия

Активация на акаунт