КОГА ЩЕ СЕ ПРИБЕРЕ ГАДНИЯ КОРЕМММ?

  • 1 646
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 896
Родих преди два месеца...бях качила 24 кг, от който за 10ина дни след раждането бях свалила 12-13...след това по-бавно още 1-2...ама гадния корем още стои все едно съм в 4-5 месец...вярно е че винаги съм имала коремче, ама не е ли време да се поприбере още, ако не до това което беше преди, поне наполовина???

Аз кърмя и немога да започна да гладувам-това е  единствения начин да сваля кг-а и съм родила чрез секцио и още ме е страх да почна упражнения.

Последна редакция: нд, 03 юли 2005, 11:24 от Гуш

# 1
  • Мнения: 5 299
Най-добре се консултирай с лекарката си.При мен нещата стоят по същия начин-(обаче аз родих нормално)- винаги съм имала коремче Sick,но моята лекарка ми каза,че след 2-ия месец мога да спортувам ,и сега ходя на фитнес newsm39-не че има ефект още де-но съм упорита и съ,м си казала,че този път ще го махна този корем newsm44

# 2
  • Мнения: 2 534
Аз още си имам коремче , като на бременна в пети месец , а пък Поли е вече на повече от годинка .
Егати , изобщо не те успокоих .
Виж , аз съм малко немарлива , когато става въпрос за тялото ми , всичко си зависи от теб и от стремежа ти да се поддържаш

# 3
  • Мнения: 955
Ако си на повечко годинки, мисля, че няма да се прибере от само себе си Съдя по себе си. При първата ми бременност качих 25 кг. и след това, така и не ми се прибра корема от само себе си. Мисля, че сега е важно да кърмиш и да се храниш здравословно, но няма да е зле да видиш в красива мама някакви стягащи упражнения за корема.

# 4
  • Мнения: 92
Не знам до колко ще те успокоя, но на мен след първото раждане корема ми се прибра чак след като тръгнах на работа- 2г. след раждането. С втората бременност качих страшно много килограми- 28, засега съм свалила 18, а корема си го имам. От началото на тази седмица започнах работа и се надявам движението да има ефект  Wink, макар че сега работя на бюро Cry, няма да е като вкъщи. Според мен не бързай да се втурваш да отслабнеш, още повече щом кърмиш- по-късно фигурата ти сама ще се възстанови. Stop

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Изчакай още някоъ месец и можеш да приложиш високо мазнина, нисковъглехидратна диета , макар, че кърмиш. Ако знаех за този начин на хранене, отдавна щях да си променя фигурата, но не е късно, та съм в такъв процес.
Шкембята за жалост се сваля с търпение и упоритост. Кожата се прибира бавно и славно.
Приятно майчинство и много здраве! Heart Eyes

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При бременност кожата на корема се преразтяга и дори и да се прибере корема, кожата остава по-отпусната. При следващи бременности- още повече. Това се коригира единствено чрез пластична хирургия. Иначе комплексният подход- диета, упражнения, масажи, гелове... определено дава резултат. Само дето ти трябва да изчакаш още.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Без упражнения няма да ти се прибере.Аз също винаги съм имала малко коремче,още като момиче - и целия род на майка ми са така,макар че иначе всички сме слаби.С първата бременност наддадох над 20кг и съответно коремчето в стил 5-ти месец си го носих цееели 2 години,докато накрая се взех в ръце и за 6 месеца редовни упражнения даже плочки направих Laughing
С бебата обаче наддадох само 10кг за цялата бременност и в края на първия месец бях на изходно тегло и с изчезнал корем.Е,няма плочици и не е чак спортен,но определено ми е плосък - мисля,че просто здравото натрениране на коремните мускули,което си поддържах (макар и не особено последователно) още се пази до някаква степен - но упражнения още не съм почнала да правя след това раждане Embarassed
Така че има надежда и ще станеш пак с плоско коремче - когато ти разрешат да правиш отново упражнения Grinning Но само с диета няма да се прибере - така че няма защо да се притесняваш да правиш диети,от кърменето за още няколко месеца ще смъкнеш и останалите кг (ако се храниш правилно) и тогава ще вземеш мерки и за коремчето.

# 8
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 747
И аз съм така  Sad През бременността качих 20 кг. и почти съм ги смъкнала, но корем си имам. Сега се мажа с редуциращ крем за бедра и корем на Леокрема /има една тема за него в Красива мама с мнооооого мнения и много похвали, че чак аз се запалих, макар че никога не съм вярвала че с мазане с каквото и да е може да има ефект ама ето ще пробвам  Grinning/. Още обаче не мога да дам отзиви все още, щото съм толкова несериозна че ме мързи дори да се мажа редовно, а за гимнастика да не говорим  Embarassed  Sad.
Освен това смятам  Laughing да ходя на фитнес и се надявам нещата да се пооправят.
Обаче гледам да избягвам газирани напитки, защото както казва сестра ми /а тя е вманиачена на тема грижа за фигурата/ "с това газираното още дълго ще си ходиш с този корем"

# 9
  • Мнения: 235
доста обнадеждаващо ми звучите  Laughing. Аз през бременноста качих около 14 кг., засега съм свалила 8 кг., но се успокоявам че има време. Ходя с колан, но май само до едно положение помага. След колко време може да се започне гимнастика или фитнес?

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си родила нормално - упражнения можеш да почнеш 4-6 седмици след раждането (но първо иди на преглед при гинеколога да разбереш със сигурност,че всичко е наред) Grinning При секцио - след 3 месеца,и кротко отначало.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 896
Hedra, а какви упражнения си правила за да си стегнеш така корема...искам и аз, все пак 6 месеца не е чак толковамного време, въпреки чи сигурно се изисква доста воля и усилия

колкото и странно да звучи, аз имам коремна стена като камък (бях плувкиня едно време-спортно у-ще, междунар.състезания и прочее) НООО тя се намира под дебел слой сланинки, освен това имам и разширен стомах и като хапна повече още повече се издувам...

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сега ще се изчервя много Embarassed,защото сигурно някой ще ми се смее - обаче просто отидох в книжарницата,разгледах и си купих ей тази книжка.И действително ги правех въпросните 4 ежедневни упражнения по 10 мин на ден (всъщност по по-малко време отнемат),но без пропуски! цели 6 месеца най-редовно,а после вече когато съм в настроение - и имаше страхотен ефект (хем аз никога не съм била спортна,винаги съм била слаба и не ми се е налагало да спортувам,нито обичам такива занимания:oops: - така че при теб,щом мускулите имат памет и са тренирани,ще стане много бързо Grinning)

# 13
  • Мнения: X
Ами при мен и килограмите и корема почнаха значително да изчезват след 6м. Вече съм горе-долу в предишните си размери, но.....има още  Confused

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Hedra, а какви упражнения си правила за да си стегнеш така корема...искам и аз, все пак 6 месеца не е чак толковамного време, въпреки чи сигурно се изисква доста воля и усилия
колкото и странно да звучи, аз имам коремна стена като камък (бях плувкиня едно време-спортно у-ще, междунар.състезания и прочее) НООО тя се намира под дебел слой сланинки, освен това имам и разширен стомах и като хапна повече още повече се издувам...
Имам същия проблем. За съжаление- неразрешен и не мога да съм от полза. Книжката на Хедра я търся още след като родих първото- безрезултатно. Sad

# 15
  • Мнения: 5 254
Аз родих секцио затова изчаках до 40-я ден и започнах да правя коремни преси.Доколкото си спомням корема ми започна да се прибира към 2-3 месец,а сега почти 11 месеца след като родих,мога да кажа, че се е прибрал напълно(т.е. такъв е както преди да забременея)Но продължавам да правя коремни преси и не ям какво да е Wink
Успех,повярвай няма невъзможни неща  Peace

# 16
  • Мнения: 3 861
 StopМного бързаш  Naughty. Внимавай от бързане да не ти спре кърмата защото при мен стана точно това Embarassed
Реших да отслабвам и да свалям корем 2 месеца след раждането/секцио/ и хоп кърмата ми спря за два дена. ПОсле не ме питай как съм си я връщала...станах още по - дебела ама в името на кърменето...
Та аз корема почти съм го разкарала, както и теглото си възстанових почти, но започнах с коремните преси и диетите след като спрях да кърмя тоест след 6-я месец. Бях качила 25 кг. и ми останаха 3 за сваляне Blush.
Допълнително подскачам и тае-бо и се плескам с Леокрема за корем и бедра. Коремните преси са 120-150 на ден за горната и долната част на корема. Резутатите при мен дойдоха/видими/ 1 месец след като започнах яко коремните преси. Паралелно с това правех и диета "Японско чудо"....Та без упражнения и хранителен режим според мен НЕ СТАВА Naughty и пак според мен изчакй още малко в името на това да си кърмиш детето по-дълго...Успех ти пожелавам

# 17
  • Мнения: 3 164
Родих преди два месеца...

Хей момиче,я се спри малко LaughingАз от 1г5м. вече и чаааак сега някакъв резултатец-понеже ме мързи за фитнес,обичам да си похапвам и после smile3524.От скоро ползвам един антицелулитен на Ейвън  и има ефект,учудващо(понеже кърмя го мажа само 2-3 пъти седмично)

# 18
  • Мнения: 2 529
Гуш, ще споделя с теб моята философия за тялото, която при мен подейства безпогрешно.  Sunglasses
Първо се примирих, че кърмя и докато кърмя ще хапвам добре (здравословно и балансирано разбира се доколкото мога) и няма да се претоварвам с физически упражнения, защото това води до отделяне на токсини в кърмата. Кърмих и нищо не правих 10 месеца и 1/2. През това време тялото ми бавно, но славно  Wink се възвръщаше към старата си форма. След 10 месеца ми оставаха да сваля още ок. 4 килограма (качих 12 през бременността), коремът ми, който беше доста голям поне 6 месеца след раждането се беше прибрал почти напълно. Тъй като спрях да кърмя започнах упражнения и прословутата безвъглехидратна диета, обаче един вид като разтоварване - свалих за 2 месеца още 2 кг и 1/2 абсолютно стабилно. В момента - 13 месеца след раждането - ми остава да сваля има-няма 2 кг до старата си форма, а коремът ми се прибра напълно и даже стана по-стегнат от упражненията  Grinning Упражненията са няколко вида коремни преси, повдигане на таза и фитнес с 10 кг и 1/2 живо тегло всеки ден  Wink

Най-важното, което искам да ти кажа е, че през цялото време чувствах, че тялото ми ще се върне към най-удобната му обвивка и природата си знае работата. Така и стана, аз само криво-ляво помагам на природата  Wink
е
Не се безпокой, ако не бързаш по някакви важни причини да влезеш отново във форма, би могла да се оставиш на тялотот си само да си върне стария облик, няма начин да не стане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт