Как се подготвяте за гости ?

  • 2 944
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Чешки рулца

Купуваш си нарязана на тънко шунка.Слагаш малко руска салата или снежанка  завиваш на рулце.Готовите рулца нареждаш в плато върху листа от зелена салата.


Фаршировани яйца

Сваряваш твърдо яйца,разрязваш на половинки,изваждаш жълтъка в една купа,добавяш горчица,майонеза,настърган лук,сол,черен пипер млян.Всичко на вкус.Размачкваш да стане са пастет с жълтъците.После шприцоваш или пълниш с лъжичка обратно в яйцата(там където е мястото на жълтъка).Подреждаш пак в плато,украсяваш по твой вкус и си готова  Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 27 524
Темата стана забавно-домошарска  Laughing Crazy
Аз ориз с маслини лично не харесвам.
Рулцата с шунка с руска салата. Аз ги навивам понякога с крема-сирене с перца от пресен лук.
Яйцата са сварени и разрязани на половинки. Може да махнеш жълтъците, да ги намачкаш с извара, майонеза и чесън например и напълваш половинките. Отгоре боцваш листенце магданоз и това е.

# 17
  • Мнения: 320
Блонди, късно е вече сложих и 4-5 маслини в ориза  Rolling Eyes
TheNMaster, сега отивам до магазина тези рулца няма начин ще ги правя, а яйцата ми се струват по-пипкави, оххх момичета едно голямо благодаря   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 001

TheNMaster, а яйцата ми се струват по-пипкави, оххх момичета едно голямо благодаря   bouquet
Хич даже не са пипкави,но както решиш.Ти знаеш какви са предпочитанията и вкусовете у вас  Hug

# 19
  • Мнения: 27 524
Блонди, късно е вече сложих и 4-5 маслини в ориза  Rolling Eyes

А, то е хубаво, аз не ги харесвам много, но иначе комбинацията е сполучлива  Peace

# 20
  • Мнения: 320
Купих шунка и руска салата, сега почвам да се вихря  Peace

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ориз с маслини е добра комбинация. Друг вид добра гарнитура е ориз с царевица и грах изцедени и залети със студена вода за да не се слепнат. Става чуден вкус. Аз ориз не обичам много, но маслините ми събуждат апетита и си го ям с кеф. Наблегни на декорацията, хората се впечатляват повече от вида от колкото от вкуса. Странно, но това са моите наблюдения. ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 036
Всичко го приготвям до полуготов вид. Салати(без руска)ги овкусявам   и слагам в чиния и с домакинско фолио и в хладилника.
Сезонната салата,като зелена,домати и краставици,режа като посрещна гостите,че иначе става на чорба.
Основните ястия или пека като се сложи аперитив или предварително е готово и само стоплям.
За яйцата ,като се махне жълтъка към сместа се слага и малко горчица,да не е тежко на вкус.

# 23
  • Мнения: 320
Само да кажа, че приготвих ордьоврите, направих рулцата /като сложих на всяко руска салата и боднах с клечка за зъби/ и станаха страхотни, а за пилешките пължоли и кюфтенцата все пак реших, че ще ги приготвя като дойдат гостите и докато си пийваме  Peace

# 24
  • Мнения: 5 001
Браво! Добро решение си взела  Hug Hug Hug
Весело изкарване на вечерта и наздраве!

# 25
  • Мнения: 108
Приятно изкарване и от мен да снимаш вкусотийте... Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 407
Има много лесно решение за пържолките и кюфтенцата в закусвалня, където се продава скара на килограм - там има винаги прясно изпечени пилешки и свински неща на скара на дървени въглища.

# 27
  • varna
  • Мнения: 676
Когато гостите са "планирани" си правя предварително меню и списък с нужните продукти.След като ги набавя,се залавям с приготвянето на ястията.Действам бързо,не желая в такива моменти да ми се въртят в краката.Слагам добре аранжирана маса,гледам да изпипвам всеки детайл.Всичко е приготвено преди да дойдат гостите,а после ако се наложи,леко претоплям.Само салатата овкусявам като дойдат.Не обичам да се вмирисвам и да приготвям след като те са дошли.

# 28
  • Мнения: 3 268
Аз много обичам да имам гости и ако не сме навън в събота вечер,то винаги имаме гости.Салатите са поне 3,задължително сервирам луканка или фелинце в чинийки като предястие,царевица барбекю печена от Била и много обичам да правя топли предястия.Нещо оригинално,хващато окото и приятно за устата.Вечерята  я правя малко преди да дойдат гостите и после при сервиране я затоплям леко.Месото е задържително в нашата къща,просто всички сме месоядни.За мен лично не е важна толкова храната,колкото компанията да е хубава и купон да става. Grinning

# 29
  • Мнения: 592
Последно време когато имам гости все експериментирам. Цял ден преди това ровя тука за рецепти. Проучвам и после хоп на опитните ми зайчета. До сега не съм се издънвала, за което много ви благодаря момичета. Hug. Даже смея да кажа, че приятелите ни вече си мислят, че съм някаква кулинарка и аз си знам за кой са истинските овации. Разбира се не пропускам да ви похваля. Скоро мисля да пусна една благодарствена тема.

А иначе по темата: винаги приготвям десерта, предястията и следястията предварително. Преди самите гости да дойдат правя салатите /ако са пресни/ и скарата по време на предястието. Никога не се стеснявам да готвя пред гостите.

Общи условия

Активация на акаунт