Отговори
# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Нашият татко е полицай и му казаха,че нищо не му се полага,когато бебка се роди.И той разбира се си взе 20 дни платен отпуск.Имам приятелки,чиито мъже са военни и те имали допълнително 7 дни отпуск по т.нар."семейни причини"-смърт(недай си боже),раждане,сватба и подобни.

# 16
  • Мнения: 57
Прегледах и аз този законопроект за изм. и доп. на кодекса на труда. Внесен е на 10 юли 2008, но още е на обсъждане. Дано да го приемат, ще е хубаво да можем да разчитаме на 15 дни помощ и бащино рамо в къщи  Grinning

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
За военните и аз знам, че дават до 7 дни отпуск допълнително.

# 18
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Това значи , че ще огрее само тези станали татковци след 01.01.2009 г. ли?

# 19
  • Мнения: 4 292
Имат право на два дена със сигурност, абсолютно всички, независимо от професията. А при военните нещата са доста комични - дават им седем дена при раждането на момче и пет, ако е момиче.  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 1 890
Имат право на два дена със сигурност, абсолютно всички, независимо от професията. А при военните нещата са доста комични - дават им седем дена при раждането на момче и пет, ако е момиче.  Mr. Green

    Боже, боже, надявам се, се майтапиш !  #Crazy  Laughing
    А може ли някой да даде някой закон за тия 2 дни, че и мен ме интересува ?

# 21
Те са за напиване и изтрезняване, точно два дена Mr. Green

# 22
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
А при военните нещата са доста комични - дават им седем дена при раждането на момче и пет, ако е момиче.  Mr. Green
Е да бе, да. Това не е вярно.
сори за спама

# 23
  • Мнения: 4 292
Е да бе, да. Това не е вярно.
сори за спама

Ай да не бъдеш толкова категорична!

# 24
  • Мнения: 4 753
Стана ми интересно и се поразрових в КТ, но никъде не видях, бащата да има право на отпуск след раждането... Предполагам, ако майката не се е възстановила след раждането и от болницата изпишат само бебето, бащата има право на болничен за отглеждането на бебето, но никъде не го видях опоменато... Може би не е в КТ... Ако някой знае нещо, да свирка...  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 524
stelt77 само това е инфото по върпоса засега Peace
Някой има ли информация по този въпрос? Как е уредено законово отпуската или болничния на мъжа при раждане на дете?

понястоящем има проект на КТ който е внесен в НС и предстои неговото разглеждане, но официално няма такава норма все още. към момента, бащата може да си вземе платен годишен отпуск например Peace

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Е да бе, да. Това не е вярно.
сори за спама

Ай да не бъдеш толкова категорична!

Виж, ако при ВВС и Сухопътните е така, при морските не е.
Не ми се спори, но съм сигурна. Проверих го.

Общи условия

Активация на акаунт