дете на 1,3г. хапе,скубе и драска

  • 7 145
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
1. Изрежи му ноктите.
2. Като те хапе, отърсвай се от него и го избутвай от себе си - демек, нараняваш ме, не ми е приятно, не желая да ме доближаваш, щом правиш така. Без да го удряш, риташ или изобщо да проявяваш насилие.

# 16
  • Мнения: 1 294
Покажи му че ти причинява болка.ДЕцата на тази възраст не обичат да причиняват болка, така че възползвай се от това.
Дъщеря ми това я отказа.

# 17
  • Мнения: 1 044
Ама какво друго очакваш от дете на 1 г? Ще хапе, ще скубе. Стандартно. Аз пък не познавам дете, което не го прави. Реват, тръшкат се. От ЕГНто им е. Mr. GreenАбсурд да се възпита такова малко дете от сега да е кротко, внимателно към околните, да дава играчките си с усмивка и прочие. Нека порасне малко, че да разбира повечко.
Синът ми имаше този проблем... хапеше когато не може да се докопа до това което иска по друг начин. Значи не винаги но понякога  Crazy
Аз като пъдар го дебнех но все пак не винаги успявах да го спра навреме...
Говорех му, умолявах го, обяснявах но пак и пак се случваше.
Накрая като ме ухапе и аз го хапех колкото да го заболи... той след това и спря но беше достатъчно голям ... на 3-4 години ...
Това ми прилича на случка в детската градина. Според мен, майката би трябвало да се държи по-зряло за възрастта си, а не да се хапе и скубе като 2 г. хлапе. Направо си е смешно.

# 18
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Това ми прилича на случка в детската градина. Според мен, майката би трябвало да се държи по-зряло за възрастта си, а не да се хапе и скубе като 2 г. хлапе. Направо си е смешно.

Да така е, за съжаление обаче често постъпваме точно като децата си, вместо да се държим по-зряло от тях. А пък за бабите и дядовците да не говорим. Та те се държат по-детински и самите деца.

# 19
  • Мнения: 1 294
Ама какво друго очакваш от дете на 1 г? Ще хапе, ще скубе. Стандартно.

Какво му е стандартното на това децата да ходят нахапани от приятелчетата си.
Едно дете на годинка много добре прави разликата между добро и лошо и съвсем не е трудно да му се обясни с думи по най-простия начин или да му го покажеш, че когато хапи причинява болка.
Стандартното е да се опитва да хапи, но не и майката прото да изчаква пасивно този "период" да отмине.
Точно около годинката дъщеря ми се опитваше да ме хапи, изиграх пред нея някойло сценки, че много ме боли и детето спря да го прави.Никога не съм я шамаросвала и не съм и вдигала скандали за това- агресията, ражда агресия.Лека драматизация и малко по-твърд тон вършат чудесна работа.
Малката никога не е хапала приятелче, а тя самата е била хапана от друго дете само 1 път, при положение че виначи е общувала с много деца.
Ако децата на тази възраст не разбираха , че причиняват болка когато хапят....горко им на дълго кърмещите майки Laughing

# 20
  • Мнения: 2 567
Аз съм на мнение, че това трябва да се израсте. От опит говоря. Естествено, че не съм била безразлична, пяна ми излезе на устата да обяснявам, че боли, че не се прави. Така търпях 1,5г. Все с добро. Всички съвети от n-брой книги следвах, преразказвах емоциите й ("Ти си ядосана, защото Х ти взе играчката. Разбирам, но когато сме ядосани не хапем и не удряме хората. Може да удариш ето тази възглавница"). После ми падна пердето и я ухапах няколко пъти, исках да види, че боли. НО  и това не доведе до абсолютно нищо! Период е, ще мине, но при някои трае повечко. При нас сега вече почти го няма, освен, когато е супер ядосана, но вече има голям напредък с контролиране на емоциите. Винаги се извинява след това, в това съм категорична.
Успех! Знам какво ти е  Hug Имало е дни, в които ме е било страх да я събера с деца, вечно на тръни, вечно нащрек!

Общи условия

Активация на акаунт