ДЕКЕМВРИйска тема за късмет, на радостните вести идва ред!

  • 13 205
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 179
Didi  благодаря за табличката. И по нея бебо трябва да е по-тежък ама няма да се шашкам и ще си пия протеина.
Аз имам доста работа сега, защото все още сме в ремонт и за това ще ви оставям за сега.
Приятна почивка на всички мами днес.  bouquet

# 61
  • Мнения: 399
Момичета ще има ли варненска среща в това гадно време?
Аз този път бях реила да се присъединя, ама с това време ще успеем ли да се организираме.
И аз това се чудя?  newsm78 Да вземем да отложим,а? Не,че не можем да се наврем в МОЛ-а или някъде другаде,ама...незнам...Вени,Йо,какво ще кажете? newsm78

# 62
  • Мнения: 342
Момичета ще има ли варненска среща в това гадно време?
Аз този път бях реила да се присъединя, ама с това време ще успеем ли да се организираме.
И аз това се чудя?  newsm78 Да вземем да отложим,а? Не,че не можем да се наврем в МОЛ-а или някъде другаде,ама...незнам...Вени,Йо,какво ще кажете? newsm78

Честно да ви кажа, изобщо не ми се мърда Simple Smile И на мен ми е едно мързеливо, хич не ми се излиза днес.
Май наистина да отложим Hug

# 63
  • Мнения: 265
Момичета ще има ли варненска среща в това гадно време?
Аз този път бях реила да се присъединя, ама с това време ще успеем ли да се организираме.
И аз това се чудя?  newsm78 Да вземем да отложим,а? Не,че не можем да се наврем в МОЛ-а или някъде другаде,ама...незнам...Вени,Йо,какво ще кажете? newsm78

Честно да ви кажа, изобщо не ми се мърда Simple Smile И на мен ми е едно мързеливо, хич не ми се излиза днес.
Май наистина да отложим Hug
Ох ,много ми се идваше на тази срещичка,но тва гадно време #Cussing out,а и вече втори ден съм със разстройство Confused,кажете какво да пия  newsm78,аз вчера не обърнах внимание много и не предприех мерки,но днес е по-зле,мисля,че смекта и ентерол можеше да се пие,вие какво ще кажете  newsm78
И по-добре да не идвам на срещата,незнам дали не е вирус ,дано да не е:pray:
Пловдивчанки,страхотни сте   bouquet

# 64
  • Мнения: 551
Цюрих изпрати ли мъжлето? Нали ще се върне до раждането?
Изпий няколко бобени зърна, на мен ми помага  Peace

# 65
  • Мнения: 1 131
Цитат
Ох ,много ми се идваше на тази срещичка,но тва гадно време #Cussing out,а и вече втори ден съм със разстройство Confused,кажете какво да пия  newsm78,аз вчера не обърнах внимание много и не предприех мерки,но днес е по-зле,мисля,че смекта и ентерол можеше да се пие,вие какво ще кажете  newsm78
И по-добре да не идвам на срещата,незнам дали не е вирус ,дано да не е:

Понякога тайничко завиждам на хората,които имат разстройство.При мен тази "екстра" липсва от години.При мен е другата крайност,която много ме мъчи.
Да.Можеш да пиеш смекта и ентерол.Моята джипи ми беше казала в чаша вода слагаш 10 капки йод и ги изпиваш-но незнам дали йода не вреди на бебо.За да ти е по-спокойно-пий чай от шипки.

И най-добрия лек против разстройство е ДИЕТАТА

# 66
  • София
  • Мнения: 438
Ох ,много ми се идваше на тази срещичка,но тва гадно време #Cussing out,а и вече втори ден съм със разстройство Confused,кажете какво да пия  newsm78,аз вчера не обърнах внимание много и не предприех мерки,но днес е по-зле,мисля,че смекта и ентерол можеше да се пие,вие какво ще кажете  newsm78
И по-добре да не идвам на срещата,незнам дали не е вирус ,дано да не е:pray:
Пловдивчанки,страхотни сте   bouquet

Цюрих - и смекта и ентерол са разрешени, а ако стане много зле, може и една таблетка Имодиум (при мен предните 2 не помогнаха), но един имодиум ме оправи след 8 дена мъка...
Яж и печени картофки един ден (измити, завити във фолио и печени 35-40 минути във фурната, поръсваш с малко сол), това е единственото вкусно нещо, което ядох докато имах този проблем, но много ми помогнаха.
И варен ориз трябва да помага, но аз откакто съм бременна нещо не мога да го ям, а иначе толкова го обичам... newsm78
Ако не ти мине и утре - звънни на лекар, за всеки случай Simple Smile
Дано се оправиш бързо   bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 438
[
Да.Можеш да пиеш смекта и ентерол.Моята джипи ми беше казала в чаша вода слагаш 10 капки йод и ги изпиваш-но незнам дали йода не вреди на бебо.За да ти е по-спокойно-пий чай от шипки.

И най-добрия лек против разстройство е ДИЕТАТА

Йод в НИКОЙ, АМА ИЗОБЩО НИКОЙ случай не се приема от бременни!
Опасен е за бебето, и то много!

# 68
  • Мнения: 1 131
[
Да.Можеш да пиеш смекта и ентерол.Моята джипи ми беше казала в чаша вода слагаш 10 капки йод и ги изпиваш-но незнам дали йода не вреди на бебо.За да ти е по-спокойно-пий чай от шипки.

И най-добрия лек против разстройство е ДИЕТАТА

Йод в НИКОЙ, АМА ИЗОБЩО НИКОЙ случай не се приема от бременни!
Опасен е за бебето, и то много!


Йод

Като част от хормоните на щитовидната жлеза, йодът е важен за растежа, обособяването на органите и регулирането на метаболизма.
Недостигът на йод при жените, чакащи бебе, което се случва на всякa четвърта жена, означава също и недостиг на йод съответно за бебето в утробата или за кърмачето. Най-важният източник на йод е рибата. Препоръчително е да ядете риба един път или два пъти в седмицата. В случай на непоносимост към рибата е много трудно да се набавят необходимите количества йод. Затова се препоръчва бременните и кърмачките да приемат допълнително 200  мj йод на ден.

Източник:http://centrummaterna-bg.com/microfr.html

# 69
  • София
  • Мнения: 438
Харем, права си - но там дозата е минимални микрограми (около 200)- които идват от храната и евентуално витмини/добавки Simple Smile

Но чистия йод е абсолютно забранен - даже йод съдържащите мазилца са с противопоказания за бременност, кърмене и деца поне до 6 месеца Simple Smile
10 капки са си огромно количество от тази гледна точка Simple Smile
Иначе в момента е много важен за развитието на  мозъка на бебенцата - (7-9 месец), затова е опасно и да липсва Simple Smile

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 14:44 от abel

# 70
  • Мнения: 265
Цюрих изпрати ли мъжлето? Нали ще се върне до раждането?
Изпий няколко бобени зърна, на мен ми помага  Peace

Геви,изпратих го Cry,много ми е мъчно,но дано да е за добро,че много трудно взехме това решение PraynigИначе,незнам дали ще се върне за раждането,дано да го пуснат за 2-3 дни,защото е на нова работа и нищо не се знае.Ако не го пуснат,чак януари ще си види бебчо.
Благодаря ,момичета за съветите Hug Hug Hug,аз изпих  една чаша оцет+ вода Sick,беше ужасно,но май подейства,надявам се,че оцета не е вреден,ще пробвам и с картофки и ориз.
 Hug

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 15:34 от zuerich

# 71
  • Мнения: 255
Да обобщим - като първи ден с голям студ във Варна и аклиматизацията, която отнема поне два дни... отлагаме срещата за следващия уикенд. Simple Smile
Пловдивчанки, честита първа среща.. още много с тумбачета и с колички Simple Smile  Heart Eyes

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Invisible-Аз знам , че е нормално пулса да е по учестен при бременни.И при мен понякога е така  Hug
Гевито - Оправяй се и пий чайчета , че какво ще правим зимата  Wink
 ˙·٠Poli٠·˙ - и мен ме боляха ребрата , но незнайно защо беше в началото, а сега когато бебка е по - голяма не ме болят
zuerich - Хапни си круши мила, макар че аз на разстройството много  му се радвам, че се чувствам прочистена и лека  Joy!
А за мъжлето си представям как се чувстваш в момента.В началото ще ти е самотнои тъжно, но ще свикнеш.Нали го правите за добро и всички го правим само за това  Hug!и аз съм сигурна, че ще е само за това.Който не рискува не печели  Hug Hug Hug !
Вени - Hug
 Лек ден момичета, само за почивки е днес едно такова мрачно и поспаливо време!

# 73
  • Мнения: 468
Привет и от мен в дъждовния ден!
Разгледах снимките от срещата страхотни сте. Съжалявам че съм от малък град и няма други мами за да се срещнем, но поне гледам вашите снимки.
При разстройство не се ядат круши,те имат разхлабващо действие!
Ядат се дренки, сега в момента са узрели и стават за ядене.
Пулса на всички е учестен- това се дължи на факта, че кръвта се увеличава с 1/5 или горе долу с 1 литър, това води до натоварване на сърцето.

# 74
  • Мнения: 429
Привет и от мен в дъждовният дне:о) Много хубави снимки, пловдивчанки!

Общи условия

Активация на акаунт