ОКТОМВРИЙКИ сме и темите "ядем" като еклери със крем!

  • 13 576
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 723
Съни ти си луда жена.
Абе остави майка си да чисти ,ти само е наглеждай.
За тапата ще стискаме палци да не е предвесник на раждането точно сега ,та да си изпратиш ученика.
Да му чиститиш и от нас първият учебен ден.

После вече малката красавица да идва. newsm51

# 76
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
sunny 77 как така разбра за тапата?аз съм се чудела дали ще я усетя когато падне! Embarassed Не е трябвало да се натоварваш, лягай сега и почивай. И аз преди няколко дни ходих на фризьор и си направих нова прическа и да ви споделя никой не забеляза разликата. Много гадно се чувствам, сега виждат  в нас че сме бременни и че имаме  голям корем.Е само мъжлето забеляза че съм по руса от преди  Flutter
Неди и аз съм купила тео бебе, мисля първоначално с него да пера. Но съм много доволна от Сано, даже от преди това съм прала с праха и омекотителя нашите дрехи. След известно време ще пера и дрешките на бебка. Ти изпрала ли си ги вече?Опасявам се да не би бебка да реши да излиза по рано и аз да не съм си подготвила нещата! Защото аз съм се родила в 7 месец, а лекарката ми каза че има % вероятност да се случи и с мен. Но не се спирам в къщи и по цял ден съм по улиците и по кафета  Grinning

# 77
  • Мнения: 80
  Ми то се разбира,знам ли.Аз ходя с ежедневни превръзки и видях голямо слузесто образувание с малко кръв,много розова.После си се изтичаше още малко такава розова слуз.Обадих се на докторката и тя каза,че наистина е тапата.
 Сигурно съм луда,ама и двете с майка едвам смогнахме днес,камо ли тя сама да бъхта,никога нямаше да свърши толкова работа.Немога да стоя и да гледам,най-много да родя какво толкова,нали всички това чакаме Joy.Пък и аз другата седмица влизам в 38-ма седмица така че,няма страшно.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 723
Деним ние сме суеверни/по-точно таткото/ и нищо не съм прала още.
То даже още почти нищо не съм купила за нашто бебе.
Имаме една камара неща подаръци от племенниците и други каки и батковци.

Започнах да купувам неща за болницата и това е.
Общо взето ще си посрещнем бебчето,но без пълно бойно снаражение Joy

В последствие отиваме купуваме и ползваме.

Съни ти си нашият герой. Hug
Твоята позитевна нагласа ме кефиииииии.
За което благодаря.  bouquet

# 79
  • Мнения: 283
Да ви питам мами с какъв прах ще перете дрешките и дали ще ползвате омекотител бебешки? Казаха ми че било за предпочитане да се перат на ръка дрешките и да не се слага омекотител поне до 40 ден. Rolling Eyes

Ще споделя моя опит с прането на дрешките и препаратите!!! Дано не ми се сърдите!! Embarassed
И така аз (майка ми) перях дрешките на моя син на ръка доста дълго и до сега пера някои от тях на ръка! НО внимавайте с "Тео", сапун или прах, моят син точно от този сапун/прах се изрина по цялото гръбче и дълго време никой не можеше да ми каже от какво  му е обрива!!!
Омекотител аз и сега не слагам, заради чувстителната кожа на бебо (много е беличък и много чувствителна кожа има - като тати ooooh! ) и от скоро се престраших да пера дрешките му в пералнята - пера г с настърган сапун "Nivea baby" и мога д акажа, че няма проблеми, а бебо и сега къпя със медицински сапун!

Това е от мен, като препатила мама!!!
Дано съм ви била полезна, а не досадна!!! Embarassed

Лека и спокойна вечер, мили дами!!!  bouquet

# 80
  • Мнения: 104
запис  Party
...шегувам се  Embarassed

добър вечер   bouquet

sunny 77 стискам палци да са ок нещата  Praynig

за цените в софия-не само че са най-високи/за раждането де/ ами и се покачват, и аз съм приготвила една солидна сума, а така съм си харесала едно лаптопче на половината от тази сума  Crazy ама не ми е жал за парите, по-важно ми е да ми е спокойно и всичко да мине както трябва  Heart Eyes

аз ще пера със сано максима, ще търся и омекотител за бебета.в книгата "близо до бебето" се казва, че омекотителите са неекологични и мисля, че го заместват със сода за хляб, ама как и колко се слага незнам и какъв е ефекта  Thinking а да пера на ръка при положение че имам пералня и ръце склонни към екзема, няма никой да ме накара, ако трябва ще купувам или шия нови дрехи всеки месец  Mr. Green

shivani мисля, че ти пишеше за помпите, моята също е авент, но според неофицялното ми проучване най-добрите са медела  bowuu на са и по-скъпи май.а най-добри отзиви и най-много имаше за авент и затова си взех такава.иначе се чудя има на пазара сега и по-евтини по 20-30-40лв на разни фирми, не изглеждат зле на пръв поглед, но не ми се рискуваше, а и в къщи сме фенове на филипс, а и си взех к-т така 4е да не ги мисля отделно нещата  Simple Smile

tediko има статистика, че най-дългите бракове са от съседни зодии, може би защото Меркурий и Венера не се отдалечават много от Слънцето и често са в съседните зодии и все на хората нещо им съвпада  Flutter и да не го пише по книгите, ей такива като вас от дълго време заедно го потвърждават  Peace

днеска съм с ужасно подути крака-стъпалата, боли ме кожата като стане гънка, а и цял ден не си бях в къщи и съвсем се изнервих, отделно жегата и газенето в кал по дъжда  ooooh! ама айде няма да е все така  Whistling

вчера си взехме столче за кола като на  newsm78 -извинявайте ама забравих на кой гледах снимките -това с мечето "Grillo" , а днес ми подариха 2 шишенца, биберони и дрънкалка. в общи линии всичко си имаме.остана ми само козметиката за бебчо-чудя се между сано максима/сега видях, ама няма да го трия да видите колко съм изкукала  Crazy имам предвид себамед/ и тази новата-био козметиката дет започваше с "W"  hahaha нещо ни мож са сети, ама щом викам ксерокс на шибидаха и хладилник на багажника..съм добре  ooooh! Whistling Mr. Green

гледам, че сте успели и да внесете леко напрежение  Crazy аз понякога също съм изнервена и се дразня на някои изказвания или дори ако някой има намерение да си кръсти детето с неприятно за мен име  Rolling Eyes ама тва си е моментна лудост, гледам да се въздържам, че... #Crazy

момичета, албумчето "стаята на бебето" го направих аз след дискретно допитване до вас и не е казано, че трябва да има стая.нашето креватче ще е при нас, като сложим играчката за креватче, комплектче за спане и украсим стената с някоя апликацийка или картинка-ето го детския кът.просто идеята ми беше за някаква по цялостна картинка  Simple Smile

приятна вечер   bouquet Hug








# 81
  • Мнения: 899
Мокри кърпи съм се запасила 5 вида, общото е, че са бебешки и са с капак. Отзиви имам единствено от сестра си и нейните другарки по разходка. Увериха ме, че все тая какви ще са и кой е производителя, да търся просто по-изгодна цена.
От всеобщото схващане, че бременната трябва да яде всяко нещо, което види или чуе се възползвам непрекъснато и без свян  Mr. Green. Ноооо честно казано не изживявам страдалчески споменаването на разни вкуснини, никак даже. Не ми се прияжда и не се дразня. И аз като Ариана в този един момент съм много по-спокойна отпреди, дишам дълбоко и се справям бързичко с всякакви житейски несгоди  Simple Smile. Много често и с ваша помощ   Heart Eyes
Деним, розова стая и розови дрешки за една малка Барби  Wink
Инче, коя половина ти остригаха - лявата или дясната  Mr. Green  Hug
Нинка, аз купувах втория размер - 24, от опит знам колко бързо растат бебите първите месеци. Но с това купуване предварително винаги сме обречени на опасност да сбъркаме, малките се раждат с толкова различни габарити и именно това определя кой размер ще е удачен
Да ви питам мами с какъв прах ще перете дрешките и дали ще ползвате омекотител бебешки? Казаха ми че било за предпочитане да се перат на ръка дрешките и да не се слага омекотител поне до 40 ден. Rolling Eyes А на мен така ми се иска да сложа за да станат по мекички Wink
Мааалко по-назад точно в тази тема се изредихме да се изкажем за това. А ако може някой да ми обясни човешки защо не трябва да се пере в пералня, а на ръка.....не че ще започна да пера на ръка, но ми е любопитно  Crazy. Айде, за омекотителя са предвидими обясненията - препарати, химия да няма....
Трикси, мила, каква бременност изкара ти  Sick.
Съни, кво да кажа вече не знам, тя твоята работа е без коментар. Гледам нормално големичък си ти е корема, ами майка ти и мъжа ти не го ли забелязват  #Crazy. Верно, че не сме болни, но все пак леко бременни, малко тайм аут поне да бяха ти дали  Whistling

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 723
Момичета аз отивам да се хоризонтирам,че нещо ми натежава клепача.

Лека ви нощ и приятни сънища. smile3524

# 83
  • Мнения: 817
Аз вече някъде споменах какво съм избрала за пране на бебка, така че казвам и сега и толкоз да не досадя  Mr. Green Изпрах си всички бебешки дрешки с Персил сенситив - течен, не мирише сладникаво като повечето  перилни препарати, а дрешките просто ухаят на чисто. Засега не мога нито да го похваля, нито да кажа нещо лошо. Омекотител не съм взимала по съвет на много мами.

Съни, мила, твойта бебка май няма още много да я чакаш, ама дано поне тя да изчака да мине на батко й първия учебен ден  Hug Пък и си почини малко, стига работа.

trixy
, дано утре да се чувстваш по-добре   bouquet

Да ви кажа бъдещото тати е много нетърпелив вече да се запознае лично с дъщеря си и ме пита дали имам контракции, а те при мен много намаляха  Crazy Днес цял ден коремчето ми е едно мекичко, само няколко пъти се стегна за по малко. Дали това значи, че няма скоро да се ражда бебка? newsm78 Иначе аз вече се поподготвих и дори и другата седмица да се появи ще се радвам.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 23:11 от Severinka

# 84
  • София
  • Мнения: 368
Съни, честита ти тапа! Май май наближава вашата среща с малката принцеса! Дано изчака да мине първия учебен ден на Алек и лекцията във вторник, нали се разбрахме който иска да ражда да е след 16ти Joy кой ли ни пита де!  Wink
alliss3, права си, важното е всичко да е наред с беба! Голяма мъка ама кво да направя! И протеини започнах да пия, че с това повръщане горкото дете с майка като мен!
Цял ден не са ми спряли контракциите и аз се ослушвам за тапата, въпреки че не искам още да я виждам! Мъжо е в паника, иска да звъним да доктора! Дано спя по - добре тази нощ поне, че се изморих от толкова болки днес!

# 85
  • Мнения: 697
Уф днес нещо е калпав ден май. Като гледам всичко живо е изнервено. Да няма изригвания  newsm78  И аз цял ден се заяждам с мъжо и той е крив. И сега  ми е криво та чак ми се реве, а нямам причина. Не ми се и спи, а бе смахната работа.

# 86
  • Мнения: 80
  trixy ,засега мисля да се записвам за лекцията,че и бебочка разчита на мен да я запиша пък ще видим докъде ще я докараме.
 Те ме виждат,че съм бременна естествено,ама няма как нямаме време,а вече искаме да се пренесем.Тя малката всеки момент може да ни изненада,а ние не сме много готови,нали доскоро работех,та дори още спално комплектче нямам.Ама не се тормозя много,ще смогна сигурна съм.Даже утре съм на питка на бебе и ще отида до "Бигла"4 за подарък и мисля от там да си купя някои неща и за мойта бебка.

# 87
  • Мнения: 80
  И аз си поръчах прах за пране на Бамбино Мио,но за съжаление ми казаха че мокрите кърпички ги няма и сега се чудя какви да си взема.Поръчах си и още един сутиен за кърмачки,ама и те ще дойдат след 25-ти.Иначе и аз си взех памперси на Памперс за болницата,а сигурно и за вкъщи ще взимам от тях,поне зимата ще сме с памперси,а после ще видим,мисля да минем на пелени.

# 88
  • Мнения: 817
Момичета, така като чета септемврийките и установявам, че част от тях имат проблем с разранени зърна. Вие какво мислите да взимате за разранени зърна? Ще се радвам и мамите с опит да се включат със съвет  bouquet Също искам да ви питам дали смятате да ползвате мокри кърпички за кърмачки? На мен ми се струват доста практични, особено нощно време, защото няма да се налага да ходя до банята да се мия, а само да избърша гърдите преди кърмене. Обаче се чудя дали са напълно безвредни за бебетата.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, така като чета септемврийките и установявам, че част от тях имат проблем с разранени зърна. Вие какво мислите да взимате за разранени зърна? Ще се радвам и мамите с опит да се включат със съвет  bouquet Също искам да ви питам дали смятате да ползвате мокри кърпички за кърмачки? На мен ми се струват доста практични, особено нощно време, защото няма да се налага да ходя до банята да се мия, а само да избърша гърдите преди кърмене. Обаче се чудя дали са напълно безвредни за бебетата.

Охо, нощната смяна вече застъпи ли?  Mr. Green  Аз отсега се мажа с Лансинох, а ако видя  че се разранявам после, съм си взела силиконови зърна. За кърпичките нищо не мога да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт