примерно хранене за бебе вегетарианче

  • 11 977
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 062
  Наистина не вярвах,че има толкова скептично ,негативно настроени хора.Абе вие не разбрахте ли ,че не ви питам дали детето ми ще яде месо ,а с какво да му разнообраза храната.То много подигравки,то много укори.
Благодаря на тези ,които все пак направиха нещо вместо да се заяждат с моето решение. А щом някой хора чак се учат от филми като "Др.Хаус"какво да очаквам.
 

Понеже няколко пъти вече се възмущаваш, че много са ти се /сме/ подиграли, моля те най-искрено, покажи къде видя, толкова много подигравки. И какво означава, негативно настроени? Аз видях съвети, ти - много подигравки и укори, от негативни и скептични хора. Би ли ми показала, кое тълкуваш така.
А ти не разбираш ли, че никой не ти казва дали детето ти да яде месо, а просто хората изказват мнение. И заяждане не видях да има с теб. Интересен човек си ти, прекалено мнителен и търсиш под вола теле.

# 91
  • Мнения: 4 392
Хайде стига! Че се и правите на ощипани. Outta Joint

Епитети като "безотговорно", "егоистично".... Whistling

Това сравнение пък "изкърти миФФката" тотално. Sunglasses
Цитат
Напълно нормално е темата да се отклони. Това е все едно да пусна тема " С какво да завържа краката на бебето за да го увися с надолу главата?"


Ако бях на мястото на авторката, щях да помоля, да заключат темата вече.

# 92
  • Мнения: 3 988
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже...  ooooh! И колко простория и неинформираност...  ooooh!

Чудя се на колко от компетентните месоядни, изказали мнение колко полезно и жизнено необходимо е месото, изобщо някога им е хрумвало да прочетат нещо по-въпроса?!  Tired

http://www.goveg.com/swf/255-mym.swf
http://www.vegetarianbaby.com
http://www.ehow.com/how_5358_raise-vegetarian-baby.html
http://www.vegetarianwomen.com
http://www.associatedcontent.com/article/82027/the_vegetarian_baby.html?cat=22

от последния линк:
Цитат
“Vegetarian diets (offer) a reduced risk for several chronic diseases including obesity, coronary artery disease, hypertension, diabetes and some types of cancer… Vegetarians often have lower morbidity and mortality rates. …Vegetarian diets offer disease protection benefits because of their lower saturated fat, cholesterol and animal protein content and often higher concentration of folate, antioxidants such as vitamins C and E, carotinoids and phytochemicals…”
AMERICAN DIETETIC ASSOCIATION.

Въобще не смятам да обяснявам на паството за какво иде реч в долния линк. На немски е и е дълъг. Който има време, желание и познания по езика, да го прочете.
линк

До авторката на темата: cveti77, искам да ти кажа само, че подкрепям решението ти, което е напълно разумно и нормално. Консултирай се с педиатъра ви, с други майки вегетарианки. Има достатъчно литература в нет-а и по книжарниците.  Peace

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 06:54 от cubbit

# 93
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Абе не знам кой какво е казал, колко скептично е звучал, но действително както някой по-нагоре каза (не ми се търси сега да цитирам) именно от защитниците на вегетарианството прочетох най-обидните и нетърпящи възражение коментари като например:
Цитат
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже...   И колко простотия и неинформираност... 
Въобще не смятам да обяснявам на паството за какво иде реч в долния линк.


и т.н. в този дух.

И според мен темата има нужда от заключване, но си има модове, те ще решат.

# 94
  • Мнения: 3 988
Абе не знам кой какво е казал, колко скептично е звучал, но действително както някой по-нагоре каза (не ми се търси сега да цитирам) именно от защитниците на вегетарианството прочетох най-обидните и нетърпящи възражение коментари като например:
Цитат
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже...   И колко простотия и неинформираност... 
Въобще не смятам да обяснявам на паството за какво иде реч в долния линк.


и т.н. в този дух.

И според мен темата има нужда от заключване, но си има модове, те ще решат.

Какво друго ни остава, освен да сме надменни и цинични, щом вие нравоучителствате без да имате ни най-малко понятие и сте не по-малко цинични в изказванията си от нас... Хайде да не се връщам назад, че е късно при мен и не ми се занимава с търсене на никому ненужни аргументи...

Лека нощ.

# 95
  • Мнения: 1 062
Какво друго ни остава, освен да сме надменни и цинични, щом вие нравоучителствате без да имате ни най-малко понятие и сте не по-малко цинични в изказванията си от нас... Хайде да не се връщам назад, че е късно при мен и не ми се занимава с търсене на никому ненужни аргументи...

Лека нощ.

Какво ви остава ли? Ами най-вероятно наистина само да сте надменни и цинични. Кой се прави на ощипан. Я пак прочети. Повечето от защитниците на вегетарианството са дори и нагли и изказват възможно най-големите простотии, които има хрумват. И така, ако се защитава теза, аз ще се хвърля от някой мост. Щото и аз мога така да си защитя тезата " абе вие вегетарианците, сте едно голямо неграмотно стадо, правите си експерименти с децата си и на всичкото от горе не можете даже да обясните, защо е чак толкова велико да не се яде месо. Издига ви на някакво по-високо духовно ниво ( така си мислите), а може би сте и богопомазани, защото не изяждате горките блеещи агънца и тъпо гледащата ви кокошка."
Достатъчно аргументирано нали? Само дето вие действате така. Много настървено и изтъкано само и единствено от обиди. Линковете на немски примерно, не мога да прочета, но това най-вероятно се дължи на факта, че ям пилешки бутчета, от това ми идва неграмотността и простоватостта. Ако ядях соя и пиперки само, тогава можеше и да отбирам от езици.
А авторката, дето беше толкова възмутена, защо не покаже, къде толкова са я обидили и засегнали, щото аз мога много да покажа от тази тема, където са ме нарекли и проста и низша и всякаква друга, защото яма месо и не приемам факта, че няма да предложиш нещо на бебето си, само защото ти не искаш да го ядеш. Аз не обичам мляко да речем, от утре няма да давам на бебето. И АМ не ми харесва, спирам и него. Със здраве, не смятам повече да участвам такива теми и в тази също, където няколко фанатични и настървени мадами ръсят обиди и в същото време се правят на много онеправдани и засегнати.
П.П. Поста ми не е само към теб, а към всички, позволили си да бъдат груби и да обиждат.

# 96
  • София
  • Мнения: 748
Не изчетох цялата тема,  ще ти дам обаче един пресен пример. У нас също се яде рядко месо, не сме му фенове, но заради детето давам поне 1 на 3 дни месна манджа, пилешко основно. Нашата баба, обаче, е много против месото и готви месо сигурно 1 месечно. В началото на април при годишното изследване хемоглобинът на малчо беше 121. Преди седмица заради градината му пуснаха отново изследване и се оказа 107. Малчо беше почти цяло лято при баба на село и това е резултата от безмесното хранене, а гарантирам, че  в същото време е изял не малко коприва, спанак и яйца, също и бобови култури. Не агитирам никого и никого не обвинявам, включително и свеки Simple Smile, всеки може да си направи изводи.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 14:03 от macro

# 97
  • Мнения: 257
Ти си знаеш най-добре,но аз мислу че не бива да лишаваш детето си от месо.То е важно за неговия растеж и развитие.Пък като порастне само ще реши дали иска или не.Това е мое мнение разбира се,не те упреквам,просто споделам. Hug

и аз тъка мисля детският организъм има потребност от месо

# 98
  • Мнения: 1 062
Ти си знаеш най-добре,но аз мислу че не бива да лишаваш детето си от месо.То е важно за неговия растеж и развитие.Пък като порастне само ще реши дали иска или не.Това е мое мнение разбира се,не те упреквам,просто споделам. Hug

и аз тъка мисля детският организъм има потребност от месо

Ооо, Данче, ако знаеш сега как обиди авторката с това изказване. Бързо си вземи думите назад, че те линчуваха.
П.П. Не се сдържах да предупредя.  Tired

# 99
  • Мнения: 958
Не разбирам, защо темата трябваше да ескалира така.
Към авторката, нормално е да има различни мнения, и е нормално да те предупредят, че ако не успееш да направиш добре балансирано вегетарианско меню, има сериозна опасност за детенцето ти.
Изказвания от рода, детето си е нейно, ще си прави каквото иска, са откровенно несериозни, дали същите хора биха се изказали така в някоя съседна тема, където се обсъжда например "съседката пребива детето си, какво да направя?"
Не отричам вегетарианството, напротив, просто мисля, че едно е да правиш експерименти със своето здраве, друго е с това, на едно човече, което сега ръсте и се развива.
Избора е твой, не храни детето с месо, но за това се консултирай със специалисти, да ти препоръчат достатъчно балансирано меню, да правят изследвания на детето редовно, за да не си скубеш косите после.
Много е лесно да се каже, "да не давай месо, моето дете нищо му няма".
Всеки организъм е индивидуален, има столетници, пушещи, пиещи и ядящи основно месо, но на много други хора, това не им понася.
Съжалявам, че стана толкова дълго, но когато човек прави, такава сериозна крачка и то за детето си, трябва да потърси информация на много по-сериозни места, и да се консултира със специалисти по върпоса.  Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 2 508
Чета, чета, и реших да пиша и аз най-накрая за това "ДЕТЕТО СИ Е НЕЙНО". Извинявам се, ама детето не е НЕЙНО. Някой мъдрец беше казал: Вашите деца не са ваши деца. Тоест ние не можем да се разполагаме с тях, както си искаме, те не са наша собственост, че да имаме право безпрекусловно да решаваме съдбата им. Ние сме просто проводници, а не собственици на тези деца. Те са си отделни човешки същества. Това, че е нейно детето, въобще не й дава право да се разпорежда със здравето и диетата му, както си поиска.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 14:46 от autumnsphere

# 101
  • Мнения: 5 500
Това, че е нейно детето, въобще не й дава право да се разпорежда със здравето и диетата му, както си поиска.
Именно, тогава да го сложи до прасето на двора Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 2 508
Моля? Абе, вие добре ли сте бе хора?... ooooh! Shocked
Не знам кой се държи цинично...

# 103
  • Мнения: 1 062
Моля? Абе, вие добре ли сте бе хора?... ooooh! Shocked
Не знам кой се държи цинично...

 Laughing Не се ядосвай, няма смисъл. Знаеш, те са богоизбрани, ТЕ НЕ ЯДАТ МЕСО, те са велики. Иронията, цинизма и вулгарността са привилегия само на духовно извисените, като тях. Ние низшите, не можем да говорим с тях, всеки опит се пресича с един удар, дълбокомислен.
Така, че не се напъвай, нали знаеш те не ядат месо.   Rolling Eyes

# 104

Общи условия

Активация на акаунт