Как давате лекарствата за температура?

  • 7 632
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 103
Аз давам направо Хексалгин защото другите не ги харесват.

# 16
  • Мнения: 4 434
Панадол

# 17
  • Мнения: 4 292
При много висока температура винаги съм редувала Нурофен с Ефералган. По принцип може и с Панадол, но аз не го предпочитам.
Панадола не бива да се комбинира с Ефералган или Калпол, защото активната съставка и на двете е парацетамол. Но всяко едно от тези лекарства може да се комбинира с Нурофен, който съдържа ибупрофен, както вече казаха преди мен.

# 18
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Панадол..А ако положението стане нетърпимо редувам с НУРОФЕН  Peace

# 19
  • Мнения: 1 668
Aз водя малкия при двама лекари-на държавно и на частно.
И двете педита са ми казвали,когато има Т да му редувам Панадол и Нурофен през 4-5 часа.
Ако се смъкне само от едното,то няма нужда от редуване.

 Peace

# 20
  • Мнения: 2 005
Редувам през 4ч. Нурофен ( или Нимезил) с Калпол  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 296
До 38.5 не давам  антипиретици по принцип.Предпочитам Нурофен,по-бързо и дълготрайно действа и
при двете ми деца.Иначе и аз знам,че може да се редуват или комбинират Нурофен с Панадол(Калпол),
защото съставките им са различни.Аз лично веднъж или два пъти съм го правила.

# 22
  • Мнения: 378
Давам Нурофен на 8 часа. В този и нтервал на 4 тия час давам Парацетамол. Ако един час след даването на антипиретика вдигането на Т /говорим за над 38.5/ продължи давам Хексалгин или хладък душ, мокри чорапки, обтриване с кърпи с оцет и т.н. Синът ми вдига мн. висока Т.

# 23
  • Мнения: 337
Давам само панадол

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Само Панадол, но имам свещички Ефералган, ако се наложи, дано не ми потрябват.

# 25
  • Мнения: 19
На мен няколко докита са ми казвали,че когато подаржа Т и започнем опитите за смъкването й да редуваме на 5 часа нурофен и панадол,защото ако е само едното организма се пренасища и сиропа спира действието си.А може да се вмакне и хексалгин.Но аз до 38 нищо не давам.

# 26
  • Мнения: 257
редувам панадол с хексалгин ако е висока температурата разбира се ако е под 39 давам само панадол  или нурофен каквото имам

# 27
  • Мнения: 27 524
До 38.2,3 не давам нищо. 

Така е, не се дава  Peace

И двете педита са ми казвали,когато има Т да му редувам Панадол и Нурофен през 4-5 часа.

И аз така знам и така процедирам  Peace

# 28
  • Мнения: 872
Според Българската педиатрична асоциация средство на първи избор при повишена Т е Парацетамол или разновидностите му - Калпол,Панадол,Ефералган. Пак според тях е по-добре да не се смесват антипиретиците,а да се дава само един.  Аз обаче,ако е много висока Т и не се повлиява от Панадол сироп,два-четири часа по-късно слагам свещичка Нурофен. Обикновено има ефект.

# 29
  • Мнения: 178
Благодаря ви за отговорите smile3525!Сега съм спокойна,че не вредя на децата си (както твърди една съседка,която се опитва да ме убеди,не трябва да вярвам на нашия педиатър #2gunfire)Виждам,че всички давате лекарствата така,както и аз.За пореден път ми бяхте от огромна полза  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт