90та немска- Щъркелово гнездо

  • 13 959
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 467

Гледате ли Яух и темата за сексуално активните малолетни..мамма миа Shocked

Ахам, и на 8 години за първи път секс са правили  Whistling Направо моя закостенял мозък не може да го смели изобщо.


къде е това?

# 241
  • Мнения: 7 605
Татянич, кажи сега, новата камера направи ли читави снимки?  Sunglasses

 Blush  Да, но не сме ги свалили оЩе  Blush

# 242
  • Варна
  • Мнения: 153
Момичета поемете дълбоко въздух и се усмихнете, стига вече. Тук сме се събрали да си помагаме, не да се караме!
Вече ти с поемането на въздух може и да напънеш  Laughing
Айде стискам палци за всички бременни и най-вече за diangeli и малкото и момченце  fingerscrossed
БЛАГОДАРЯ ТИ   love001
   

Ана, решили сме тази година да ходим на ски и да запишем баткото на ски училище, а мъника да го возим с шейничка  Grinning Дано да осъществим плана  Praynig Crazy


[/quote]Миналата година ние го осъществихме и бяхме толкова надъхани с татито,но ако имахме някоя баба под ръка щеше да е къде,къде по-по.До ските почти не стигнахме,на обед и вечер сервитьорките ни съжаляваха,че нямаме и миг спокойствие.А да не забравяме,че там навсякъде се пуши и по време на храна не беше никак приятно.Ох,става дума за Бг де. WinkНа третата вечер Анджи вдигна температура,на другия ден аз си останах в хотела.Видимо не беше болен,цял ден му нямаше нищо,дори следобед поизлязохме за малко.Надявахме се,че всичко е отминало.Е,да ама не!През нощта вдигна 40градуса температура и на другия ден си събрахме багажа.Веднага на лекар,веднага антибиотик.Е,няма да коментирам,че повече така и му нямяше нищо и ние го приехме като съботаж,защото май не беше много очарован от снега и най-вече от ските и скиекипировката,които с толкова мерак му избрахме от тук. А беше толкова сладък,като малко скиорче.
Май е по-голям фен на морето и басейните.А малчо,който тогава беше на 8м си се кефеше максимално,като се спусках с него по пързалките.Само се хилотеше и въобще не му пречеше снега,който доста силно го пръскаше в лицето.
За тази година решихме-1седмица сами,а после някой да ни ги доведе за още.....няколко дни



Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 00:09 от diangeli

# 243
  • Мнения: 558
Както виждам ти си много "навътре" дори и в образователната система на двете страни исравнения правиш дори, но ...имаш големи заблуди.
ами защото съм учила и в 2-те държави и то в най-добрите университети!  и да, имам база за сравнение!
самата аз не уча медицина, но пък гаджето ми да (е вече е завършил де), и то тук и в още една държава!
оставаше ти да кажеш,че в БГ се учи по-малко отколкото тук  Peace
(за твое инфо тук също се учат абсолютно всички термини на латински, а и в учебниците са изписани латинските и немски наименования едновременно)

Diangeli, и аз ще стискам палци ОП-то на малкия да мине леко и успешно  Praynig

редактирам: получих си картата за Daueraufenthalt, бях в Arbeitsamt-а и беантрагнах Arbeitsberechtigung-EU,което ще получа по пощата в следващите 2-3 дни..

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 16:40 от pepelja6ka

# 244
  • Мнения: 11 338
Боже, вие от майтап не отбирате!
Направо ще си изскубите косите, бе мацки!
Я, да идва по-бързо съботата! Mr. Green
Срамота! Големи жени така да се излагат.
Направо ще си забраня да влизам тук и няма да ви информирам кога Зрънчо се е появил.
Пийте по една бира или винце за мое здраве и се кротнете. Naughty

# 245
  • Мнения: 1 190
...
   Къде си водите малките деца през зимата да поиграят? Тук не мога да открия никакви плейцентрове...
(Само един, но много далеч)

Моля

# 246
  • Мнения: 1 636
Гледате ли Яух и темата за сексуално активните малолетни..мамма миа Shocked
Ахам, и на 8 години за първи път секс са правили  Whistling Направо моя закостенял мозък не може да го смели изобщо.

kъде е това?

На приятелски семейства в ДЕ 8 год.момиче иzнасилило 9 годи6ното момче, когато спали една вечер zаедно.
Днес zаведох zа втори път Томи на групата и той само където не се раzрева,само повтаря6е "Mama,ich will nicht dort,ich will bei dir"  Cry Знам,че е нормално,но ми е много кофти. Ще ходи само 3 дена в седмицата и се чудя дали е zа добро или "zло" .
Вечке,zаЩо да се чака съботата,та тя е само 1 път на седмица  Mr. Green
Миналата год.само 1 път ходихме с 6ейните,дано таzи год.има повече сняг.
За студа и тук го има,6 градуса. И аz днес пуснах парното.
Томи го водих на група с други деца и на Мутер/Кинд турнен,zа което е писала и Татяна. Запоzнах се с много други майки и 2 до 3 дена,които бяха свободни се среЩах с други майки. И тук имаме муzик група,но това не ми е в кръвта и не го посеЩавахме/посеЩаваме.

# 247
  • Мнения: 1 947
   Toni4ka, благодаря, но това вече направих и всички водят до един и същ. Simple Smile Намерих групи за турнен, но са започнали вече, ще пробваме да се набутаме. Simple Smile
   Абе, вие, докато дойде тая прословута съботата какво правите, ако ви се прииска да е събота?  Joy

# 248
  • Мнения: 2 567
Абе, вие, докато дойде тая прословута съботата какво правите, ако ви се прииска да е събота?  Joy
Стискаме зъби и търпим  Mr. Green Joy

# 249
  • Мнения: 1 636
Абе, вие, докато дойде тая прословута съботата какво правите, ако ви се прииска да е събота?  Joy
Стискаме зъби и търпим  Mr. Green Joy
Ние сме по_неуки и си мислим,че дните на седмицата са събота,вторник,събота,събота,петък,събота,неделя, но план няма. Понякога са раzменени  Joy
Анна,дори да е zапочнал турнена пак Ще те приемат,ако имат оЩе места,а най_вероятно имат.

# 250
  • Мнения: 9 052
шехи , до 10 не стига, пробвай до 100 и може би по малко глупости ще напишеш.
Действията се раzвиват в София .
Дядо ми почина , след като 1 месец личната лекарка не е искала да го погледне , имал грип и накрая едвам я накарали нашите да даде направление zа клиника, където не понесъл антибиотиците дадени му zа двойната пневмония "грип". А.. до болницата и по стълбите го носихме ние, чЕ кой ще ти прати линейка zа старец?
А дядото ма мъжа ми почина след престой във военна болница и прекрасно раzчетена снимка и диагноzа "бронхит" , а човека имал херния, направил zадръжка (това което видяли) и няколко часа след иzписването о т военна болница починал в къщи от притискането на сърцето .

Още ли искаш? Защо имам 5 умъртвени zъба? Ами zащото zъболекарката в училище и бяха по скъпи собствените и нерви и имаше съвест zа 20 ... като ме беше страх от машинката ми викаше ... ами ще го умъртвим и няма да те боли ... и аz нали толкова раzбирам колко е важно да ти е жив zъба ... Съвест? вечЕ сума ти години живея с последствията от това чудо .

ДА и отношението към баба ми тук беше , моля госпожо , zаповядайет госпожо, може ли да ви помогнем, да ви докараме ли един стол ... самия лекар го буташе стола по коридорите ... сами си направиха план на всички иzследвания необходими и сами я прехвърляха на иzследвания във всичките си клиники , докато не я прегледаха всички видове специалисто преz невролог, УНГ, сърдечен , вътрешни и ортопеди и какво ли не. И всички внимателни , ако нещо е раzбира веднага се обайдат, питат , консултират се, повтарят иzследването ... ДА не говорим ,че в стаята не лиспваха чаршафи, къпри , тоалетна с принадлежности ...

По повод обраzованието да ти кажа и аz съм zавършила в БГ , студентите се деляха на можещи (доста малък процент) и таквиа zаписали се zа да имат обраzование и професия , беz zначение какваи да дойдат в София (или друг голям град) ... едните си иzкарваха отценките имаха интерес и си личеше zа какво учат, другите всички бяха на пищови. Имаха си специален стил на писане ... всичко събираха в кибритени кутийки .. шедиовър. По няколко дена преди иzпит вместо да чЕтат сядаха и пишеха пищови . Имаше хора иzкарали НИТО 1 иzпит беz пищови и лично се хвалеха zа това. Теzи втората категория ясно нямаха много шанс да се реалиzират в специалността и ... ами иzкарваха последната година zадочно педагогичЕска специалност и ... ставаха учители по специалността иzкарана с пищови  ooooh! Да това са учителите на децата . Браво. ПРекрасно . Нали ?

КАкто преди писах аz си имам свои преживявания и наблюдения и своя баzа zа сравнение, на основата на която аz си имам мнението, което иzкаzва. Оттик нататък поучи, раzмахвания на пръсти , раzни му убеждения , подигравки, чЕ не било така , а иначЕ са беzсмислени. В момента в който от свой опит го усетя ще си обновя и мнението, но сега zа сега е това.
За какво ли пиша? И какъв ли смисъл има? чудна работа?
Айде няма да ви раzвалям повечЕ темите с глупости. Сори.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 10:38 от jabata_dil

# 251
  • Мнения: 48
Ние сме по_неуки и си мислим,че дните на седмицата са събота,вторник,събота,събота,петък,събота,неделя, но план няма. Понякога са раzменени  Joy
[/quote]

Чико, лесно ти е на тебе с такова дупе  Simple Smile   ама...аз има да почааааакам до събота    Flutter

Мацки, и аз искам да си сложа моя снимка в профила, ама нещо не се справих. Някой може ли да ми помогне?

/и да променим темата...и аз имам какво да кажа, ама няма да помогне, та....ще си трая/

ВЕЧИ, ГЕРИ, ПЕТКАААААА....ЧАКАМЕ БЕБЕТААААААААААААААА    Hug

# 252
  • Мнения: 1 947
   Ха, ха, Чиколина, харесва ми по какъв начин сте неуки. Simple Smile
   Аз имам едно притеснение - детето ни засега разбира само български и не знам кога да я запиша в детска градина, за да научи немски. Според педиатъра ни, трябва да я посещава две години преди училище, тоест, догодина да тръгва. А на мен ми се струва, че първо трябва да научи български добре, защото съвсем няма да го знае, ако тръгне на градина и чува само немски часове наред. Много съм объркана.

# 253
  • Мнения: 1 335
   Ха, ха, Чиколина, харесва ми по какъв начин сте неуки. Simple Smile
   Аз имам едно притеснение - детето ни засега разбира само български и не знам кога да я запиша в детска градина, за да научи немски. Според педиатъра ни, трябва да я посещава две години преди училище, тоест, догодина да тръгва. А на мен ми се струва, че първо трябва да научи български добре, защото съвсем няма да го знае, ако тръгне на градина и чува само немски часове наред. Много съм объркана.

Анна, дори и да знае перфектно български, пак преди да тръгне на училище немският  ще и е по-добър от българския.
Даже ако може да посещава 3 години, мисля че е по-добрия вариант.
И моето дете не знаеше немски като тръгна на 3,8 години, но след това нещата се промениха значително.
Сега не знае български, което е тъжната ситуация, но пълно щастие няма. Така че колкото и да го учиш, средата го асимилира значително.


# 254
  • Мнения: 11 338
Бис, не си съвсем права за това
И моето дете не знаеше немски като тръгна на 3,8 години, но след това нещата се промениха значително.
Сега не знае български, което е тъжната ситуация, но пълно щастие няма. Така че колкото и да го учиш, средата го асимилира значително.
Гледам и съдя по моите хлапета. Говорят си български, дори и с акцент и хич не им пука.
След като щерката сама се научи да чете и пише, значи може. Хем само аз съм българката в семейството.
А малкият това лято направи такъв скок в разговорния български, чак ми скри шапката.
Ани, не се притеснявай да я пуснеш на градина. Може да спре за известно време да говори български, но после като се почувства сигурна в немския, ще го проговори пак.

Общи условия

Активация на акаунт