90та немска- Щъркелово гнездо

  • 13 963
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 052
деzита, ако под раzвиване доколкото могат се раzбира сервиране на чай по опредлени правила ... хм.  zа Монтесори мен не питай много съм негативна. Гледах една в която обстановката беше много Зен ... с 2 думи сериоzни дечица в пълна тичина и чистота поливаха цветенца в подредена раzкошна градинка ... zа 1 час един детски глас не чух и смях не чух ... Та така.
А мръzнеищите да опитаха да си раzдвижат кръвчицата с малко джогинг или гореща вана  Wink
В малка райе хаус масивна бетох / червена тухла ... лятото е хладно zимата топло  Laughing

# 61
  • Мнения: 1 190
А мръzнеищите да опитаха да си раzдвижат кръвчицата с малко джогинг или гореща вана  Wink

И бърсането на прах също помага - сгрява гарантирано Laughing

# 62
  • Мнения: 2 567
Дезита, аз не бих си записала детето в Монтесори. Свобода, добре, но все пак не трябва ли детето да се научи и на някакви правила. В живота не всичко се прави, когато му се иска на човек. Познавам завършили такива училища и до един са витаещи в облаците и леко флегматични  Grinning
Ще ми е интересно да прочета и други мнения! А всъщност не са ли навсякъде по район? Rolling Eyes Монтесори и частните ясно, че може да си ги избираш, но другите при нас знам, че са разпределни по адрес и ако поради някаква причина не искаш да си там, подаваш Gastantrag  към друго и има класиране.

# 63
  • Мнения: 558
Zima, в линка от страницата на arbeitsagentur-ата, който разяснява § 284, на стр. 10 пише:
Nicht zum Arbeitsmarkt zugelassen i.S. § 12 a ArGV sind:
Studenten nach § 16 Abs. 3 AufenthG,
• Aus- u. Weiterzubildende nach § 17 AufenthG, ausgenommen Weiterzubildende
nach § 2 Abs. 1 Nr. 1 ASAV,
• Aus- u. Weiterzubildende nach § 2 BeschV,
• Europäische Freiwilligendienste nach § 9 Nr. 1 BeschV und
• Au-pair nach § 20 BeschV.


а на 13 стр:
Inhaber einer Bescheinigung nach § 4a Freizügigkeitsgesetz/EU (Daueraufenthaltsrecht-
EU) haben einen unbeschränkten Arbeitsmarktzugang im Bundesgebiet. Sofern der Arbeitsagentur
eine von der Ausländerbehörde ausgestellte Bescheinigung nach § 4a Freizügigkeitsgesetz/
EU vorgelegt wird, ist auf Antrag eine Arbeitsberechtigung-EU zu erteilen.


днес бях в ausländeramt-а.. в четвъртък ще им нося необходимата документация и мисля ще ми дадат тая карта (Daueraufenthaltsbescheinigung) без проблем... сега въпросът е, дали написаното на страница 13 важи без оглед на написаното на страница 10  newsm78  понеже останах с впечатление,че ти също си студентка, казаха ли в arbeitsamt-а нещо по въпроса?

# 64
  • Мнения: 67
Здравейте мами aus Deutschland.
След 2 седмици отивам на специализация в Кемниц(преди време ви бях споделила). Ще летя до Лайпциг в Петък и към 18.30 ще хвана влака, та се чудих дали да си резервирам предварително билет, че по това време ще има сигурно много хора, които да се прибират с влака.  newsm78
Какво ще ме посъветвате?

Иначе като дойда, ще се радвам да ме приемете във вашата дружинка  Hug

# 65
  • Мнения: 9 052
някои влакове са със zадължителна реzервация, други не ... виж на www.bahn.de zа влак има регионален , с бан, междуградски и пр.

# 66
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 905
Ние ви бием по температури - тук е 8 градуса Close Изпуках от студ днес, да не говорим, че ръми едно такова никакво, не е за бели хора навън #Crazy

# 67
  • Мнения: 1 636
Преди месец и неЩо бях каzала,че Ще се хваля и аz с неЩо. Вече ми е раzре6ено. Около 1.април се очаква да стана пак леля   Blush

# 68
  • Мнения: 508
Гея, понеже ми се стори, че това с пишлетата е повече практика в България и и3общо балканските страни, 3атова 3ададох въпроса си в немската тема, а не коментирах  в "априлките". На мен ми се струва много жестоко да се дърпа малко пишленце, което дори не можеш и да хванеш с два пръста. Никой не ми е ка3вал, когато сме ходили по унтър3ухунгите и 3атова много се учудих, като прочетох, какво се прави в БГ. Ще питам лекари, ще потърся и в нета. Мъжа ми е на мнение, че детето ни е още малко.

# 69
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Пепеляшке, и аз забелязах това условие- според мен получиш ли тази карта, имаш право на неограниченото разрешително за работа. Но не се чувствам достатъчно компетентна, за да коментирам твоите права със 100 %-ова сигурност.

Валдорфшулето ли е така споменатото Монтесори-училище или тук става дума за някакъв друг училищен вариант? newsm78

Чиколина, добре дошла в  клуба на бъдещите лели! За пръв път ли ще ставаш леля?

Явно в Мюнхен-а е по-студено. Тук из Рурската област не е чак такъв студ- сигурно, щото океанът е по-наблизо.

# 70
  • Мнения: 1 610
Биеш, татанци! под 10 градуса значи, че при 7 се събудих и до обед "затопли"  Laughing

# 71
  • Мнения: 48
... Около 1.април се очаква да стана пак леля   Blush

 Simple Smile   Браво! Много добра новина! Да е лека бремеността на майката и ти да си щастлива първоаприлска леля 2009  Simple Smile

....пак поглеждам за бебета и добре, че Чиколина сподели за идващото бебе...иначе за никакви бебета не става и дуа тук  Flutter  ами то наистина в този студ...брр....и аз не искам никде да излизам  Wink

Дезита, аз също се вълнувах от училищата на Монтесори и дори преди да дойдем тук бях сигурна, че ще запишем Лили в такова училище. Все пак преди да тръгнем насам се срещнах с /вече бившата/ директорка на училището, в което учеше Лили и поговорих с нея. Тя е директор и всъщност собственик на частно училище. Предполагах, че тя ще защити идеята за Монтесори, ама стана точно обратното. Та...сега записахме Лили в Основното училище тук в квартала. Малко още ми е мъчно за Монтесори, понеже имах възможността да се позапозная с начина им на работа - много ми харесва да се усвояват занания не на принципа на четене, а на принципа на експериментиране  Simple Smile но ние вече напавихме нашия избор  Simple Smile  Каквото и да решиш - все ще е добре, ако си спокойна в избора си.

Момичета, и аз да се похваля - ОТ 06.10. ЗАПОЧВАМ ДА ХОДЯ НА Volkshochschule ТУК В КВАРТАЛА  Flutter  няма само Лили да учи,я?  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 636
Не бибитке,племенникът ми е 2 месеца по_малък и 1 глава по_голям от малкия ми син  Mr. Green.  Деzата на брата на мъжа ми не ги смятам, тъй като с тях нямаме вече 6 години контакт.

Перле,всеки постъпва с деzата си така,както той смята zа тях,че е най_добре или така е правилното. Щом те е страх не го прави. Лекарите всичките учат,как се лекува хрема или бронхит,но явно това е раzлично по раzличните части на света. ЗаЩо мисли6,че е жестоко,ако е жестоко Ще плачат,но това не се е случвало. Не се дърпа със сила или до болка.
... Около 1.април се очаква да стана пак леля   Blush

 Simple Smile   Браво! Много добра новина! Да е лека бремеността на майката и ти да си щастлива първоаприлска леля 2009  Simple Smile


Мерси,zет ми Ще го вади и току виж са го иzвадили на РД на моя мъж _ 30.03  Crazy

# 73
  • Мнения: 508
 "Ох, ами ние я забелваме по мъничко още от родилния дом. Докторката много внимателно ми показа какво да правя. И досега не съм имала проблеми. Курназ съм и не ме е страх от такива манипулации. Почиствах с влажна кърпичка или с марличка, обилно напоена с риванол насъбраната смегма. Като придърпвах кожичката надолу, докъдето може без да има съпротивление и така постепенно се оголва главичката. Нито го е боляло, нито притеснявало по някакъв начин. Вчера на прегледа доки каза, че съвсем малко е останало и ме пита дали искам да го забеля докрай и да го почистя. Мен обаче ме беше страх и тя го направи. Обаче тя е ловка и има рутина. Обясни ми вечерта да направим една седяща баня с лайка и да не пипам повече.  И че може малко да задържа урина, ако му щипе, но ще мине. И по план трябваше сутринта да почна тоалета със забелване и почистване с риванол. Обаче ми е убягнала една много важна дума  БЪРЗО. Аз уж бързо почитстих, но явно не достатъчно. Защото отворчето на кожичката е малко още и прищипва главичката като ластик. В резултат на което, тя започва да се надува и кожичката не може да се върне обратно. Много беше гадно. Стана му колкото палец на голям мъж.  Добре, че педиатърката е с опит и веднага се справи. Мъжа ми опитваше, аз също, обаче явно ни е било страх да не го боли, а то трябва по-рязко да се дръпне. Но всъщност си трябва рутина.
Сега ни каза да не го закачам и утре само да сипя риванолче отгоре, без да дърпам нищо.
Сега докато му сменях пампата ме напиша едно хубаво и нито проплака, нищо. Явно вече не го боли или щипе."

Чико, това е цитат от отчетната. Не го намирам 3а нормално.

Хайде, честито 3а лелята Hug

# 74
  • Мнения: 945
Утре, Вечке, утре!
Петка в сряда.
Пък Гери има още да почака до неделя.  Joy
A, мадами няма да се раzберем така... моят термин е преди вашия  Crossing Arms
Веч, как те раzбирам  Hug

Перла, точно това е нещото, което аz амятам zа много варварско. Май на всички там много им харесва да го боли бебето  #Cussing out . Колкото до това леко придърпване при почистване, zащо не, стига да не се стига до насилствено отваряне, както таzи "опитна" педиатърка е направила.

Лимонче, само нощните влакове са със zадължителна реzервация. Но ако ще пътуваш с IC или ICE си вzеми реzервирано място, zа да не ти се налага да стоиш права. А иначе дори и да са свършили местата (а áко се опиташ да си вzемеш място в деня на пристигането, то zадължително няма да има), пак може да се качиш, не е като няма места zа сядане, не може да пътуваш. В регионалните влакове RE, RB не може да си реzервираш място.

Общи условия

Активация на акаунт