извличане на стволови клетки-съвет????

  • 6 015
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Аз раждах преди 4м и 12 дни и си запазих стволове клетки към тъканна банка Булген и съм доволна от това си решение, не съм го мислила много дори маи хич не го и мислих просто попитах в болницата където раждах дали могат да ми предложат тази услуга и готово всичко ми излезе 5 200лв / такса за обработване на материала и 18г. пазене на клетките/. Моето мнение че щом имаш възомжността да си го позволиш си заслужава все пак е за детенцето ти

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз раждах преди 4м и 12 дни и си запазих стволове клетки към тъканна банка Булген и съм доволна от това си решение, не съм го мислила много дори маи хич не го и мислих просто попитах в болницата където раждах дали могат да ми предложат тази услуга и готово всичко ми излезе 5 200лв / такса за обработване на материала и 18г. пазене на клетките/. Моето мнение че щом имаш възомжността да си го позволиш си заслужава все пак е за детенцето ти

Как така 5200? Мене миналата седмица ми казаха от там че излиза 3 700.

# 17
  • Мнения: 4 784
Четохме, имаме възможност и решихме да съхраним стволови клетки колкото и противоречиви да са мненията. Да ни пази Господ да не се налага да стигаме до тях.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Четохме, имаме възможност и решихме да съхраним стволови клетки колкото и противоречиви да са мненията. Да ни пази Господ да не се налага да стигаме до тях.

Ние също така. Все пак преди 10 години скептично и с недоверие се гледаше и на инвитрото например.Но ето че медицината се развива и сега няма неясноти за него. Мисля, че същото се получава и със стволовите клетки и ако не извлечем такива, след 10 години може да ни е яд. Все пак това е една застраховка.

# 19
  • Мнения: 1 701
Не мога да кажа дали съм доволна, защото за сега не ми се е налагало да ги ползвам /дано никога не се налага!  Praynig/, но не съжалявам за избора си!  Peace
Родих в Шейново, стволовите клетки се съхраняват в Крио Сейф и цената беше 3000 лв., без годишна такса.

# 20
  • Мнения: 14 491
След, като се информирах доста подроно се отказах, всичко е поредната гълтачница на пари.

точно

# 21
  • Мнения: 304
противоречива ми е информацията и за и против-няма да се подлагаме на тая процедура

# 22
  • Мнения: 352
 Проблемът не е толкова в това,че човек не е съхранил стволови клетки. Донор винаги намират срещу сумата от 150-180 000 евро заедно с трансплантацията.Проблем е точно тази сума непосилна за повечето хора. Само стволови клетки налични не може да се каже ,че са някаква гаранция.

# 23
Аз раждах  планирано секцио в Тина Кикова при д-р Динчо Георгиев.Страшно съм доволна.Този доктор е златен.Препоръчвам ти го горещо!Цената на пакета със самостоятелна ВИП стая е 1100лв.Избрах Булген за извличането на стволови клетки и цената беше 5200лв. за 18 години,без допълнителни плащания на година или нещо такова.Аз мисля че ако имаш възможност трябва да се извлекат стволови клетки.Все пак става въпрос за детето ти ,а това е дето се вика 2-ри живот както за него,така и за евентуално братче или сестриче.Мисля че ще е грехота да не се направи.Дай боже никога да не се налага използването им.

# 24
  • Мнения: 53
В сайта на болницата (старото име  е Тина Киркова, но официално е Първа АГ Света София) има описани всички тарифи. Като се свържеш с доктора, който си избрала, той може да ти каже още повече подробности за заплащането. Зависи от това, как искаш да родиш (ако имаш избор). Но според мен трябва да си предвидиш малко по-голяма сума, от тази която ще ти кажат, защото в хода на раждането са възможни промени. Аз раждах там, но доктора ми има договор с тях.
Що се отнася до стволовите клетки, това е един вид застраховка (ако стане нещо). Аз също съм замразила и смятам, че направих добре. Дано да не ми се налага да ги ползвам. Има няколко банки за стволови клетки, ти си решаваш. Успех

# 25
  • Мнения: 554
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318159.0


ето тук се споменават цени на трансплантация, които са далеч от споменатите 150 000 евро . Нещо ви е стара информацията.

 Аз съхраних стволови клетки на дъщеря си в крио сейф и се надявам да не потрябват. Преди 2.3 години беше 3000 лева без годишна такса за съхранение... до пълнолетието на детето. Доволна съм и не съжалявам за избора си

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318159.0


ето тук се споменават цени на трансплантация, които са далеч от споменатите 150 000 евро . Нещо ви е стара информацията.

 Аз съхраних стволови клетки на дъщеря си в крио сейф и се надявам да не потрябват. Преди 2.3 години беше 3000 лева без годишна такса за съхранение... до пълнолетието на детето. Доволна съм и не съжалявам за избора си

Да се доверим на тези лекари,дето правят тия трансплантации за по 3 000 лв. е равнозначно на това да си  изхабим клетките и на неуспех.

# 27
  • Мнения: 1 701
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318159.0


ето тук се споменават цени на трансплантация, които са далеч от споменатите 150 000 евро . Нещо ви е стара информацията.

 Аз съхраних стволови клетки на дъщеря си в крио сейф и се надявам да не потрябват. Преди 2.3 години беше 3000 лева без годишна такса за съхранение... до пълнолетието на детето. Доволна съм и не съжалявам за избора си

Да се доверим на тези лекари,дето правят тия трансплантации за по 3 000 лв. е равнозначно на това да си  изхабим клетките и на неуспех.
Ехооо, никой не говори за трансплантиране на клетки за 3 000 лв., а за съхранение...  Rolling Eyes

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 576
В линка, който е даден, се говори точно за трансплантации за толкова пари.А и преди около две седмици даваха по Нова ТВ един мъж в кома, на който срещу 4 000 лв. ще му трансплантират чужди стволови клетки.

# 29
  • Мнения: 42
*Pukanaka* 3700лв е таксата за 18г. а отделно пла6та6 о6те 1500лв за оформяне на документи,за извли4ането и за изследванията

Общи условия

Активация на акаунт