На училище или в ДГ, все с тетрадки ний ще сме - родени 2002

  • 16 006
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 583
Violetblue, много здраве,щастие и сбъднати мечти!

Малката ми дъщеря Елена е родена на 14.01.2002г.Тази учебна година ще е в предучилищна група в детската градина.
Беше ми много трудно да реша: в първи клас или в целодневната....надявам се,че решението ми е изцяло в полза на детето.

# 241
  • Мнения: 1 134
бейлис, добре дошла! С твоята дъщеря сме родени на една дата. Hug

Не знам за концентрацията - избирателна е някак. Но, пък всяка вечер пишем разни елементи и решаваме задачи...  ooooh! Не очаквах толкова рано, но това е положението...

# 242
  • Мнения: 583
Благодаря за топлото посрещане! Simple Smile
Любимото занимание на моето малко момиче е рисуването и разказите по картинки,но те за сега това правят в детската.

# 243
  • into the blue
  • Мнения: 771
бейлис привет и от мен  Simple Smile Ако бях на твое място също бих избрала да е в предучилищна !А за рисуването дори ходим на такъв кръжок,малката обожава да рисува и отделно на танци.

# 244
  • Мнения: 113
violetblue честит рожден ден.С пожелания за много хубави моменти в живота,здраве и любов.Ели учи английски език и е много доволна.Харесва  учителките си и пише домашните с желание.Само че за нея това било:бебешки неща и трябва да ми дават математика и да пиша.За разказването да не и попаднеш на мушката.Разказва детето всичко което е видяло и чуло.Куклен театър от половин час тя го разказва с подробности кой как е облечен,как говори,на къде гледа понякога ми идва на нагорнище да я слушам и тактично се измъквам от ситуацията.Прекъсвам че ме чака да разказва приказката която са им чели днес"Дивите лебеди".

# 245
  • Варна
  • Мнения: 966
Иржи писах ти на лични за игрите, че да не разводняваме темата.

Между другото, за да се справят децата с разкази, преразкази и т.н., учителките съветват /поне нашите де/ да ги разпитваме всеки ден какво са правили през деня, да ги караме да разказват всичко, поне тези дето сами не си казват де, то другите нямат нужда от питане Mr. Green

# 246
  • Мнения: 1 092
Вчера имахме родителска среща.
Госпожите казаха че не трябва да учим децата си в къщи да пишат и четат защото преходът им към училище от детска градина няма да премине гладко.
Ще "учат" по Моливко.
Занимания имат и сутрин и след обяд,телевизия се гледа за минимално време.
 
От тази година ,по различни изисквания градината трябвало да си закупи чаршафи, /до сега си носехме от вкъщи и всеки петък се подменят/, като ние, родителите трябва да ги закупим, по точно да дадем парите. ooooh!

Трябвало да си набавим и консумативи за децата като флумастри ,боички, и др. като се реши да съберем по 50 лева на дете.
На мен лично ми идва малко в повече, тъй като от тези пари ще се купуват и консумативи за самата група, и няма смисъл да плащам два пъти за едно нещо. Naughty

Наблегнаха също да работим с децата си върху преразказите, това било важно, малко деца се справяли.
Това е в общи линии.

Да ви попитам, каква такса заплащате за децата си в предучилищна група?

# 247
  • Мнения: 1 491
Момичета благодаря ви за пожеланията  Hug

бейлис добре дошла   bouquet

А мойта не може да млълчи и 3 минутки... Засичала съм й  ooooh! Само дъра-бъра, но в преразказа я няма много много, но виж в измислянето на истории по картинки е велика  Laughing 1001 нощи "пасти да ядат"  hahaha  Вчера си писа домашното от 14ч до 18ч   #Crazy  Как не избеснях и не се ядосах не ми стана ясно  Crazy  но през цялото време все нещо имаше важно да казва, трябваше "да се протегне, че й се схваналил кокалите"  hahaha, да пие вода, да се разтъпче.... абе всичко, само и само да не седи да си пише домашното... Е, днес съм й замислила малко трикче, ще видим дали ще подейства  Rolling Eyes

# 248
  • Мнения: 1 134
violetblue, моля те сподели трикчето, защото и при нас има подобен проблем... Laughing

# 249
  • Варна
  • Мнения: 966
Пазя го въф тайна , таксите в ДГ се определят от общината, т.е. не са еднакви за цялата страна. При нас е 40лв. на месец.

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 1 135
при нас таксата за месец е 35лв.+допълнителните занимания,които са избираеми от децата и пожелание на децата-не са задължителни.

# 251
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
И при нас е 40 лв.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 966
А колко са при вас допълнителните занимания? При нас /ние ходим на английски/ един учебен час е 2,40 лв. горе долу около 20 лв. на месец.

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 1 135
Цената на допълнителните занимания за месец са:

- арт ателие -20лв.;
- английски език-20лб.;
- танци -15лв.

# 254
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
На Дарин - Ч.Р.Д. с закъснение  Laughing   bouquet
и
Ч.Р.Д. на Марти мама emi275  !   bouquet



Много подаръци, весели игри и добри приятели! Hug

Общи условия

Активация на акаунт