На училище или в ДГ, все с тетрадки ний ще сме - родени 2002

  • 15 996
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 966
Честито на рождениците!!! Да са живи и здрави и винаги усмихнати!

# 256
  • Мнения: 1 092
Питам за таксите конкретно за предучилищната група, тъй като на някои места те са половин такси.
Мога да говоря със сигурност например за Ямбол.

честито на всички рожденици!!!

# 257
  • Мнения: 1 210
От днес вече си имам и побойник в училище. Днес се сбили с другарчето по чин в занималнята и нашия му разкървавил носа. Утре сутрин сигурно ще трябва да се обяснявам и на госпожата и на някой от родителите. Не че 10 минути след боя не са играли отново заедно, но...... Хем точно същата сутрин си говорихме за дисциплината..... А иначе го гледам вече се справя доста бързо с разните задачи по учебниците и тетрадките. Ама както каза и госпожата - дисциплината му липсва. И я питам какво по-точно недисциплинирано прави и като почна да изброява..... мен главата ме заболя. Та го върнах за 5 минути младежа от класната стая и сутринта за закуска четох конско. Сега за лека нощ баща му чете конско заради разбития нос.....
Направо съм в ужас какво става.  Но пък и разбрах, че в ДГ само са ни успокоявали, че всичко е наред. А нашия освен по едно-две стихотворения и някоя и друга песничка нищо не е научил там.

# 258
  • Мнения: 386
При нас такса за пред училищната няма , само 1.20 на ден(до сега беше 8лв+1лв. на ден). Допълнително ходи на английски 2 пъти седмично по 1.70 лв/час и на народни танци , пак 2 пъти седм, по 1.50лв/час. Чаршафите до сега ни ги перяха срещу 2 лв., но сега от общината са забранили да се събират пари и още е малко неясен въпроса.

# 259
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ние сме в 48 училище предучилищна и такси няма,само английския се заплаща 20 лева.

# 260
  • Варна
  • Мнения: 966
Питам за таксите конкретно за предучилищната група, тъй като на някои места те са половин такси.
Мога да говоря със сигурност например за Ямбол.

честито на всички рожденици!!!

А защо са на половин такса? Това сигурно е пак общинско рашание или?

# 261
  • Мнения: 1 092
lina6.3, не мога да ти кажа, както каза ти , общината решава.

# 262
  • Варна
  • Мнения: 966
lina6.3, не мога да ти кажа, както каза ти , общината решава.

Благодаря ти.
Викам си да не е нещо по-специално щот са предучилищна, пък да сме го изтървали  Wink от неинформираност  Mr. Green

# 263
  • Мнения: 1 092
lina6.3, не мога да ти кажа, както каза ти , общината решава.

Благодаря ти.
Викам си да не е нещо по-специално щот са предучилищна, пък да сме го изтървали  Wink от неинформираност  Mr. Green

Абе ,надявах се аз, да е половин такса ,ама.........няма Mr. Green

# 264
  • Мнения: 1 491
violetblue, моля те сподели трикчето, защото и при нас има подобен проблем... Laughing

Да ти кажа, нещо ми куца в системата  newsm78  Докато учеше с баща си, за 2 часа си беше написала домашните и си беше научила, а при мен се разтакава с часове (дали защото количеството на домашните вече е повече, не знам). Казах аз, че на всяка забележка да не се разсейва ще взимам по едно двд от нейните, така че да пише без да се разсейва и хем ще е готова бързо, хем ще може и да излезнем да поиграем на вън. Вчера ми идваше да вия  #Cussing out  Седна да пише домашните в 14.30ч. От 19ч започва тренировката по карате и аз към 17ч казах, че ако не се съсредоточи няма да ходи на тренировка. Успешно приключи да се лигави и мотка с домашните в 20.30ч  #Crazy Просто бях полудяла. В момента, в който излезна от стаята за да пусна пералнята/простра прането/приготвя нещо за вечеря и т.н. чувам как започва да си  мърмори - Нищо не мога, нищо няма да излезе от мене, много съм тъпа и проста, не мога, не мога ....  Shocked Иначе всичко го пише перфектно, но го пише и трие по 20-30 пъти докато на нея й се стори, че е добре...

Ох... оплаках се, олекна ми, ще видя как ще е днес, започвам от сега да стискам зъби...

# 265
  • Мнения: 413
Честито на всички пораснали дечица Hug

Относно таксите,ние сме в Монтана таксата ни е 35 лв.месечно.Ходим на английски който е 5 лв месечно и е два часа седмично.Хореографията ни е 6 лв месечно като и при нея са два часа седмично.Градината ни е "Стъпка по стъпка" и мога да кажа че директорката набавя доста средства и от спонсори.Условията са много добри миналата година направиха страхотен ремонт,друг е въпроса че са прекалено много деца в групата -36 броя ooooh! Тази година на родителската среща взехме решение проекта 'Чаша топло мляко" от който държавата отпуска на дете по смешните 37 ст. да се осигоряват на децата по допълнителен плод който им дават към 10 часа.Миналата година общината е осигурявала закуските на децата и са били под всякаква критика,но тази година директорката си е взела парите и така ние си решаваме за тия парички какво да им подсигурят.Четири дни в седмицата ще е плод и един ден ще е плодово кисело мляко.Тя им е накопувала и занимателни игри ,нови пъзели.Спалното белъо си е наше,дават ни го всеки петък да си изперем чершафите и олекотените завивки,носим само салфетки и тоалета хартия,по веднъж годишно и един пълнител течен сапун-това е което се сещам.

# 266
  • Мнения: 1 134
violetblue, същото е и при нас... Последният път, като я чух да говори така седнах и съвсем спокойно обяснявах около час, че ако си втълпява такива неща в главата никога нищо няма да успее. Че така, както се е научила да кара колело, да чете, да свири и пр., така ще научи и това. Опитах се да й обясня как мозъчето й дава команди на ръчичките, и ако си каже: мога - ще го направи. Така, както като каже на пръстчето да пробие тази салфетка, след няколко опита ще успее... И пр. и пр.
Резултатът беше: цяла маса с надупчени салфетки, нито една написана буквичка, но гордо и щастливо личице. ooooh! Cry Crazy

# 267
  • Мнения: 1 491
MamaZ аз не помня вече колко пъти съм го провела този разговор. Всеки път като я дочуя, че си говори така и сядаме и со кротце со благо започвам да говоря и да обяснявам, да я "нахъсвам", че стига тя да реши може да постигне всичко. Също така, че нищо не се постига като лежиш по цял ден и гледаш ТВ, че трябват много упорит труд, учене и опити и накрая нещата стават. На нея мечтата й от 2 години насам е да стане капитан на кораб  ooooh! Непоколебима е в това си решение и аз естествено злоупотребявам  Twisted Evil - Знаеш ли, че за да станеш капитан трябва много, ама много да учиш, трябва да правиш нещата два пъти повече пъти от другите деца, за да те изберат точно тебе за капитан и т.н. и т.н. Но в действителност не знам от къде се появи този пораженчески дух в нея. Преди не беше такава, дори класната я хвали, че се справя по-добре от някои от децата , които се доближават повече до нейната възраст (имам предвид родените октомври, ноември, декември 2001)... Според мен стреса, който изживява около това, че е първи клас, че трябва да се научи да пише ръкописно и т.н.  й е в повечко.

# 268
  • Мнения: 1 425
От днес вече си имам и побойник в училище. Днес се сбили с другарчето по чин в занималнята и нашия му разкървавил носа. Утре сутрин сигурно ще трябва да се обяснявам и на госпожата и на някой от родителите. Не че 10 минути след боя не са играли отново заедно, но...... Хем точно същата сутрин си говорихме за дисциплината..... А иначе го гледам вече се справя доста бързо с разните задачи по учебниците и тетрадките. Ама както каза и госпожата - дисциплината му липсва. И я питам какво по-точно недисциплинирано прави и като почна да изброява..... мен главата ме заболя. Та го върнах за 5 минути младежа от класната стая и сутринта за закуска четох конско. Сега за лека нощ баща му чете конско заради разбития нос.....
Направо съм в ужас какво става.  Но пък и разбрах, че в ДГ само са ни успокоявали, че всичко е наред. А нашия освен по едно-две стихотворения и някоя и друга песничка нищо не е научил там.
Оххх миличка и моето синче е много зле с дисциплината...... ooooh!Как ще се справяме хич не знам.Аз знам че ми е палавичко,ама и едно инато и какво ли още не..... Crossing ArmsНаправо ме е страх да ходя да го взимам,като си преставя че госпожата пак ще ми ги нарежда...... WhistlingДобре че още не се е сбил с никой, но едво ли ще закъснее. ooooh!А онзи ден нарекъл госпожата гадна,защото го вдигнала само 6пъти Shocked/той ги броял/.И госпожата обяснява че той постоянно стоял с вдигната ръка да отговаря на въпросите й, и ако не го вдигнат казвал отговора преди вдигнатото дете да си отвори устата.И госпожата вика че те си карали часа двама само,не давал никой да отговаря......и накрая казал на госпожата"Защо сте толкова гадна и ме вдигнахте само 6 пъти". Embarassed SadЛелееее потънах в земята от срам.....от къде ги учи тези изрази и изобщо как ще я кара не знам. ThinkingКолко пъти говорихме и обяснявахме и аз и баща му че освен него има още 22 деца в класа че не бива така......Ама през едното влиза през другото излиза..... WhistlingИначе с домашните се справя добре за час най-много е написал всичко..... Peace

# 269
  • Мнения: 147
добро утроооо.нещо ви няма напоследьк(не че аз много пиша).при нас се започна с екскурзиите,оперите и театрите.днес олекнах с 25 лв.и така,нищо интересно не се случва.все още не учат сериозно,някое друго стихотворение и до там. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт