Информация за хранителните алергени

  • 20 809
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679

Да бе, ясно е Grinningние само за бъзик...

# 16
  • Мнения: 2 784
Абе,Белинда,щъркела в аватара ти съвсем душа бере,черпи го една елда от мен Mr. Green

# 17
  • Мнения: 280
Много хубаво си го е казала Хедра Simple Smile Като прочете човек, наистина елдата е отбелязана като храна, съдържаща потенциални алергени, но като че ли надделява инфото за това как елдата е храната на 21-ви век, източник на здраве,  съдържа много витамини и минерали, 18 аминокиселини.
Попаднах и на нещо любопитно - че въпреки наименованието си, елдата не е зърнена култура, а по-скоро плод или ядка. Съществуват 18 природни разновидности на елдата и 2 създадени хибрида. Така че...ще я видим тая работа с алергените... Wink

# 18
  • Мнения: 3 379
Освен всичко останало, ме учуди попадането на захарта в алергизиращите храни?!? Знам, че е вредна, но не го свързвах с алергиите...

# 19
  • Мнения: 488
Ха сега, ново двайсе! Thinking
Аз и без това се ослушвам тука от 2 дни как тупкат кайсиите от дървото у дома, ето ти повод сега да му дам на Боян...  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Преди време ми беше направило впечатление, че в сайта на Сиърс,  елдата е в списъка на алергизиращите храни, та днес погледнах - списъкът е идентичен и като съдържание и като последователност, с този от wholesomebabyfood:
http://askdrsears.com/html/4/T041800.asp#T041805
Но все пак трябва да се вземе предвид, че става въпрос за Северна Америка и за нас едни такива списъци биха изглеждали малко по-различно (зависят и от честотата на консумиране на храните, характерна за района). Жалко само, че няма кой да ги изготви.

# 21
  • Мнения: 2 274
За елдата  - повечето руски мами твърдят, че е алерген. Макар повечето от тях да се придържат към правилото, че алергените са индивидуално нещо, т.е.  за едни може да е алерген, а за други не.

Общи условия

Активация на акаунт