Моите любими имена

  • 8 673
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен  Wink!
На мен лично Лея ми харесва доста. Дана също- хем има традиционен български корен, хем не простее  Peace. Аз бях решила, ако имам момиче ад го кръстя Алиса, но една приятелка ме разколеба малко- "предкалено е приказно". И сега съм в размисъл: Ева, Дара, Пролет. Хем не искам да е много изчанчено, хем да не е много традиционно Thinking.  Но всъщност май ще имаме "малък мъж". И там вече ми става мноооооооооооого трудно ooooh!. Днес , най-новото което ми хрумна е Лъчезар, но не съм категорична. Някой знае ли кога празнува именден Лъчезар? newsm78

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 703
Привет и от нас.
 Лея и Дана ми харесват, даже имам позната тя си писа детето Дона също звучи хубаво.
Моите за момиче са много, но най ми харесва Стефания (даже ме излъгаха че ще е момиче и се бях натъкмила с тва име)
Сигурно като доиде момента да имаш дете ще има други приоритети за име , а може да си харесаш други до тогава, Важното е да ти харесва на теб и половинката ти. Късмет.

# 17
  • Мнения: 1 277
Някой знае ли кога празнува именден Лъчезар? newsm78

На Лазаров ден

# 18
  • Мнения: 1 488
Леа и Дана са хубави имена.
Моите любими са:
Моника
Мая
Ванеса


Мартин
Денис

# 19
  • Мнения: 340
Лея ми харесва.  И не би ме спряло това, че е от МВ.  Името е мноооого по-старо от филма и когато неродената ти Лея порастне, филмът може да не е известен вече. 

Но Евана е пълна подигравка с детето.  Първо, предизвиква моментална асоциация с "ебана". Тук не става въпрос, че децата са жестоки и ако искат винаги ще измислят обиден прякор.  С това име направо си просиш да ти викат "ебана".  Все едно да си кръстиш момчето БайнО (с ударението на о-то)-- ами не си ли просиш с това име да му викат "лайно"?  Освен това Евана не е съществуващо име, а твоя измишльотина.  Изобщо хич не ми харесват измислени имена.  Има предостатъчно избор на "истински" имена. 

Към Дана съм неутрална. 

# 20
  • Мнения: 2 168
Лея ми харесва.  И не би ме спряло това, че е от МВ.  Името е мноооого по-старо от филма и когато неродената ти Лея порастне, филмът може да не е известен вече. 

Но Евана е пълна подигравка с детето.  Първо, предизвиква моментална асоциация с "ебана". Тук не става въпрос, че децата са жестоки и ако искат винаги ще измислят обиден прякор.  С това име направо си просиш да ти викат "ебана".  Все едно да си кръстиш момчето БайнО (с ударението на о-то)-- ами не си ли просиш с това име да му викат "лайно"?  Освен това Евана не е съществуващо име, а твоя измишльотина.  Изобщо хич не ми харесват измислени имена.  Има предостатъчно избор на "истински" имена. 

Към Дана съм неутрална. 



 Peace Напълно съвпада с моето мнение.

# 21
  • Мнения: 517
Харесва ми много Лея или Леа. Към Дана и а3 съм неутрална, това със селските имена е типично 3а България, не се притесняваи. 

# 22
  • Мнения: 28
На мен ми харесват- Дея, Дара, Мила и имената на моите момчета.

# 23
  • Мнения: 2 697
Евана е съществуващо име, още отпреди Малката Госпожица Мърморана да си го хареса Laughing Поне аз си спомням за още една Евана - на Мариян от не знам кой точно беше Биг Брадър. При тях се беше получило интересно - Евана Мариян ..., един вид Ева на Мариян. На мен лично името ми харесва, а на кой какви асоциации му идват - проблемът си е негов.

Лея и Дана също са хубави. Дана изобщо не ми звучи "селски", по-скоро пред очите ми винаги изниква Дана от един български филм (май от "Вчера"), много красива и интелигентна дама беше Дана Wink

Иначе сред моите любими за момиче са Анастасия, Зинаида и Тамара (тези са от руските Laughing), а от българските - Невена, ако ми се роди момиченце вероятно ще избирам след тези, разбира се със съгласието на таткото.

Фаворитите ми сред момчешките имена са Алексей, Константин и Андрей, а може би още Алек. Изобщо личи си, че клоня най-вече към руски имена, при това все от царския род Mr. Green

Сетих се, че харесвам и имена от френски тип (за момиче), завършващи на -н - Алин, Катрин, Полин, Селин, но едва ли бих кръстила детето си така.

# 24
  • Мнения: 1 364
Александър, Стефан...за други в монента не се сещам
Елеонора, Мария, Александра, Аделина, Кристина, Магдалена и мн. други

# 25
  • Nearby
  • Мнения: 194
На мен Дана ми харесва най-много.Имам една позната,която се казва така и е невероятен човек!Поне на мен такава ми е асоцияцията с това име Simple Smile

Иначе за женски най ми харесват Ния и Илина,а от мъжките Стефан,Димитър и Георги.Може би и Камен (така се очаква да се казва нашето,ако е момче,разбира се Simple Smile )

# 26
  • Мнения: 332
Харесвам за момиче Адриана, Анабел, Рая, Симона, Ивона, а за момче Георги (колкото и баналано да е това име), Мартин ( с ударението на А)

# 27
  • Мнения: 332
А и забравих да допълня Калоян, незнам защо ама това име най ми харесва от всички изброени по горе, а дори нямам познат с такова име, защо го харесвам толкоз и аз не знам

# 28
Момиченце - Анна,Оксана,най-любимото ми е Елисавета,Магдалина.
М/у другото Дан/а е прекрасно име,библейско е,не се сещам за точния превод в момента.

За момченце-твърдо Калоян. Mr. Green

Не мисля,че има "селски" и "градски" имена,просто някой е много хай. Thinking

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Оксана също е невероятно име. Много, много красиво.

Общи условия

Активация на акаунт