Остава ли ви време сами да правите пюренца за бебчето?

  • 2 920
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 691
Синът ми не е опитал купено пюре през живота си. Отгледан е изцяло с домашна храна - при това в повечето случаи готвена ден за ден (нямаме фризер, за да правя запаси). Времето ми стига по три причини: едната е, че вкъщи се готви всеки ден за цялото семейство (а значи се седи до печката и нищо не пречи да се свари нещо и на хлапето), втората - от самото начало отделях от общата храна (преди солта и подправките), така че обикновено дори не съм готвила отделно, третата - имаме си баба и татко Wink които също готвят.
Освен пюрета, децата ядат и каши - има готови, които се разбъркват с преварена вода и т.н. уж за по-бързо, но аз докато преваря водата, пък после я чакам за изстине до нужните 40-50 градуса, предпочитах за 5-10 минутки да направя домашна каша (овесени ядки, грис, оризово брашно и т.н. плюс сезонни плодове) - по-вкусно и по-здравословно е според мен.

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
С едно детенце ти остава време за всичко, особено като е спокойно Peace
Обаче с две малки ... като гледам няма да ми остава време и за кафе Laughing

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да оставами-досега само аз готвя за децата  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
Да и на двете съм правила  Peace

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Въпрос на организация.
Лично аз купувам.

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
време остава, желание да ги яде няма! ooooh!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз също ще съм най-щастливата мама Декември късмет , здраве и живот.Това лято ,всъщност от преди седмиц,и ей така за гъдел и за спорта, пък и ми се занимаваше си затворих доста"зимнина" за бебче.Моркови , ябълки ,сини сливи , праскови и кайсии.Реших само да пробвам по рецепти на мами от форума.Представих се добре и се захванах/ взех се насериозно  Embarassed та направих от всичко, което можех да го намеря домашно отгледано.Затворих доста бурканчета и се надявам да ми влезнат в употреба.Супер щастлива съм и ми беше много готино.Силно се надявам да ми остава време , но все си мисля, че ще опирам и до купените пюренца  Peace

# 22
  • Мнения: 4 434
Намирах време Mr. Greenда му приготвям пюренца

# 23
  • Мнения: 1 763
Моето бебе е кротко и от раждането си спи много. Имам време, но нямам желание, а и не мисля, че купените от пазара продукти са по-качествени от готовите пюрета. Всъщност пробвах няколко пъти да му приготвям пюрета, но той не ги хареса. Давам готови пюрета,а вече е записан на детска кухня.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Въпросът опира до желание и приоритети Simple Smile И двете деца са отгледани с домашни пюренца. Приготвянето им ми доставяше удоволствие, за разлика от гладенето на дрешките, което често пропусках, все времето не ми стигаше  Twisted Evil

# 25
  • Мнения: X
Остава и с едно, и с две. Въпрос на желание и организация.
Въпросът при мен не е във времето, а в качеството на купуваните зеленчуци.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Понякога и готвя и не че нямам време,но предпочитам да яде разнообразна храна-даже и неща,които ние не ядем-пуйка,телешко,броколи,моцарела,от рибите- сьомга и моруна и прочие.Пък и повече се доверявам на пюрета на които пише,че са БИО,отколкото на зеленчуците от пазара.Досега колкото пъти съм купувала зеленчуци и споменавам,че са за бебе-все са най-хубавите. Wink

# 27
  • Мнения: 384
Давам и готови пюрета, но домашно приготвените са с различен вкус и синът ми ги предпочита. Времето ми стига за всичко - въпрос на организация.

# 28
  • Мнения: 2 090
........... определено остава време Grinning С малко планиране и наличие на фризер никак не ти се налага да го правиш всеки ден.
............
Peace

# 29
  • Мнения: 337
И да не остава , пак правя , защото тя и без друго купешки не яде.Пък и то  не е голяма философия : меткаш , вАриш и пасираш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт