Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 11 тема

  • 39 920
  • 340
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 770
esy , да разбирам , че рулото е направено само от крем ли ?  newsm78 Ако е така ми звучи страшно интересно ! Потърсих го в подписа ти , но не открих рецепта - би ли я споделила ? Може и утре !  Wink


П.П. Благодаря за пожеланието ! И на теб ползотворна и лека седмица !
  bouquet

# 16
  • Мнения: 108
SvetletoS , изобщо не лъжи , че си препекла тези страхотни сандвичи ! С фотошоп си ги обработила , за да не станат обект на плагиатство !  Mr. Green И все пак са вкусни , нали ?  Peace
Хубаво ме разсмя , бих хапнала , но ще изчакам другите да си легнат!!! smile3532 smile3508

# 17
  • Мнения: 1 313
esy , да разбирам , че рулото е направено само от крем ли ?  newsm78 Ако е така ми звучи страшно интересно ! Потърсих го в подписа ти , но не открих рецепта - би ли я споделила ? Може и утре !  Wink


П.П. Благодаря за пожеланието ! И на теб ползотворна и лека седмица !
  bouquet

Да, само от крем е и по-вкусно нещо скоро не бях яла-ама честно Wink
Ще напиша рецептата, но наистина няма да е сега не ми е добре нещо-утре, да! Hug
Благодаря
bouquet

# 18
  • varna
  • Мнения: 676
Esy,оправяй се бързо!Както винаги си на ниво!!!! newsm51

# 19
  • Мнения: 3 770
SvetletoS , докато ги чакаш да си легнат , да не си останеш на зелето само ? Щото ако бях аз нямаше да ти оставя сандвичи !  Mr. Green

esy , ще чакам рецептата ти с нетърпение ! Интересно как се навива крем ?!  newsm78

# 20
  • Мнения: 183
esy , да разбирам , че рулото е направено само от крем ли ?  newsm78 Ако е така ми звучи страшно интересно ! Потърсих го в подписа ти , но не открих рецепта - би ли я споделила ? Може и утре !  Wink


П.П. Благодаря за пожеланието ! И на теб ползотворна и лека седмица !
  bouquet

Да, само от крем е и по-вкусно нещо скоро не бях яла-ама честно Wink
Ще напиша рецептата, но наистина няма да е сега не ми е добре нещо-утре, да! Hug
Благодаря
bouquet
и аз ще чакам рецептата Peace иначе всички правите страхотни неща,завиждам благородно на мъжете ви  bouquet

# 21
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
Е момичета ,радвайте се че сте достойни за публикация в печата!Ако пък и се отплатят и цена няма да имат..............не може всичко да им е наготово,а пък и без пари! Tired
Заради Yagodka,пиша  рецептата на  пиле по тракийски  http://prikachi.com/files/355382w.jpg
Продукти
1 пиле,като използваме от него бутчетата ,крилца,надбедрица(другото го правим например на супа);
2 глави стар лук;
1 червена чушка;
1 морков;
1 стрък зелен лук;
1 чаша ориз;
4 картофа;
Подправки
3 щипки ронена чубрица;
3-4 щипки червен пипер;
2 щипки кимион;
2 щипки къри;
сол ;
олио;

Приготвяне
Смесвате кимиона ,кърито и малко сол и напудряте пил.бутчета,крилца и надбедрици.След които в нагорещена мазнина запържвате за 5 мин и  оставяте да чакат в широчка тава.
Отново в нагорещена мазнинка запържваме лука,с чушката и морковчето,които преди това сме нарязали на дребно.когато лука придобие златист цвят слагам ронената чубрица,червения пипер , зеленият лук(нарязан на ситно)и чашата с ориз.Веднага след като сложим ориз прибавяме 2 чаши вода, а след 5 мин още 4 чашки вода  и ги махаме от огъня.
Режем 4-те картофа на не много дебели колелца и ги нареждаме при пиленцето в тавата.А след това добавяме и запържения ориз с лука,чушката и водата  при тях в тавата!Посоляваме!
Печем на 180  за около час.


Това е първата рецепта която пиша Hug

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 22:44 от ianushkaa

# 22
  • Мнения: 774
Да, това с плагиатството е много грозна работа! Особено, когато става дума за наистина авторски рецепти!

esy, оправяй се бързо, мила! Hug Чакам и аз с нетърпение рецептата за това бананово руло. Дано и лесно да се приготвя!

ianushkaa, благодаря ти, че откликна за рецептата!   bouquet От няколко месеца, по очевидни причини всичко манджесто е на голяма почит при мен! Grinning

# 23
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
 Hugyagodka,пак заповядай!Аз така се зарадвах ,че някой ми харесал пилето Hug........а пък и бременните мами са  най-добрия дегостатор  Laughing

# 24
  • Мнения: 107
esy, и мен ме заинтригува рулото ти. Изглежда красиво и много апетитно. Айде оздравявай и пиши рецептата.

# 25
  • Мнения: 2 804
Ето и нещо от мен .

Супа от леща , месо , нахут и подправки .

Салата от червени чушки , доматки и  чесън .

И малко сладки , но не помня на кого са рецептите .
В чинията има слонски очи , меденки , кростата и арабски сладки  , които са купени .



# 26
  • Мнения: 9 111
Да, това с плагиатството е много грозна работа! Особено, когато става дума за наистина авторски рецепти!


авторството на рецептите е трудно доказуемо, все едно да докажем кое първо -яйцето или кокошката, но снимките са си наши. Макар че, на моите са изрязани надписите от горните краища. Затова от днес натакък надписа го пльосвам директно върху манджата  Twisted Evil

От няколко месеца, по очевидни причини всичко манджесто е на голяма почит при мен! Grinning


Браво, ягодка   bouquet при мен когато имаше очевидни причини изобщо не поглеждах нищо манджесто  Laughing  но сега си наваксваме  Hug


Да дам отчет за неделята в новата темичка  Grinning

Започнахме със закуска мюсли торта



зеленчуци с манатарки и ориз



пълнени гъби със сирена и кайма и печени лукчета



панирани лучени кръгчета



пълнен заек с ориз и гъби






пандишпанено руло с мармалад от кайсии



и супа топчета за утре  Wink




Хубава нова седмица на всички, а на всички ученици и мами - късмет и много успехи   bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз рядко стигам до снимане на менюто, но днес снимах десерта като го приготвих - Плезири. Ако не забравя ще снимам и основното като го сервирам Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 988
И на мен ми стана интересно и се поразрових, ето вижте.

Брех, брех, ми да издадем книга...

# 29
  • Мнения: 107
pep-4o, невероятна си. Hug Кога го наготвяш това меню? newsm78 Всичко е страхотно.

Общи условия

Активация на акаунт