Scrapbooking - 4 Ново предизвикателство

  • 36 824
  • 496
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
A, така, хубаво сте пуснали нова темичка, ама добре, че някой се сети да даде линка в малко по-сигнален вариант  Joy, че иначе май не само аз съм го проспала  Mr. Green 
Деспина благодаря за новата тема  Hug
Хайде сега наново да си постна работите , че одеве писах в старата тема  Embarassed
Здравейте момичета и от мен  Mr. Green. Много отдавна не съм писала, но когато имам възможност надничам да ви се любувам на красотите  Hug. невероятно сте напреднали и много ви се радвам на постигнатото. Браво на вас!  Heart Eyes. аз смятам в най-скоро време да се присъединя отново с нещо направено, че от няколко седмици вече съм напълно комплектована с доста интересни джаджи за скрапбука на които много се радвам. С две думи направих си един голям подарък за рожденния ден и зарадвах и децата с много разнообразни пънчове Mr. Green Ето някой от тях ... тц, тц  Flutter


Това са ми пънчовете  Mr. Green

А не ей тези много им се радвам, защото ги купих на ужасно добра цена само за 45 долара целия комплект (40 средно големи пънча)

- ей от тия клещи също съм ужасно доволна. Сега остава само да намеря от къде да се снабдявам с повече айлетс за тях и всичко ще е ОК  Mr. Green
Освен тия неща имам и доста хартийки, тагс, няколко печата и стенсилс и разни копченца и подобни дреболийки, но тях не съм снимала. От повечето неща съм доволна, но честно казано очаквах пънчовете на Фискарс да са мнооооого по режещи, а и те като някой други се позапъват понякога  Confused, но пък се надявам да ми служат дълго, дълго време. Това е от мен. За сега само ви се 'изфуках ' с новите придобивки, а в скоро време ще показвам нещо творено с тях Mr. Green.
П.С. Всички тези нещица са вземани с много добри намаления най-вече от Амазон, та в крайна сметка всичко ми излезе  с - 40% от реалната им цена. Доста чакане и дебнене си беше в нета, но си струваше определено  Wink

# 16
  • Мнения: 893
КорНиШонка, благородно ти завидях за клещите и капсите  Mr. Green Ще чакаме творенията ти!

За всички, които пазаруват онлайн:Искам да ви предупредя за нещо (в същото време и да се оплача). Половинката ми за втори път си поръчвахоби материали от един Хонгконкси магазин. Но този път в митницата са му отворили пратката и изровили фактурата. За колет от 2,8 кг, на стойност 150 долара, е платил 90 лева за да може да си го вземе (мито, ДДС, някакви такси на митнически агенции и т.н)! Та разбрахме че не се обмитяват стоки до 45 долара, но не запомних как точно стоят нещата с ДДС-то. Иначе по закон, дори и от физическо лице да получиш колет пак плащаш ДДС  Rage

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 16:48 от devilkin

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Благодаря зя линка, извинявам се че е бил така незабележим.
devilkin, скрапбук за деца в момента не се сещам, но при рускините има картички направени от деца. Децата са на участничките във форума.
Корнишонка, честито и за Рожденния ден и за придобивките, искам и аз. Покани ме у вас да си изрежа хартийки с твоите пънчове. Hug
За митото и  ДДС-то те важат при покупки от страни извън европейският съюз. Необлагаемият минимум е 45 евро или равностойността му съответната валута при покупки от физически лица.
До сега минаваше номера, ако ви декларират пратката за по-малко пари, от реално платените. Отскоро са затегнали режима и отварят и проверяват всичко наред.
Днес се опитах да намеря тази фирма за уреда за рязанве на кръгове, за която писа devilkin. Улицата свършва на 18 номер, а там пише 22. Нещо не можах да се ориентирам и да я намеря. Може и да я няма вече.

# 18
  • Мнения: 893
Despina, съжалявам че си се разтиквала на празно. Всъщност номера е 17, но не се занимавай  Simple Smile
И благодаря за инфото за руските форуми - ще се поровя  Grinning

# 19
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ами какво да ви кажа момичета, верно е това за митниците и за пратките, моя мъж няколко пъти го прекарват така с пратки с обявена стойност  Confused. Винаги си има риск, но като няма дриг начин поема се няма как. Струва ми се малко по-нерисковано, ако имате познати в Щатите примерно и нещата ги поръчвате на адреса им там. Те ги получават, разопаковат и ги пускат отново по пощата до БГ. Така ако нещата не се повтарят ми се струва малко по-нерисковано , но все пак винаги трябва да се има едно наум  Thinking
Деспина, да не се засегна мила, то като не доглеждам кой ми е виновен  Mr. Green, ама покрай лудницата с децата около мен, бих била благодарна, ако малко ми се помогне да ми се набие на око линкчето, затова подметнах  Blush. Иначе добре си ми дошла да си нащракаш колкото си искаш от пънчовете, че и сме близичко като гледам  Flutter. А за рожденния ми ден той беше началото на годината, ама аз не си купих нищо тогава , а нещата ги заръчвах няколко месеца след това (нищо, че едва сега си ги получих   Crazy)и затова минаха като закъснял подарък за рожденния ми ден  Joy

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 19:16 от КорНиШонка

# 20
  • Мнения: 3 342
Корнишонка, честити нови придобивки. Всичко изглежда много интересно. Чакам с нетърпение да видя какво ще сътвориш.
И един въпрос - може ли от Амазон да се пазаруват и скрапбук-материали? Не мислех, че доставят до България. Аз редовно си поръчвам книги от там/дори тези дни пак поръчах две Blush/, но ще ми е интересно да разбера какво друго мога да си купя Laughing

Чак сега намерих време да прочета за новото предизвикателство. Трябва да се ръководим и от скицата, и от темата ли? newsm78

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Корнишонка, ти за линка за новата тема ли, не съм се засегнала. Hug  Да много сме близко, можем на гости да си ходим. Joy
Тони, както предният път.  Или темата или скицата. Каквото си избереш.
devilkin, явно това не е магазин, а е нещо като преставителство или офис, защото аз минах по цялата улица от двете страни и ако беше имало такъв магазин, нямаше да го пропусна.
За съжаление продавачът, от когото пуснах линка ги е продал неговите. Има и от други продавачи, но не на тази цена. Остава да чакаме да пусне пак.
А аз ще пробвам до края на седмицата да ида отново.
От скиторене из Русе не ми остава време да правя картички. А уж за това дойдох, освен всичко друго. Embarassed

# 22
  • Мнения: 378
Корнишонка, поздравления за покупките. Много красоти да сътвориш с тях! Голямо снабдяване си направила. Навестявай ни по-често ако можеш.  Hug

Тони, не се стърпях и си купих книгата The Big Picture на Stacy Julian. Много е приземена и непосредствена. Поне така ми изглежда за сега, минала съм някъде 1/3. Няма ги извънредно скъпите, разкошните или претрупаните украси, доста са изчистени и истински нещата й. Кара те да се замислиш за много неща и да погледнеш на всичко под различен ъгъл. Харесва ми, особено джобчетата със записки... Споделяй впечатления моля, ако си набавиш други такива книги.  Hug

# 23
  • Мнения: 3 342
Руми, мисля, че много би ти харесала и Cathy Zielske.

Имам ето тези две нейни книги:

 

# 24
  • Мнения: 893
Със сигурност да разгръщаш и четеш истинска книга (особено луксозно издание) изобщо не може да се сравнява с електронните, но попаднах на тази, който иска може да си я свали - мисля че книгата е по-скоро за съвсем начинаещи, но може и да пише полезни неща ...
download   download   download

PS: Добавих и списанията, първото е djvu формат.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 14:54 от devilkin

# 25
  • Мнения: 1 065
Корнишонче, страхотни придобивки, поздравления  Hug Ще ти идваме с Деспина вкупом на гости  Laughing
С тегленето на книгите нещо не се справих, дава ми грешка. Толкова се справих и с поръчката на снимки  Embarassed, а имам подходяща и много ми се искаше да се включа. Но пък за сметка на това направих две картички. Тази история с предизвикателствата ми харесва и за това, че ще имам винаги няколко картички на разположение за спешни случаи  Wink

# 26
  • Мнения: 893
chiges, като ти се зареди RapidShare избираш Free User, след това изчакваш 30 секунди и ти се появява син бутон Download и след като го натиснеш, книгата започва да се сваля. Но не можеш да пуснеш да се теглят две неща едновремено, трябва да изчакаш да се изтегли единия файл, след това пускаш другия.
Ще променя линка на книгата да сочи директно към RapidShare.

# 27
  • Мнения: 2 381
Здравейте Simple Smile
Надявам се, че приемате нови лица Simple Smile
Бях се запалила преди време по идеята, после се отказах, сега си купих основните материали и смятам да се присъединя към новото ви предизвикателство.

# 28
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Благодаря ви, за пожеланията  Hug Наистина искам да си опълзотворя нещата по възможно най-добрия начин, но да видим какви ще ги творя  Crazy
А за гостито никакви проблеми, Чиги, ти още повече, че си съвсееееем близичко, хайде с Деспина има час и половина път с кола, ама ти си зад ъгъла дет се вика  Mr. Green.
Тони, за пазаруването от Амазон, всъщност нямам идея дали доставят и скрапбук материали до България  newsm78. Аз по принцип като пазарувах тия неща ги запратих на адрес в Щатите при една моя много близка приятелка. Изобщо не се интересувах дали доставят до Бг, защото щеше да ми излезе много по-скъпо предвид факта, че нещата не са пазарени от един и същ търговец и съответно щяха да пристигнат до Бг (ако  става) като отделни пратки, на които шях да платя транспорта  поотделно. Сложно го обясних май, но се надявам да си ме разбрала  Heart Eyes. Та, всичко си пристигна на дадения адрес в Щатите и от там се махат оригиналните опаковки на нещата за пращане, опаковат се заедно в нов пакет и си пристигат като пратка от частно до частно лице.  Mr. Green.

# 29
  • София
  • Мнения: 79
Chiges, видях картичките, които си качила за новото предизвикателство-много ми харесаха и особено тази в тъмно синьо и розово-много любима моя комбинация от цветове Peace
И аз спретнах една:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=276283&pid=7688749
Не знам, все ми се струва, че нещо им липсва на моите картички, но пък и не искам да ги претрупвам. Може би с повече практика ще намеря баланс.

Общи условия

Активация на акаунт