Да отидем ли в Пловдив

  • 4 431
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 256
В случая важното е да не си на полето Wink

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 745
Аз съм от един малък град до Бургас,но от 95г.живея в Пловдив.Горещо ти го препоръчвам,мисля че е много добро място за живеене.Не искам да обиждам никого,но Бургас е доста селски град,само като им чуя говора и ми става зле.Относително голям град е,а няма частна гинекологична клиника,бургазлийки масово ходят да раждат в Сливен,защото там има представете си!А бургазлии какви гадни хора са и какви селяни просто не ми се говори.Не се притеснявай,че не познаваш никого,като родиш много бързо ще се запознаеш по парковете с други майки и ще си създадеш контакти.

# 47
  • Мнения: 2 388
Не искам да обиждам никого,но Бургас е доста селски град,само като им чуя говора и ми става зле......А бургазлии какви гадни хора са и какви селяни просто не ми се говори.

Вярно, големи сме селяни. Не просто селяни, а бесни селяндури.
Основният ни поминък е скотовъдството и земеделието.
Ти наистина ли си от малък град до Бургас? Или си по вероятно от някое близко селце?
Като гледам как те тресе синдрома на селяците, малко ме съмнява да си от град.

п.п. Не съм обидена. Радвам се, че живея в едно голямо село. Laughing
Дано писането от буразлии не влошава зравословното ти състояние, както говора им. Praynig

# 48
Не бих сменила Бургас с Пловдив!  Naughty
Изобщо не мога да разбера какво му се превъзнасят на този Пловдив, на мен грам не ми харесва, грам!

Съгласен с Ерика. Живял съм в Пловдив като студент. Градът не е много добро място за живеене.
Хората са доста "особени" бих казал. С една дума - пловдивчанин ли е недей ми го хвали. Населението на града се състои главно от - помаци (слизащи от Родопите), цигани (това е градът с най-голямо компактно циганско население в България), евреи и арменци. Тук там някой българин. А за надутото им самочувствие да не говорим. Гадни хора са и това е.
Второ - градът е разположен просто насред полето. Както си върви човек по полето и хоп - един град срещу него. Първите блокове почват направо от нивите. Като духне вятър целия прах и мръсотия от полето си влиза спокойно в града. През лятото в града е ужас - прах и полска мръсотия колкото искаш. И непоносима жега.
Изобщо хората са казали че на Балкана и на морето се раждат хора, а в полето - главно тикви. Така че си прави сама извода къде отиваш. Аз не бих зарязал морето заради град в средата на едно голо поле.
Много ми е интересно ти  от кой град newsm78 си Борисчо?Не пиши глупости които изобщо не отговарят на истината Пловдив е великолепен град предлагащ доста възможности.....НИКОГА НЕ БИХ ГО ЗАМЕНИЛА С ДРУГ ГРАД  Wink   

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 16:32 от Шоколад@

# 49
  • Мнения: 473
Смешно е и малко наивно да определяме къде какви хора има. Навсякъде има и селяни, и арменци, и евреи  и цигани. Навсякъде също живеят и интелигентни хора, независимо в кой квартал и град. Местоположението на града не може да определя манталитета на жителите му, нито техния умствен багаж. В Пловдив като цяло хората си падат малко еснафи, но не може да слагаме всички под един знаменател. Градът е хубав, по-спокоен е от столицата, лятото наистина е ад под небето. Не съм преживявала по-кошмарно лято от това в Пловдив. Ходили сме лятото в Разлог, в Хисар, на морето, такова като пловдивското лято няма. Но едва ли горещото лято може да бъде причина човек да не избере Пловдив. Все пак въпрос на гледна точка!

# 50
  • Мнения: 7 005
Какво се влага в "еснафи", и друг път съм го чувала, но не знам какво се има предвид newsm78
Питам си просто, обещавам да не се обидя  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 250
Еснафът е сдружение със затворен характер на български занаятчии от даден занаят в дадено населено място през османското владичество. Членове на еснафите са били чираците, калфите и майсторите.

Информация за дейността на еснафите съществува от 17 и 18 век. Османската империя признава еснафите официално през 1773 година, с ферман на султан Мустафа III. Целите на еснафите са имали чисто икономически характер, като например премахването на конкуренцията между отделните производители от един занаят или организираната защита на интересите на занаятчиите. Организирането на занаятчиите в еснафи е улеснявало и доставките на суровини или продажбата на готови продукти на едро, което от своя страна е допринасяло за конкурентноспособността на българските занаятчии на османския или европейски пазар.

Еснафите са имали следната структура: общо събрание (т.н. голяма лонджа), на което са присъствали всички членове на еснафа и където се е избирал управителният съвет (т.н. малка лонджа), ръководител (т.н. устабашия), изпълнителен ръководител (т.н. екзекутор), касиер и вътрешен съд. С нарастващото индустриализиране ролята и значението на еснафите запада.

# 52
  • Мнения: 7 005
Това и аз го знам.  Sunglasses Като черта на характера като се употребява се чудя какво значи. Определено не съм майсторка на каквото и да е  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 250
Помислих, че наистина не знаеш какво значи. Употребяват го в смисъл на простащина, ограниченост, дребнавост, липса на култура.  Shocked Ама ние сме били много смотани!

# 54
  • Мнения: 2 388
Хахахха, едните простаци, другите селяни.  Laughing Как да избере момичето къде да отиде.  Thinking
То страшна работа направо. Sad
Да вземем да и предложим друг град ли? Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 246
И аз така си мисля...то хвани едните блъсни другите,чак София и Варна повлякохме...
Темата май нещо съвсем стана офтопик... Mr. Green
Най -добре в някое малко селце...Там поне се знае,че са селяни, средното ниво на култура е Средно  Mr. Green,прах-бол понеже повечето улици не са павирани дори,да не говорим за асфалт... А праовговор...
...така,че...супер решение Wink

# 56
  • Мнения: 843
  ее,  стига де!   То не бяха характеристики, то не беше чудо..
     Борето направо ме рани смъртоносно в сърцето.  Ела , Боре на гости,  да ти променя мнението. Hug изобщо не се шегувам.  Предлагаме питие под смокинята, усмивки, рок   и дълбокомислени/ ИнтелектОални /пиянски разговори след третото питие.
     Темата не е да си оплюваме гладовете, дами и господине.
      Град като град си е,  аз го обожавам, но все пак съм ужасно пристрастна.
      Само преди две седмици на мен ми стоеше дилемата дали да не се преместим в Бургас  и, честно казано, си е трудно решение, при положение , че аз обичам Бургас .   При мен засега надделява Пловдив, по чисто житейски причини.
       Но пък колкото  си по- млад ,  толкова по- лесно.  Никое начало не е лесно,  но ако решиш  пиши в Пловдивската тема,  там ще дадем и съвети за квартал, градини и училища,  транспорт и пр. Стига да  ги искаш!
        Ренци е написала.. пиши и на мен,  при някакви затрудненияSimple Smile)
     
   

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 18:23 от Найка

# 57
  • Мнения: 413
И аз съм пред тая дилема.
Но, живях 2 г. в Пловдив и това е града в който с удоволствие бих живяла. В момента търся работа и заплатата, която ми предлагат в Пловдив е по-вече от всяка предложена ми досега в София.
Вчера ходих до Студентски град - поживях там доста и чаках над 40 минути автобус 94. Минаха 5 бр. 280. Задръствания, мръсен въздух, нагли софиянци, боклук и пр.
А и важно е къде е семейството ти. Превоза до вкъщи (родителите) ми е по-удобен и по-начесто. А и  манталитета на хората е различен (по-общителни ca).
П.С. Лятото е голяма жега, ама аз си имам балкан, а ти море.

# 58
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Съгласен с Ерика. Живял съм в Пловдив като студент. Градът не е много добро място за живеене.
Хората са доста "особени" бих казал. С една дума - пловдивчанин ли е недей ми го хвали. Населението на града се състои главно от - помаци (слизащи от Родопите), цигани (това е градът с най-голямо компактно циганско население в България), евреи и арменци. Тук там някой българин. А за надутото им самочувствие да не говорим. Гадни хора са и това е.
Второ - градът е разположен просто насред полето. Както си върви човек по полето и хоп - един град срещу него. Първите блокове почват направо от нивите. Като духне вятър целия прах и мръсотия от полето си влиза спокойно в града. През лятото в града е ужас - прах и полска мръсотия колкото искаш. И непоносима жега.
Изобщо хората са казали че на Балкана и на морето се раждат хора, а в полето - главно тикви. Така че си прави сама извода къде отиваш. Аз не бих зарязал морето заради град в средата на едно голо поле.
много ме развесели този пост
много ло6и спомени са ти останали от Пловдив и обитателите му....
А 6то се отнася за тиквите и хората, определено не е свързано с релефа и географското положение....
С удоволствие  се връ6там всяко лято там(от както някой е измислил климатика, нямам проблем с жегите).. мои познати, колеги и приятели, на които съм пра6тала сайтове за Пловдив го намират за красив....

# 59
  • Мнения: 17
Благодарна съм ви за всичко написано,но имам и още един въпрос-къде да открия пловдивските мами?къде?какво да напиша?
 smile3506

Общи условия

Активация на акаунт