Наблюдават ли ви на работното място.

  • 8 858
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
Една моя позната работи в банка и съответно имат камери и ги наблюдават.Един ден се хвали на колежка,че си е купила нов сутиен и вдига блузата,за да го покаже,и чак тогава се сеща ,че ги наблюдават. Wink

# 16
  • Мнения: 166
В стаите има единствено датчици за движение с охранителна цел. Напълно допустимо е и записването на адресите от нета и телефонните разговори. Но следене on line съм убедена, че няма. Страшно некомфортно е, предполагам.

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Нямаме даже охранителни камери в офиса. Mr. Green Ако някой реши да ни записва, ще му се вземе акъла Wink Целодневно сме в нон стоп комуникация с цяла Европа, по телефони мобилни и стационарни, по skipe (isq) или е-mail.
Не знам, не би ми било приятно да знам че съм постоянно наблюдавана...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Борисе, знаеш ли какъв е процента на хората които си бъркат носовете, чакайки зеленото на светофара? Споко - нови техники няма да научат наблюдаващите.

# 19
  • Мнения: 4 892
През годините си в службата съм била и на позиции, където сме били наблюдавани от камери. Охранителните. Не смятам, че са използвани, за да следят дали служителите си вършат работата. Ако има несвършена такава или некоректно свършена, няма нужда от камери, всичко се разбира, когато възникне проблем. А и това, че някои колеги нонстоп цъкаха тетрис или белот, четяха вестници ми доказва, че не се ползват за следене на персонала.  Никога не са ме притеснявали камерите. Не ги забелязвам.
В един известен период бях на позиция, където нямаше камери, но пък телефоните се записваха. Разбира се, че съм водила и лични разговори. В рамките на позволеното, не съм прекалявала. Предимно си ползвам мобилния за лични. Но когато се е случвало да говоря от служебния стационарен, който се записва - не съм си мерила приказките, нищо чудно и някоя попържня да съм изръсила. За 7 години никой не ми е направил забележка, нито съм чула някой да коментира мои дълбоколични разговори. Прослушвали са ми служебен разговор във връзка с клиентско оплакване. Проблемът не беше сериозен, но се радвам, че възникна. Имах вина, предоверих се, нищо повече. Тогава разбрах, че доверие мога да имам единствено на себе си и всичко, което правя трябва да минава по процедурния ред, независимо дали за услуга ме е помолил уж близък колега.
Демек от всичко има полза, стига човек да може да си извлече поука.  

Не бих се учудила да има следене и от по-различно естество, но за 12 год. трудов стаж не съм забелязала натрапчиво присъствие на нещо подобно, но за всеки случай перманентно съобщавам - "В Русия съм, в Русия съм".......... Laughing

# 20
  • Мнения: 4 892
Изнервя ли ви ако ви следят с камери или ви подслушват служебния телефон.

Да вметна...Има разлика дали подозираш, че те подслушват, тогава си е гадничко,  ако принципно не се записват всички разговори. Ако, както в моя случай, се знае, че всичко се записва, не е изнервящо. За мен поне. 

# 21
  • Мнения: 545
да, има разлика между подслушване и записване. нищо не е проблем, стига да е регламентирано и правилата да са ясни. останалото е или параноя, или основателни притеснения свързани със собствената чистоплътност.

еди.

Изнервя ли ви ако ви следят с камери или ви подслушват служебния телефон.

Да вметна...Има разлика дали подозираш, че те подслушват, тогава си е гадничко,  ако принципно не се записват всички разговори. Ако, както в моя случай, се знае, че всичко се записва, не е изнервящо. За мен поне. 

# 22
  • Мнения: 3 423
Когато е без знанието на служителя,
май е незаконно, а? Иначе е подписан
договор все пак и е упоменато, нали.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 079
Само сградата е опасана с камери, а вътре в нея има само датчици.
Имаме телефонна централа с 2 външни линии и изобщо не ме притеснява, че ще ме подслушват. А и колегите не се притесняват. При нас непрекъснато има външни хора и те ни наблюдават повече от камери.  Wink
На въпроса от темата - Да, наблюдават ме, но не от камери.

# 24
  • София
  • Мнения: 397
 Има навсякъде, ама няма кой да гледа. Шефовете са претрупани с работа, а на охранителите не им плащат достатъчно, та да се хабят чак толкова.

# 25
  • Мнения: 830
Ние сме с магнитни карти на входа,достъпа е контролиран,има камери по коридорите следят...и аз не знам какво. Служебният ми мейл може да се гледа по всяко време от шефа, скайпа също ама не ми пука особенно/смених му паролата и още не знаят/,а на скайпа определено има какво да прочетат Joy
Та така при нас е весело ама не е болка за умиране свиква се Peace


пп.днес ни резнаха абв пощите и се опитаха да ми резнат достъпа до форума и разни други ама не успяха Mr. Green

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 16:38 от BENI MAMA

# 26
  • Мнения: 2 407
Не слава богу,че въобще няма да ме вижда Mr. Green

# 27
  • Мнения: 10 614
Ние сме с магнитни карти на входа,достъпа е контролиран,има камери по коридорите следят...и аз не знам какво. Служебният ми мейл може да се гледа по всяко време...:
Ние и за отделните си кабинети имаме магнитни карти. Мисля че следят и компютрите - скоро ще разбера - ако ми резнат достъпа до бг-мама. Twisted Evil
Дразня се, защото знам, че е незаконно. Като монтираха системите и назначиха охрана не казаха - правим това и това,защото еди какво си. Тъпо е - кажете да се знае, всеки да си прави сметката.

# 28
  • Мнения: 830
Абе сякаш в пентагона работим, а всъщност сме стоителна компания и с търговия се занимаваме/ама не на оръжие и наркотици/ Joy

# 29
  • Мнения: 545
не е нужно, и няма нищо общо с това дали си служител или не. просто трябва да бъде обявено - има си някакви разпоредби как точно. за камерите е със знак, че има наблюдение. до колкото знам, за камерите не е нужно експлицитно да се уведомяват служителите.
иначе - просто се пише декларация, че знаеш, и толкоз, не виждам защо се прави такъв проблем. в края на краищата, ако се държиш коректно, едно добре записано наблюдение е само в твоя полза... лично аз съм отсвирвал комуникация с определени лица по гсм или телефон, настоявайки само за е-мейл, именно заради хубавата реплика за отричането.

(на някои места се подписва доста по-неприятен документ, че си наясно и че си съгласен да те проучват, което дава сериозен карт бланш да ти се поровят не само на работното място)

проблема с компютрите е сложен, и е една друга тема, моля не повдигайте нещата, ако не сте готови да си понесете последствията. не от мен - само да спомена, че споделянето на мерките за сигурност в някои учреждения е само по себе си  нарушение на сигурността....

еди.

Когато е без знанието на служителя,
май е незаконно, а? Иначе е подписан
договор все пак и е упоменато, нали.

Общи условия

Активация на акаунт