Как изкарахте сбора?

  • 3 520
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • плевен
  • Мнения: 1 249
У "наше" (в кавички, щото реално е на съпруга ми, аз съм си от София), сборът е на 25 май, та не помня вече...Предполагам редовното- на Костина, пушки гърмят, сценки се разиграват, скара-бира, алъш-вериш и т.н.
И аз съм от същото село. Готино си е на сбора-има и печени агънца задължително.

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз имам вила в горното, ама пусто, все го пропускам, сборът де ...

# 17
Madam X, на нашия сбор винаги става бой. Не само както в нашия случай - между роднини, но и на площада. Миналата година кмета беше наел някакви сотаджий да охраняват мероприятието, но 2ма от тях така се напиха, че започнаха да скандират националистически лозунги и се сбиха с едни цигани. Май бяха от Атака.

Ин@, верно е това за фолк певиците. Аз много не ги харесвам, но трябва да призная, че доста вдигат градуса на настроението и става голям купон. Преди 2 или 3 години, на сбора ни пяха Мая и Магапаса. Отидох с резерви, защото аз по принцип слушам хардрок, но хората се раздадоха и се получи много добре. Личеше си, че са професионалисти и че се забавляваха с публиката.
Но ето, че новият кмет е от по-модерните и за догодина е обещал да покани Румънеца и Енчев или някои подобни.

# 18
  • Мнения: 12 665
Веселяк, то и това май спада към традициите - и при нас полицаите цял ден се мотаха и пиха от къща в къща, а вечерта като стана боят, никакви ги нямаше.
Аз също не си падам по чалгата, но мисля, че за сбор е много подходяща. При нас на площада свиреха хора и играха към 15тина човека, а младите се оттеглиха в заведение с чалга.

# 19
  • Мнения: 135
''у наше село''сбора започва 1 седмица преди датата и завършва горе долу пак 1 седмица след това.в 10 часа стрелби,в 16 борби,в 20часа оркестър на площада,много е забавно виждаш се с хора които не си виждал от миналата година по същото време Grinning хапване пийване и така.абе хубава традиция си е

# 20
  • Мнения: 53


Искам само да добавя, че сегашният кмет ми е роднина. На последния
събор е имало тържествено откриване на реставрираната църква и са
се събрали безумно много хора. После всеки се е освинвал по домовете.
Тази реставрирана църква да не е "Света Петка" на Белчин?  Thinking

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704
С хапване и пийване на корем до късно през нощта.Само деточакахме много на хаинбоаз да ни пропуснат.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 088
От детството ми нямам кой знае какви спомени от сборове на село, но сигурно ми е харесвало. В по-ново време, на събора в родното място на мъжа ми ходим - ми... нещо хич не съм очарована. Блъсканица, чалга на макс, захарен памук и  някакви фургони, където стрелят с крива пушка, за да спечелят тенекиено герданче. Да, и фолкпевици. Ама иначе хората си се радват и се кефят, аз съм малцинство  Wink

# 23
  • Мнения: 1 072
И у наше села всичко завършва с кютек.  Confused
Щото, нали, живея до мегдана, а там кметицата организира всенародни тържества всяка година. Кани и фолк-певици. А те се преобличат в нашия двор, зад трактора. А оттам направо на сцената. Та лани се сбиха селските бегове, кой да киризи фолкаджийките, докато се преобличат. Най-добре се вижда от външната тоалетна в дъното на двора ни. Но аз им искам пари, за да ги пусна.

# 24
  • Мнения: 352
На мен пък ми стана смешно от това"сбора"викам си-ще събираме ли или изваждаме пък сега...Ние тук такава дума нямаме-събор се казва. Иначе по темата ,мразя такива селянии определено. Най- ми са неприятни тия дето се гласят 3 месеца за събора, та да станат за смях с поредната запивка. Селяндурска работа.Виж панаира е друго нещо... hahaha

# 25
  • Мнения: 1 072
Селяндурка ли ме нарече???!????  Close  Shocked

# 26
Летящата,

Не се връзвай сега на такива провокации от гражданките, защото именно заради подобни констатации започна боя на последния сбор.
ОСвен това, ако си ти на аватара, няма как да си селяндурка. Е не може селяндурка да е толкова чаровна. Трябва да си призная, че за първи път се влюбвам само по аватар!  Heart Eyes
И като каза външната тоалетна, се сетих за еди  стар виц. Учителката казала на учениците да съставят изречение с думата "очевидно". И Иванчо казал: " Баба ми върви на двора с вестнил Файненшъл таймс" под мишница. Баба ми не знае английски. Очевидно отива да с.ре!
То този виц е особено актуален сега покрай световната финансова криза, нали Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 388
Вярно Летяща е много красива и чаровна. Heart Eyes

(Малко се и подмазвам да ме покани на следващия събор Mr. Green)

# 28
  • Мнения: 1 072
Веселяка, нищо, че си от село, виждам имаш изтънчен градски вкус. А иначе съм страшно докачлива на селска чест. Все едно не сте чували, че в американските гета негро си викат само помежду си. И аз така, между събратя "селяния" не е така обидно някак си, но като се изрепчи гражданин, пробужда в мен гнева на стар глиган.

palavata_monahinq, ще те поканя разбира се. Къде другаде можеш да видиш Бомболена по гащи? Но трябва да стискаме или да пикаем зад кокошарника докато трае концертната част, щото предупредих вече, давам тоалетната под наем.

# 29
  • Мнения: 423
Не съм ходила на сбор от дете и нямам никакво желание, защото селянията е голяма и не ми допада такъв вид разтоварване!

Общи условия

Активация на акаунт