Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка

  • 14 998
  • 311
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 15
Значи да се успокоя... не съм само аз на тоя хал Laughing

Браво на Лисалоте!  Hug

# 211
  • Мнения: 1 266
Честита месечинка на всички точици и запетайки Wink  newsm51

Ще налагам значи и аз вече рестрикции на манджата. Ама сега, например, яде само 25 минути, оригна се шумно и после пак върна  Rolling Eyes
Много е смешна като върне, и след това реши, че отново има място и айдееее...

Ея, тортата е УАУ!  Heart Eyes

Ние май погача няма да правим, записах час за чиста молитва в понеделник. Някакси ме втриса от мисълта да се съберем 30 кокошки на едно място  ooooh! Mr. Green А у нас и без друго е Авраамов дом, непрекъснато се влачат гости.

Britt, аз мислех, че Марулката води класацията с 5 см за 1 месец, но ви отстъпваме първенството на драго сърце  Heart Eyes
Защо се колебаеш по отношение на витамин Д-то?

# 212
  • Мнения: 38
Здравейте  Heart Eyes !

Ние днес бяхме на молитва до църквата и мина добре. Само дето отчето като че ли малко претича по молитвата, ама....

Аз докато стигна да ви питам и вече закъснях. Имам афта в устата и вчера като четох за херпесите и си мислех да ви питам, а това може ли да му го предам. И сега го гледам в устата му - бяло. Не знам дали е възможно отново памуче да му излезе или направо си е афта, но са повечко. Кофти. А може ли и трябва ли с нещо да го мажа и лекувам. Аз мен си не съм се лекувала, чакам да си отмине. Много ми е гузно и гадно...
Калоян се опитва и дори успява да гука по-често. Преди направо си проведохме цял разговор  #Bad Talk И аз и той, пак аз и пак той и така доста.  Crazy
А сега баткото реве и се тръшка и направо пищи до мен, че иска да се вози на мотора. В този вятър и после направо на инжекции Naughty. Ама е свикнал баща му като му откаже и той почва да се тръшка и така му надделява. И си мисле, че и сега ще успее, ама НЕ.

Честита месечинка на всички днес! baby

Това е от мен за сега.  Hug Heart Eyes Peace

# 213
  • Мнения: 276
Искам да ви попитам оня ден свекито ходила до църквата и питала за тая чиста молитва и попа й казал че трябвало да се отиде на 40я ден точно,после не можело.При вас така ли беше точно на деня ли отидохте,А вярно ли е че майката трябва да бъде кръстена за да отиде да й четат молитвата.Утре ни чака погача така че и ние сме в отбора на питкаджиите. Laughing

# 214
  • Мнения: 1 410
Valeni, за афтата си вземми Дактарин,ако бебо има губички и него ще мажеш.Аз съм го ползвала и съм доволна.

Ние сме на свободно хранене,без часове и без да засичам колко време е на гърдата.Нощем повръща доста,може би защото си хапва повечко,а и не я вдигам да се оригне..А през деня по-малко,но все пак си връща.От 1-2 дена като се нахрани сама пуска зърното и започва да се усмихва и да ме гледка в очите.Мамината сладка!

Ааа,Коте и ние сме в класацията с 5-те сантиметра и 1,500г.Тежи почти 4800.А не ми се струва толкова дебела.Каките надаваха по 500-600 г на месец.Ама да са ни живи и здрави - едни надават повече ,други по малко!
Утре правим погача и по този повод излязох да си купя дънки - леле-мале ,като гледам каква съм фиданка,лошо ми стана. ooooh!

# 215
  • SZ
  • Мнения: 10
Миши,липсваше ми твоята духовитост!

Радвам се,че се завърна и отскоро пак си на линия!!!  love001


И аз вчера си купих нови дънки.Все по-голям и по-голям номер!!!Надеждата тези от преди раждането да ми станат вече се изпари. newsm53

# 216
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте, току що приключихме с ритуала Пита и си тръгнаха орисниците  Simple Smile Много добре се държа Мишето, хапнахме, пийнахме и седнах да кача малко снимки от събитието. Направихме и видео клипче, само дето се е получило доста смешно, лелее, седя си сама и си се хиля пред компа  Grinning Филмчето трябваше да запечата момента с разчупването на питата, аз бях седнала на стол и държах бебочката, бяхме нагласили на самоснимачка фотоапарата да си прави филма, само дето нивото, на което ми е лицато и лицето на бебка, понеже сме седнали е нивото на дупетата на орисниците. И се е заснело едно суетене на дупета 10 броя около не е ясно какво(ние с Миши), абе ужас, клип на дупетата, е тук-там се подава част от лицето ми или от бебка  Shocked

Преди два дни ходихме и на чиста молитва, точно на 40-тия ден, попа каза, че трябва да чете на цялото семейство, но те трябва да са кръстени, иначе няма да ги споменава. Той и татито, и синчето са, та се бяхме наредили в една редица четиримата, доста дълго чете, пя, маза ни по челата с някакво миро, беба се скъса да реве. След ритуала заспа и не можахме да я събудим 5 часа, какво беше това спане, все едно отчето я беше хипнотизирал Shocked Вече мога да влизам в църква след молитвата, чиста съм Wink

Искам да ви питам, тия лохии спряха ли да ви текат? На мен бяха спряли и преди няколко дни след секс рукнаха, реших, че ми е дошъл цикъла, ходих на лекар, гледаха ме на УЗ, не е цикъл, лохии били. Аз за по сигурно отидох на още един гинеколог, там са с по-модерна апаратура, 3Д-4Д е апарата, гледаха, не е цикъл. Единият казва, че трябва до 30 ден да спрат течовете, другият, че до 46-50 ден е нормална да текат. newsm78 При вас как е?

За витамин Д, педиатърката беше казала по 2 капки, но на консултацията в Токуда ми казаха, че т.к. фонтанелата е доста затворена-1,5Х1.5 см., да давам на няколко дни по 1 капка, за да може да се развива и расте мозъкът. Това го каза шефката на неонатологията, та реших нея да послушам. Каза чак зимата, като излизаме по-рядко да започна всеки ден.

# 217
  • Мнения: 12
  Хай-хай и от мен Hug
  

 Първо директно на въпроса с афтите-намазване локално с Ваготил ,изплакване с вода и отгоре намазване ц Гранофурин е класическата схема за лечение,действа много бързо но гранофурина позачезна от аптечната мрежа,така че наистина пробвай с Дактарина Peace

 Честито на всички месечинки  bouquet

 Абе момичета чудя се на многото сантиметри на вашите слънца newsm78моите и двамата при все многото  наддаване на тегло не растат много на дължина ,а имат ген-баща им е 1,90м ThinkingЩо така ,аз ли съм причина та с ниския си ръст Wink  

 бягам,сирената е включена

# 218
  • Мнения: 10
Гледам че ви тресе емоцията от погачата. Ние направихме на малката и стана много гот. Аз по принцип не си падам по разни ритуали и много жени на едно място(освен във форума де Simple Smile ) Но с една моя приятелка решихме да направим малко шоу, та се получи това. Simple Smile  http://picasaweb.google.bg/htmlski/Niya#5245790663517009954 Ако на някой му хареса може да заимства идея. Ние си имахме истиснска фея орисница и помошничката и Simple Smile

# 219
  • Мнения: 1 488
.....

Искам да питам девойките, които кърмят - разбирате ли кога детето се е нахранило? Защото моята суче като за последно, а после се оказва, че е ужасно преяла и започва голямото повръщане. Снощи беше така. От 21.30 до полунощ се занимавахме с приспиването и накрая ние двете и цялото легло бяхме омазани  Mr. Green

Aз нямам чак толкова кърма и моето бебе си го оставям да суче колкото си иска. Храним се през 2 4аса горе- долу. Вечерно време вече съм изсмукана отвсякъде и не и стига и започва да мрънка веднага след като сме приключили и и давам добавка. Изпива около 50 мл. Случвало ми се е да и давам добавка и през деня понякога. И не повръща. Само понякога ако я оставя да лежи след хранене или ако и сменям памперса и то по много малко връща. Явно вашите повръщат от преяждане и трябва сигурно да ги ограничите малко.

Да попитам мамите от Англия ( и аз живея в Англия) ще давате ли вит Д на вашите бебоци? Гледам в БГ дават, а тук май не.

# 220
  • Мнения: 26
Имам молба:

Всички мами които са съгласни с фотоколажа, да публикуват в албума ни снимката на бебчо, която искат да сложат . За целта ще направя един нов албум там, който ще кръстя "Фотоколаж" и аз ще ги изтегля от тамWink

# 221
  • Мнения: 770
Момичета извинявам се, че отново се намесвам в темичката ви, Но искам да ви питам има ли някое поспаливо бебе!?Моето от няколко дена много спи!Спи по 6-7 часа без да се събужда дори да яде!Отначало я оставях да си спи, но днес започнах да с еопитвам да я будя на 3 часа, защото според мен е малка да спи толкова много без да яде!Като я събудя има апетит!Само, че и много трудно се будим!Някоя от вас има ли подобен проблем?!
За повръщането установих, че като спирам да 2-3мин да се уригне след това не ми повръща!Преди да открия това 2 дена ми повръщаше н фонтани!Също така не храня повече от 15-20 мин

# 222
  • Мнения: 276
Аз също сложих снимки но не разбрах че трябва само една и сложих повече.Така че нямам притенции коя ще бъде във фотоколажа.Не разбирам много много от компютри така че дано да се получило. Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 26
Пропуснах да кажа, че снимките ще са малки. За да добиете представа за какво иде реч може да погледнете в темата на Февруарките Wink

# 224
  • Мнения: 15
Момичета извинявам се, че отново се намесвам в темичката ви, Но искам да ви питам има ли някое поспаливо бебе!?Моето от няколко дена много спи!Спи по 6-7 часа без да се събужда дори да яде!Отначало я оставях да си спи, но днес започнах да с еопитвам да я будя на 3 часа, защото според мен е малка да спи толкова много без да яде!Като я събудя има апетит!Само, че и много трудно се будим!Някоя от вас има ли подобен проблем?!
За повръщането установих, че като спирам да 2-3мин да се уригне след това не ми повръща!Преди да открия това 2 дена ми повръщаше н фонтани!Също така не храня повече от 15-20 мин

Жужа, най-добре се обади на педиатъра си! Не казваш колко тежи детето... Кога ги прави тези паузи - през деня или през нощта? Ако прецениш може да го претеглите и да прецените качва ли нормално. Сега само за това се сещам... Hug

Общи условия

Активация на акаунт