Мама сакчето да стяга, че ОКТОМВРИ наближава!

  • 11 230
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 122
Фийл ю, ти си гений Simple Smile

Абе девойки, все по-лошо става с тия краци-козунаци... Аз сега от 12 съм на работа и имах неблагоразумието да си събуя обувките... ами не мога да ги обуя, за да ида до тоалетната Sick

Някоя от очиларките ходи ли вече на преглед за очните дъна? Аз се записах в петък, че нали се каня с 5 диоптъра естествено да раждам... да видим какво ще ми кажат.

# 46
Да ви кажа, днес бях на консултация. Добре сме за две седмици ми е пораснал корема с 2см  Crazy иначе сме добре. А направление за хоспитализация не получих. Гинеколожката ми каза че тя ще ми го издааде, но на 1 октомври, защото се издавало две седмици преди термина  Rolling Eyes Пък аз нали ще раждам във варна и се зачудих какво ще правя ако тръгне по-рано да излиза. Все пак ми спестява 400лв, а тя каза че в краен случай някой друг ще ми го вземе. Щеше ми се да съм си подготвила всичко предварително, ама... Ще стискам до 1.

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
На мен маратонките ми стават, ама не ги вързвам като се навеждам, а качвам единия крак върху другия (като седнал по турски, ама само с единия крак) и така си се справям перфектно Simple Smile Е, фльонгата не е съвсем централно, ама кой ти гледа  Laughing

# 48
  • Мнения: 95
feel_u, наистина си гений Simple Smile
Сега остава да се надявам да ме послуша поне в едно нещо - да не пере нищо!

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 723
Златинка ще устискаш не се притеснявай,а тумбачето ти е супер добре Hug

# 50
  • Мнения: 206
Като ви слушам, моите крачета са за похвала Simple Smile, имах проблем само в горещините,стават си ми обувките от миналата есен и патаронките също Simple Smile, но ако трябва да мисля за по - дебело яке Embarassed хич не съм го предвидила в разходите и харчлъците, та ще карам с каквото има  Simple Smile
Честито на Гери Hug и на момичетата с нови придобивки.
Моите документи за болницата АГ-то ми ги даде още на 15.08 - дори беше преди 45 дневният болничен, з-то излизаше в отпуск за месец, направлението ми е без дата, з-то важи 1 месец, а обменната карта си е с данните за бременността, мисля че тя няма годност newsm78, ако греша някой да ме поправи. Та в този ред на мисли, си мисля, че Златинка трябва да си изискаш документите, какво означава някой да мине да ги вземе Thinking, на всички около теб ще им е само до това.

# 51
и аз се позачудих малко на този й отговор. Може ли мъжът ми да снове Бургас-Варна в деня в който му се ражда бебе  Shocked, ама кво да направя. Питах няколко пъти, май остава да се надявам да не се стига до там.Пък и останах с впечатление че това е изискване на здравната каса.

# 52
  • Мнения: 95
Zlatinaber, на мен ми казаха направлението да е без дата. Само че на мен ще ми го издаде личният лекар, защото аз ходя на частни консултации, които нямат нищо общо със ЗК.
А ти къде във Варна си се насочила да раждаш?

# 53
  • Мнения: 217
Фийл ю, ти си гений Simple Smile

Абе девойки, все по-лошо става с тия краци-козунаци... Аз сега от 12 съм на работа и имах неблагоразумието да си събуя обувките... ами не мога да ги обуя, за да ида до тоалетната Sick

Някоя от очиларките ходи ли вече на преглед за очните дъна? Аз се записах в петък, че нали се каня с 5 диоптъра естествено да раждам... да видим какво ще ми кажат.

Лелееее, това си го представих!  Joy Ама спирай да ходиш на работа, де! Не че има някакъв ефект и ако си вкъщи, ама поне няма "да се излагаме пред чужденците"  Mr. Green

# 54
В Майчин дом-Варна.

# 55
  • Мнения: 697
Да това с обувките си е проблем наистина. Аз нося 39 номер, а в момента и 40 ми стяга. За сега съм с едни чехли и се надявам да си остана с тях до раждането. Нещо не ми се купуват обувки за 2 седмици ползване.
На мен в болницата не ми искат нито направление нито обменна карта. Явно в частните е така. Казаха че те си ме седят и след като ще раждам и при тях грижата с документите си е тяхна.

# 56
  • Мнения: 104
feel _u абе алааанкоолуу   Stuck Out Tongue Winking Eye  Stuck Out Tongue Closed Eyes защо го споменаваш тоя сладур  Wink

barabina сега да не всеме свекърва ти и да роди вместо тебе   Wink

имат още хора да се отчитат днес от прегледи  Simple Smile

аз отивам да издирвам педиатър  smile3530   search

# 57
Но пък от там ме успокоиха, че дори и да не ми е издадено, в рамките на престоя ми там може да се закара това направление. Така че сега съм по-спокойна Hug

# 58
  • Мнения: 899
Арианка, едно и също е направление за хоспитализация и за раждане, хоспитализацията в нашия случай е именно с цел раждане  Simple Smile. Има още един вариант за направлението, но е удобно само ако има спешен център близо или в болницата - минаваш първо през бърза помощ, там ти го издават и отиваш да раждаш. Това ми го каза док, ако зараждам, а още не са уредени документите. Не става обаче за мамите с планово секцио. Всъщност док ми каза 3 различни варианта за направлението, но третия го забравих   341uu
Тони, наистина много добре ти стои полото  Hug
Въпреки че е млада и готина жена, не беше пощадена и тя от някои професионални стереотипи - например колко окситоцинът бил безвреден и как епизиотомията ъпгрейдвала сексуалния живот след раждане Simple Smile
Моя сексуален живот си се ъпгрейдва без епизиотомия, май докторката-шивачка е била дизайнер-висша мода  newsm20
За пореден път да се изкажа как завиждам на софиянки за сбирките  Confused
Нали бях по улиците досега, разни малко и повече познати и приятелки се произнасят експертно, че нямало да дочакам термин, не било далече раждането. Аз пък нямам никакви усещания в тази посока  Crossing Arms
Гери, страхотен жест от любимия  smile3501
Мъж ми е 2 х 100 (м-кг), не мога се възползвам от якетата му, а моите са все едни гъзовейки, в момента не да ги закопчея, не мога да ги облека

# 59
  • Мнения: 217
Във връзка със заглавието на темата...за да се подсетя, да си го напиша... въпреки че вероятно го има в списъка за болницата...

Да не забравя ластиче за коса, за да се вържа докато раждам (иначе пак ще трябва да отрежа оплетеното), както и шапка за баня  Blush

Общи условия

Активация на акаунт