Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 50-та юбилейна

  • 33 819
  • 287
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 185
Ето я и моята тортичка 2 в 1 за общото ни парти за РД с половинката.
Темата на партито беше " калинки", поканите и всички подробности бяха съчетани, затова и тортата е такава  Wink
От вчера се опитвам да я публикувам, но поради някаква причина не ми работи албума както трябва. Пускам снимката в реални размери, за което се извинявам  Embarassed, но ми е блокирал албума, не мога нито да я намаля, нито да я кропна. Не е в съвсем завършен вид на снимката, но поради въпросния проблем с албума ми, не мога да кача по актуалните снимки.


За първи път покрих с кайсиев мармалад под покритието, но мисля че няма да повторя, тъй като ми се образуваха бабунки, което отдавна не ми се беше случвало  Rolling Eyes

Ухх успях да си оправя снимката  bowuu

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 10:11 от Clairette

# 181
  • Мнения: 1 854
прощьпулник
Имен ден, разрез малинова торта
 
Искам да поздравя всички момичета, които са направили, правят или плануват поредната си тортичка.На задните странички видях багери, яхти, книги, влакчета и какви ли не красоти.Момичета, това е най-пьстрата, сладка и естетична темичка  bouquet

nandelche, да ти е живо и здраво бебето и живота му да е сладьк като тортите ти  bouquet

# 182
  • Мнения: 492
НЕНДЕЛЧЕ да ти е жив и здрав бебо  newsm32  babyuu Misc Baby Bottle
БАДЕМЧЕ тортичките ти са суперски, книгата уникална  bouquet
CLAIRETTE много интересна тортичка, калининките сладурски, каква е отвътре bouquet
ОРАНЖЕВО НЕБЕТО честито ви прохождане baloni
ХОЛИ красиви тортички  bouquet
АЛБЕНА   love001 сподели моляте, ако не е професионална тайна разбира се, по коя рецепта правиш блатовете за твоите торти  bouquet

# 183
  • София
  • Мнения: 2 658
holy, чудесни тортички си направила, браво на теб!
Clairette, страхотни са тези торти-калинки
Ор. небето, много хубави торти, а обувките са страхотни направо!

# 184
  • Мнения: 1 965
HOLY - Нека ти е жива и здрава малката принцеса!!! Много да те радва и слушка!!!! Страхотни торти си показала. Браво на тебе.....
Оранжево небето - Пътъците са невероятни. Копнах си тортата за архива..... Разкажи повече за малиновата торта, че ми останаха очичиките в разреза.....
Clairette - Уникално идейна!!!! И много добро изпълнение. Бравоооооооо.....
Относно кайсиевия конфитюр.... аз пробвах веднъж и също не бях очарована.... На Грозанка го сложих, но се изхитрих и го разбих в блендера да стане на мармалад. А точно в момента, останалата част я смесих с разбито  масло. Стана супер и на вид и на вкус..... След малко ще видим как ще се шпаклова с него......

# 185
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Леле, какви торти само!
Clairette, тортата ти е много идейна.И аз и мъжа ми имаме само 5 дни разлика в датата на РД.Ще взема да се позамисля по твоята идея Peace  bouquet

И аз имам торта за показване Mr. Green

Тортата е гараш. Исках отгоре да е с шоколадова глазура като в сладкарницата но не се получи. Не успях да получа нито гладкостта нито блясъка на тортите от сладкарницата и ме е яд. Но и така се изяде. Благодаря на Пепи, на Ванчето и на Корнелия за съветите, всеки с по нещо и накрая се получи това!

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 11:54 от Mimito

# 186
  • Мнения: 4 358
Ванче доста се чудих да я дръпна тази жена hahaha в Метро ама пак ме досрамя.Тя ме гледа......аз я гледам...... hahaha
Ти нищо не каза за моделиращата маса и кювертюра от Метро  newsm78.Прибрах ги в един шкаф засега.Нямам идея с тази готова маса какво да правя.Въобще как се работи с нея newsm78
Холи - чудесни торти, как само са се сродили БГ и канадското знаме Peace, тази за твоята принцеса наистина е торта за принцеси с тази чантичка, с тези аксесоари Peace, а за мъжа ти----каква гръд PeaceСправила си се чудесно Peace
Clairette - много са хубави калинкате.Да сте живи и здрави с половинката и все така заесно да вървите в живота както на общото ви парти Heart Eyes  bouquet
Мимито - писали сме заедно - много е хубава тортичката, не се коси......само като си представя разреза и мммммм Heart Eyesточа лиги

# 187
  • Мнения: 1 965
Бъни, аз рано-рано сутринта посетих Била и Кауфланд, ама нямаше никой за подръпване..... Ама, то нормално.... в 8 часа....
Нищо не казах за продуктите от Метро, защото вече няколко пъти казвам че от марципана не останах доволна - беше ми сух и безвкусен.
Кувертюра тогава малкото хлапе го беше изяло повече от половината, та само стопих останалото и глазирах бишкоти. Беше вкусен, но има и по-добри.... Освен това за мен е доста нерентабилен. При количеството шоколад което ми минава през ръцете...... този излиза златен. 4 лв за 150 гр...... ти си смятай.... ION- а излиза къде, къде по-добре. по 7.50 килото и е в пъти по-вкусен......Това е.....
Няколко човека си спомням че се похвалиха че също са купували. Имаше и доволни и недоволни..... Нека си признаят кои бяха.... Wink

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Запис страхотни сте

# 189
  • София
  • Мнения: 2 658
Ванче, ти този кувертюр, който много хвалиш от Варна си го беше купувала, нали? Аз искам да си купя, но как става? Или пък не беше от Варна, а от тука някъде?  newsm78 Става въпрос може ли с доставки и има ли по-малки разфасофки, че няма кой да ходи да ми пазарува.

# 190
  • Мнения: 1 965
petia_tag - Кувертюра е от Варна, да. От ИЛЧОВСКИ 94. Неееевеееерояяяяятен е просто!!!!! За тя долнопробна цена /2.65/ на кг, направо съм очарована. Сутринта забърках едни 400 грама за гумата.... Е, няма такъв кеф..... Толкова е пластичен и приятен за работа..... Дори пудра не добавям в него след това.....
Бях натоварила МИМИТО да проучи доставки до София, тя ми докладва че НЕ СТАВААААА. С темпото с което съм го подкарала, няма да ми стигне до Нова Година. Останали са ми по 2 кг от двата вида....
Обмислям различни варианти за доставка от Варна. Мислех си, да им звъня и да ги моля да ми пратят по куриер за моя сметка... но ми се вижда сложно с преводи на пари и т.н. Незнам дали ще се навият.
Обмислям и варианти с познати които пътуват да ми купят и донесат. Мислех и да моля някоя мама от Варна да ми го прати в колет. Но незнам като колет колко би струвала доставката. Защото ще искам пак 2 блока по 5 кг..... и става..... Rolling Eyes
Незнам.....
Давайте да мислим вариант за познати които пътуват, и които биха ни свършили тази услуга. Така биха донесли и повечко. Тука можем да делим. Там има много неща които си заслужават ходенето. Глюкоза в голяма разфасовка, перли и дреболии.... сухи смеси на VIVA, боички, фондан и марципан.... и други неща които не се сещам сега.
http://ilchovski94.com/index.php?cPath=22
Обмислях и вариант, да сметна грубо в гориво колко би ми излязло и да отида до там. Ако се съберем повече хора и си поделим горивото, бих се навила да отида..... Лошото е че моята кола е на бензин, а на мъжЪ е дизел...... С влак не ми се друса до там. Ако се явят повече хора, бихме могли да отворим една нова тема, и да направим една комбина и едно яко пазаруване. ..... Ноооооо.... ако това се случи, искам супер сериозна организация и време за да го обмисля  и планирам.

# 191
  • София
  • Мнения: 2 658
ама техните цени са без конкуренция  Shocked Аз бих взела не само кувертур ами и една фарситура-безцветна и боички.

Лошото е, че имам близки във Варна, но никой няма да идва скоро,а да ходя да си търся пратката на гарата................. Ако някоя мама от там може да помогне, моля и аз да се включа към заявката.

# 192
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Ами това нали е online магазин, защо да не може да се поръча. Аз се регистрирах и стигнах до последна стъпка но не съм финализирала. Мисля Че се доставят.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 671
Нанделче, ЧЕСТИТО! Много радост и късмет на малкия Емо  Flowers Four Leaf Clover

Кларет, ЧЕСТИТИ ВИ ПРАЗНИЦИ! Страхотна торта за случая Simple Smile

Оранжево небето, ЧЕСТИТО ПРХОЖДАНЕ!


Бъни, Холи, много идейни работи  Peace


Мимито,  ох, гараш newsm22 давай разрез насам!


# 194
  • Мнения: 634
Svetlane,веднага ти давам отговор.Работя с пандишпаново тесто.Слагам по два блата на торта .За кръглите за един блат:4 яйца,към белтъка 3с.л.захар,към жълтъка2с.л.захар.След разбиването им се смесват с дървена лъжица и се пресява 5с.л.брашно направо в съда,като се бърка внимателно ,за да не спада. Поставям в тава с хартия и кръглата форма.Печа на 200 градуса 10мин.
Имам да показвам торта и как съм рисувала само, че не мога да се справя с прикачването.Не зная как.Ако някой може да ми помогне ще съм благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт