Проявяват ли инат вашите малки човечета

  • 2 563
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 015
Аз пък четох в едно списани, че ако детето не е инатливо, то не се развива правилно.Е, моя се развива много добре Peace!

# 16
  • Мнения: 27 524
ако детето не е инатливо, то не се развива правилно.

 rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao

Това е невероятен бисер  hahaha

# 17
  • Мнения: 3 314
ако детето не е инатливо, то не се развива правилно.

 rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao

Това е невероятен бисер  hahaha
       вече в тия списания няма кво да пишат ...  ooooh!

# 18
  • Мнения: 5 940
ако детето не е инатливо, то не се развива правилно.

 rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao rotfImao

Това е невероятен бисер  hahaha
Може да се търси обяснение на подобно твърдение в сигналите за осъзнаване на индивидуалността и опитите за налагане на собствената воля. Нормално е в един момент малкото човече да осъзнае, че е индивидуална личност със своите желания и със средствата да ги осъществи.
Проявяването на инат като стъпка от развитието със сигурност не е необичайно. Това не означава, че подобно поведение трябва да се поощрява, но пък не и сигнал, че имаш лошо като характер дете или че ти куца на теб самият нещо във възпитанието.
Родителите на по-кротки деца никога няма да разберат родителите на по-експанзивните, но различните деца са част от многообразието на света.
Синът ми е в златната среда, проявява инат, но пък е доволно любопитен, за да му се ангажира вниманието с нещо различно от исканото в момента.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Сина ми проявява голям инат.На моменти даже взех да се замислям сериозно и да се притеснявам.Няма значение дали сме на улицата или в къщи - дойде ли му музата започва да се тръшка по земята, да крещи, изпада направо в истерия.Вчера най-пресния пример.Прибираме се тримата с баща му.Като стигнахме до входа той реши, че иска да тръгва със съседката ни която излизаше.След като не стана седна във входа, започна да блъска, да крещи.С баща му не можахме да го успокоим, казахме му че се прибираме, а той да си стои там щом иска.Скрих ме се и го наблюдавахме, а той въобще не се притесни, че е сам.Стоя около 5 мин, обикаля и в момента в който се показахме той на напика, гледайки ни право в очите, напук просто.Гледам да се опитвам да му обяснявам спокойно, говоря много, но ефект не виждам.Миналата седмица тактично ни изгониха от едно кафе защото блъскаше по количката (от тези със стотинките) и щом му направя забележка започваше да крещи.Почти никъде не го водя, приятели като ни канят на гости ни питат ще може ли да го оставим на някоя баба, вече не знам и аз какво да правя.Моля се наистина да е някакъв период и скоро да отшуми  Tired

# 20
  • Мнения: 1 897
И моят син е от изключително инатливите и емоционални деца.
Като се заинати за нещо няма сила, която да може да му отвлече вниманието, а тръшкането и плача му могат да продължат часове.
Била съм и търпелива и съм обяснявала дълго отстоявайки позицията си, но се е случвало и да отстъпя пред натиска му, както и да си изпусна нервите. Embarassed
Напоследък обясненията имат все по-голям ефект и нервните му изблици значително намаляха. Отдавам го на факта, че вероятно вече излиза от прословутата криза на 2-годишната възраст, когато детето осъзнава своята индивидуалност и се опитва да се налага.

# 21
  • Мнения: 224
Моето дете също е от инатливите. За щастие, описаният по-горе момент с тръшкането премина. Иначе се извиваше като котка и лягаше където й падне, най-вече пред входната врата на блока, защото надушваше, че се прибира. Но след няколко безразлични реакции от моя страна, вече не се пробва с този метод. Един път като легна така на земята, я оставих и влязох във входа и я наблюдавах какво прави, е като се зададе един съсед мигновено просто ме откри и се засили нагоре по стълбите  Mr. Green

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ох и моите са такива инати  ooooh!.....Баткото не се е тръшкал и се надявам и малката да го пропусне ''този период'' Praynig

# 23
  • Мнения: 51
`МАРИЯ` нещата,които описваш все едно описваш мойто дете.
Ако не премине с възрастта незнам как ще го преодолеем.
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 24
  • Мнения: 8 229
Разбира се, че прави такива номера, но вече все по-рядко. При него номерът никога не е минавал, в смисъл никога не е ставало на неговото, но въпреки това не се отказва. Просто така изразява яда си. Откакто говори тези пристъпи доста се разредиха, но понякога все пак го прихващат братята.

# 25
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Дъщеря ми се опита, но аз не отстъпих и не повтори! Wink

# 26
  • Мнения: 1 586
От както тръгна на ясла проявява невероятен инат още след като го взема,сърди се за всичко,тръшка се,реве,крещи абе страшна картинка..... ooooh!А там ми казват,че се държи много добре,явно си натрупва за в къщи,предполагам,че е период и ще отмине...по принцип го оставям да се нареве ама понякога е доста упорит и го разсейвам с нещо друго....

# 27
  • Мнения: 2 960
Всичко е първо до детето и второ как ще реагират родителите.Дъщеря ми беше голям инат ,доста дълго време се опитваше да се налага и да става на нейното .Доста време ,нерви ,постоянство и неотстъпчивост ни трябваха ,за да и покажем докъде може и къде работата няма да стане.Майката му е да не се отстъпва и да си последователен.Някои деца по лесто"се предават" други по трудно.За успокоение на авторката -сета щерка ми е най-разбраното ,мило и нежно създание-няма и следа от бебешките и капризи и инатене.
Синът ми сега в един  период се опитваше да се инати,но беше много за кратко.При него вървеше  да се откаже от инатлъка си с думички и убеждаване"това не може ,но ако искаш ще направим еди какво си" И при него много лесно се получаваше.Сега вече  не ми прави опити да се инати,ако започне да иска нещо -обяснявам му и той чува ,възприема и разбира/въпреки ,че е само на годинка и половина/но явно това е моментът да се научат да разбират родителите.

# 28
  • Мнения: 1 372
Подкрепям мнението, че е до дете и до родител, но имат ли си го в характера си го проявяват. Моята дъщеря е на шест месеца и от сега си знае интересите и  си проявява ината. /даже от новородена/. Друг е въпроса занапред как ще се справяме за да увладеем нещата и да се разбираме с добро.

# 29
  • Мнения: 4 555
незнам дали са капризи или някакъв бебшко-детски стремеж всичко да става по нейния начин:

Според мен проблемът е, че и угаждате. Показали сте и, че с тези представления винаги може да постигне това, което иска и тя затова го прави.
Наскоро питах една приятелка как приспива 3 годишната си дъщеря.
"Слагам я в леглото и излизам от стаята."
"А тя не протестира ли?"
"Не, защото знае, че няма смисъл."

Много се впечатлих от това, но според мен трябва по-твърдо да се подхожда. Детето ви проверява до къде ще стигнете в угаждане на капризите му и вижда, че граници няма. То просто иска да разбере къде е границата и остава с впечатление, че всичко това е позволено, щом в крайна сметка му угаждате.

Общи условия

Активация на акаунт